Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez manapság normális dolog?...

Ez manapság normális dolog? Nem tudom a világ fordult a feje tetejére és én látom rosszul vagy igenis jól gondolom, hogy amit a "sógornőm" akar csinálni az egy nagy böszmeség?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy a sógorom nejével beszélgettünk és szóba került a karácsony, mire mondtam, hogy milyen jó mert a gyerekük végre olyan korba lépett amikor megérti mit is jelent ez és előjöhet a Mikulás, Krampusz, Jézuska és társai ki-ki a kedve szerint. Mire ő azt mondta, hogy ő nem fog hazudni a gyerekének, megmondja,hogy a Mikulás nem igazi, sőt ez csak egy vallási izé-mizé(nem részletezem miket mondott még, mert száraz egy anyag lenne), sőt tovább megy a Húsvéti nyuszit sem adja be neki, mert a gyerek ha ajándékot kap igenis tudja, hogy azt a szülei adták szeretettel és különben is ő egy kis felnőtt, akit nem akar hazugságban nevelni és gyerekként kezelni, sőt leülteti és elmesél minden részletet és azt is eldöntheti hogy milyen vallást szeretne választani. És most kapaszkodjatok meg a kisfiú 2 ÉVES?!

Csak szerintem rossz már ilyen korán eltüntetni a gyerek kor egy ilyen fontos részét?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. nov. 1. 22:54
1 2 3 4 5
 11/46 Vilcsianyuja ***** válasza:
49%
Nem fontos rész a hit a Mikulásban meg a húsvéti nyusziban. Ha a sógornőd így döntött, akkor így döntött. Őszintén szólva, én is hülyítésnek tartom a Mikulást, Jézuskát meg a Nyuszit, miért, a gyerek a szülinapját nem tudja éppen úgy izgalommal várni, nem örül azoknak az ajándékoknak, amikről tudja, hogy a családjától kapta? A karácsonyfadíszítés pl. nagy élmény tud lenni egy kisgyereknek, legalább akkora, mint mikor meglepetésszerűen ott terem feldíszítve. A legtöbb gyerek úgyis kapisgálja az igazságot, mikor a 20. fajta Mikulással találkozik decemberben. Szóval egyszerűen nem kell ebből ügyet csinálni.
2016. nov. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
83%
Te ezt latod furának Ő az ellentettjèt. Az ő dolguk
2016. nov. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem meg varázslatos dolog várni a mikulást, a Jézuskát és húsvétkor megkeresni ami finomságokat a nyuszi eldugott. Ezeket az élményeket elvenni egy gyerektől?.......

Az én nagyobbik gyerekem 9 éves koráig hitt az ilyesmiben. Magától meg a társaitól jött rá hogy nem igazak, nem volt tragédia számára, de a csodás élményei megmaradtak. Persze a mi hitünk szerint Jézus létezik, csak nem ő hozza az ajándékokat.

Egyre több családban látom én is egyébként ezt a szomorú változást. Nem akar hazudni a gyerekének.. akkor a világban mindennel, de mindennel kapcsolatban igazat fog neki mondani? Szomorú és kiábrándító gyerekkornak néz a kisfiú elébe.

2016. nov. 2. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
82%
Az én lányom mindig élvezte a Mikulás, Jézuska, Húsvéti nyuszi hiedelmeket. Talám másodikos volt, mikor leesett neki, hogy ez csak mese. Egyáltán nem viselte meg, és azóta is várja ezeket az ünnepeket. Teljesen gyerekfüggő. Én nem veszem el ennek a hangulatát a gyerekektől, én is szerettem, szeretem.
2016. nov. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
16%
Tudjátok, hogy ezt miért tudja így csinálni? Mert van valakije, aki ugrik helyette. Ha nem lenne, egészen biztos vagyok benne, hogy sikerülne neki is. Inkább az a furcsa, hogy igénye nincsen.
2016. nov. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
63%
Engem sosem hitegettek ilyesmikkel, és mégis teljesen normális, kétdiplomás értelmes felnőtt ember vált belőlem , nem lettem lelkisérült. Mindenki azt csinál amit akar.
2016. nov. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
55%

Ezen már egyszer összeveszett a gyakori népe nem is olyan régen.

Nyugodtan keresd vissza.

De egyébként a többség szerint neked van igazad és kell a gyereknek ez.

A kisebbség véleménye meg úgysem érdekel senkit.

2016. nov. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
58%
Nem értek egyet a sógornőddel, de az ő dolga, mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja.
2016. nov. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
71%
15-ös: Mi van?
2016. nov. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
47%
Butaság ennyire fekete-fehérben látni a dolgokat. Ha ismerné a gyermeki gondolkodást, nem így viselkedne. De sajnos ez az ő dolga.
2016. nov. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!