Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez manapság normális dolog?...

Ez manapság normális dolog? Nem tudom a világ fordult a feje tetejére és én látom rosszul vagy igenis jól gondolom, hogy amit a "sógornőm" akar csinálni az egy nagy böszmeség?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy a sógorom nejével beszélgettünk és szóba került a karácsony, mire mondtam, hogy milyen jó mert a gyerekük végre olyan korba lépett amikor megérti mit is jelent ez és előjöhet a Mikulás, Krampusz, Jézuska és társai ki-ki a kedve szerint. Mire ő azt mondta, hogy ő nem fog hazudni a gyerekének, megmondja,hogy a Mikulás nem igazi, sőt ez csak egy vallási izé-mizé(nem részletezem miket mondott még, mert száraz egy anyag lenne), sőt tovább megy a Húsvéti nyuszit sem adja be neki, mert a gyerek ha ajándékot kap igenis tudja, hogy azt a szülei adták szeretettel és különben is ő egy kis felnőtt, akit nem akar hazugságban nevelni és gyerekként kezelni, sőt leülteti és elmesél minden részletet és azt is eldöntheti hogy milyen vallást szeretne választani. És most kapaszkodjatok meg a kisfiú 2 ÉVES?!

Csak szerintem rossz már ilyen korán eltüntetni a gyerek kor egy ilyen fontos részét?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. nov. 1. 22:54
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

# 20-sal egyetértek. A gyerekek nem fekete-fehérben látják a világot, simán megfér a világukban együtt a Jézuska, Mikulás, stb., meg hogy anya-apa adja az ajándékot, és még csak ellentmondásba se keverednek.

Én ebből nem csináltam ügyet, hol így mondtam, hol úgy. Lányom még másodikos korában kezdett el "nyomozni", hogy lebuktassa a Mikulást, de már addig is többször szembesült vele, hogy tőlünk kapja az ajándékot.

2016. nov. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

nem fogom karácsonykor azt csinálni, hogy a gyereknek szajkózom van Mikulás stb. Az is összezavarná, szóval nem fogok én beleszólni,de és nagy de:

én tervezem hogy lesz gyerekem és akkor lesz Mikulás is, node ha "Pistike" azt fogja mondogatni az én gyerekemnek hogy nincs is mikulás én meg átkozhatom a sógornőt... Átéltem már ezt uncsitesóval, ott pl.nagy keresztény hívők voltak, mi meg egyáltalán nem élünk semmilyen vallásnak és pesrze ünnepekkor jött az ütközés általunk gyerekek által, amiből persze veszekedések lettek a felnőtteknél. Plusz sógornőm imádja az akaratát másokra erőltetni.

Arról nem is beszélve, hogy többször kihangsúlyozta azért teszi ezt, hogy a gyerek tudja tőle van az ajándék nem a Mikulástól, szerintem egyszerűen azt akarja hogy ne a Mikulás vegye el a "rivalda fényt".

2016. nov. 2. 19:02
 23/46 anonim ***** válasza:
43%

Mi is hívők vagyunk és nálunk van Mikulás, Jézuska és nyuszi is. Nem vesszük el ezeket a gyerektől.

Mikor a lányom kisebb volt egyszer elém állt avval hogy az oviban "Pistike" azt mondta nincs is nyuszi és a szülők teszik oda a finomságokat. Erre azt válaszoltam hogy amíg hiszel benne, addig létezik. Már nagy volt mikor lassan rájött hogy nem így van, de nem vágta földhöz a dolog.

A mikulással kapcsolatban azt mondtam, hogy nem tud egy éjszaka alatt annyi gyerekhez eljutni, ezért a szülők segítségére is szüksége van. Ezt is elfogadta, főleg hogy látta Joulupukkit a híradóban.

A Jézuskával kapcsolatban pedig tudja hogy létezik, mert mi hiszünk őbenne. Az ajándékot a szülők veszik, ez menthetetlenül kiderül, de Jézus létezése fix.

Emlékszem gyerekként az oviban készülődtünk, kókuszgolyót csináltunk, rajzoltunk és verseket tanultunk úgy vártuk a Mikulást, varázslatos érzés volt. Minden gyerek hitt benne és egyikünknek sem azért alakult jól vagy rosszul az élete, mert utólag kiderült az igazság.

