Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek elég ha valaki...

Szerintetek elég ha valaki meglátogat a korházban a szülés napján de nem grautulál? Söt semmi sem mond?!

Figyelt kérdés

2016. nov. 14. 22:06
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
71%

Fura hogy manapsag az alapveto illemrol kell vitatkozni. Regen ez nem is volt kerdes, de mara ugy latszik mindent meg lehet magyarazni. Az hogy ferfi, bar hozza teszem regen igaz nagyon regen ok is tudtak az illemet, az hogy friss veteles arrol nem a kerdezo tehet es irigyseg miatt nem gratulalni.. ha meg annyira odavagyok a veteles miatt inkabb nem megyek el, mert nem tudok gratulalni es mert valoszinuleg utana bogni fogok es az egesz csak rossz erzessel tolt el. Akkor otthon maradok. Igy megtisztelem magam meg a masikat is. Az meg a masik ha valaki annyira encentrikus hogy oke hogy veteles es rossz de arra nem tudja felretenni ezt a dolgot es mas oromenek orulni a sajat banatan kivul akkor neki hogy esne ha vegre szulne es nem gratulalnanak neki? Az ilyen tipusu ember lenne a legjobban felhaborodva ugyanis minden rola szol. Nah meg az hogy nem ismeri a kerdezot, de mondjuk akivel megy ismeri, altalaba a korhazba raadasul a rokonok es kozelebbi ismerosok mennek igy tehat valamilyen szinten ismerosok igy szinten illik. Plane hogy szoktak is valamit vinni ha mennek be az emberek a korhazba ugy az idegen nem adja at amit vittek csak a konkret ismeros? Kicsit az is fura.

Masik pelda.elhivnak egy szulinapi buliba mesz a haveroddal az o baratjahoz aki tortenetesen az unnepelt es mikor megerkeztek nem mondasz annyit hogy boldog szulinapot? Pedig te konkretan nem ismered ot.

2016. nov. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
62%

Tőlem távol álló személyek sablonos gratulációja számomra semmit sem jelent, így az sem érdekelne ha elmaradna.

Például az unokatestvéreim ha bejönnének látogatni és velük jönnének a párjaik, abszolút nem várnám el hogy örüljenek az én gyerekemnek, mikor 2 mondatot beszéltünk életünkben összesen.

Sőt az sem zavar ha a párom ismerősei csak egyes számban köszönnek oda neki mikor vele vagyok. Nyilván őt akarják üdvözölni, rólam meg azt se tudják ki vagyok.


Hidd el ezek az illemszabályok szerinti üres gratulációk semmit nem jelentenek.

Nekem úgy tűnik te akarsz megerősítést kapni hogy utálhasd ezt az ismerősöd. Nyugodtan utáld de keress valami nyomósabb okot.


Én például nem olvadozok a kisbabáktól, még a testvérem gyerekét is idővel kedveltem meg.

2016. nov. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
66%
igenis illik legalább ennyit kipréselnie magából annak, aki meglátogat, ez szerintem bunkóság, ha meg nem akart menni, miért nem várta meg az előtérben a párját vagy akár a kocsiban, nekem is volt korai vetélésem, pont akkor, amikor a keresztfiunkat keresztelték, illetve down kór gyanús volt a kisfiam, mikor rokongyereket szülinapját ünnepeltük, egyik alkalommal sem vontam ki magam semmi alól, az a helyzet sem volt egyszerű...
2016. nov. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
81%

Ezen ragodni szules utan...

Mi kozod konkretan hozza, hogy ennyire sziven utott?

2016. nov. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Ezen most jot nevettem :D ö a bàtyàm barátnöje!!Es nem volt vetélése... A kérdés meg az volt, kedves unatkozok, hogy kell e gratulàlni!!! Idi..ák :D a normális válaszokat köszi, szerintem ez benne van az ilyenben!
2016. nov. 15. 08:51
 26/45 A kérdező kommentje:
Ja es 7 honapja szültem!!! Ez egy kérdés volt az ilyemröl!! De örülök hogy a kérdésem kitöltötte az unalmas idötöket ;) szivesen
2016. nov. 15. 08:54
 27/45 anonim ***** válasza:
57%

Nekem kb ez volt az utolsó csepp annó a pohárban, ami miatt megszakítottam a kapcsolatot a barátnőmmel. Ő mondjuk ott dolgozott a kórházban, és véletlenül összefutottunk a folyosón. Kérdezte, mit keresek ott, mondtam, hogy előbb megszületett a babám, és a PIC-en vagyunk. Azt mondta, aha, na jó, most neki sietnie kell dolgozni. -_-

Aki annyit nem bír kinyögni egy frissen szül anyukának, hogy gratulálok, az vonuljon ki a sivatagba remetének, azt mondom. :P

2016. nov. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Megértelek utolso. Látom azért még vannak normálisan gondolkozo emberek. Akik irjàk hogy nem kell gratulàlni csak magukat minösitik...
2016. nov. 15. 09:03
 29/45 anonim ***** válasza:
60%
Ellenszenves vagy a sogornodnek, csak egy ,kotelezo, kor voltal te es a gyereked. Ennyi.
2016. nov. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
80%

7 hónapja szültél és még mindig ezen pörögsz? Te jó ég, keress egy szakembert, mert ez már kimeríti a poszttraumás stressz szindróma fogalmát.


Az meg, hogy mit illik vagy mit nem, egy dolog. Ha ennyire nem tetszik, akkor tedd szóvá vagy lépj túl rajta, de a cél nélküli puffogás teljesen értelmetlen... Nekem is van egy "illene"-listám, ha valaki nem úgy cselekszik, akkor levonom a következtetéseket és élek tovább békében.


Az meg külön vicces (szánalmas?), hogy leunatkozózod a válaszolókat, miközben egy hét hónapja történt, akkor is bagatell dolgon rugózol :D

2016. nov. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!