2016. nov. 3. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
Figyelj, oviban többen mondogatták au enyémeknek is, hogy nincs. Én meg azt mondtam neki, hogy ne törődjön vele, szerintünk van és kész. Ezt nem tudod kikerülni.
2016. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
36%
Aki ekkora problémát gyárt, hogy a sógornője mit csinál egy ilyen volumenű dolognál, az egyszerűen hülye!
2016. nov. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Nem gyártok problémát,neki is elmondtam a véleményem és ennyi,csak tudni akartam hogy ên gondolom rosszul hogy ez a gyerekkor része és fura ezt eldobni vagy szinplán a világ egyre furább. Lassan ott tartok a kismamák hadában,hogy még én vagyok a hülye amiért a régi értékeket vallom e téren.
2016. nov. 3. 12:27
 27/46 anonim ***** válasza:
4%
Hülyül a világ kérdező, sajnos hülyül a világ. A régi értékeket kevesen valljuk, mert kiröhögnek érte. Hogy hová vezet mindez, nem tudom.......
2016. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 Vilcsianyuja ***** válasza:
62%
Régi érték? Öreganyámék a 30-as években egészen biztosan nem hajkurászták a nyuszit húsvétkor, meg a Mikulás se nagyon járt náluk. Sőt, karácsonyfájuk se igen volt. Ezek mind a fogyasztói társadalom által teremtett "hagyományok", régebbi nyugati szokások pár generációval előtti begyűrűzése, kihegyezve a gyerekekre, nem "régi értékek". Szóval azért ne állítsuk már úgy be, hogy egy gyerek meg lesz fosztva valamilyen "értéktől", ha bizonyos dolgokat nem hitetnek el velük. Amúgy lehet még annyi mindenben hinni gyerekfejjel: hogy a gólya hozza a babát, hogy a fogtündér jutalmat ad a kiesett fogért, stb. Hogy ki hogyan áll hozzá, szerintem egyéni elbírálás kérdése. Ha a kérdező amúgy kedvelné egy kicsit is a sógornőjét, talán el tudná fogadni az érvelését és nem akadna fenn rajta, akkor se, ha ő nem ért vele egyet, de nyilván nem így van.
2016. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
28%

Ha nem akarod érteni, úgysem érted. Régi értéknek lehet akár a vallásosságot is tekinteni vagy életmódot vagy emberi tulajdonságokat, amik kiveszőben vannak. Hiába magyarázod meg és fordítod ki amiről beszélünk, ez így van.

A régi értékek szerint élve az ember megbecsüli mindazt amije van, nem halmoz fel fölösleges dolgokat, nem kényezteti a végtelenségig a gyerekét, spórol, nem pazarol. Ha régen a faluban lángolt egy ház, mindenki futott oltani és a ház hamarosan ujjá épült, mert mindenki adott bele amit csak tudott. Ez már csak nagy ritkán van így. Ha egy ember rosszul volt, segítettek rajta. Most körbeállják és felveszik okos mobillal. az emberek összejártak, beszélgettek, egymás segítségére voltak. Most ahhoz képest a maiaknak mindenük megvan, mégsem elég soha és nem is tudnak semmit megbecsülni.

2016. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
70%

Vilcsianyuval értek egyet teljes mértékben, ezért is írtam azt, amit.

Túl sok időd van kérdező, hogy itt pörögsz, ezért kötekedsz.

Sajnos még azt sem tudod mit jelent a régi hagyomány, érték, de már te is vagdalkozol...

Legalább ennek néztél volna utána, vagy kérdeznéd meg a dédszüleidet, mert így elég siralmasra sikerült, hogy azt hiszed az ajándékvásárlás a "hagyományos", régi értékrend.

Ezt azért már illene felnőtt fejjel tudni, főleg, ha már van is egy gyereked.

Régen l.faszt se kaptak még karácsonyra se, sokaknak még fájuk se volt képzeld. Abból állt, hogy vallási ünnepként meghitten együtt volt a család. Ez csak manapság van....

2016. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!