Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbeadás vagy abortusz?

Örökbeadás vagy abortusz?

Figyelt kérdés
Párommal, 4 éve vagyunk együtt, mindketten huszonéves egyetemisták vagyunk. Sajnos kilyuksdt a gumi amit eloször nem vettünk észre, de most már késő, megtörtént a “baj.” A gyerek felnevelése számunkra egyenlőre esélytelennek minősül, nem vagyunk hozzá elég érettek, ezzel tisztában is vagyunk. Suli mellett dolgozok és főleg ezért merül fel a kérdés hogx inkább az örökbeadás vagy az abortusz mellett döntsek, mivel a későbbi hónapokban, ha kiesek a munkából oda az albérlet és ha nincs hol lakni az úgy eléggé necces helyzet. Valakinek lenne valami tanácsa ? Nagyon kétségbe vagyok esve. 😔 (Szülőkkel sajnos nem tudok beszélni ez egyáltalán nem opció.)

2017. szept. 29. 09:50
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
66%
szerintem abszolute orokbeadas, gondolj bele,tortent ami megtortent, neked igy is ugy is nehez lesz, ha ororkbeado akkor azert ha meg elvetetetd akkor meg a kesobbi buntudatod miatt, de legalabb egy csaladnak oromot szerzelvele + a gyereked is megkapja a legfontosabbat - az elet lehetoseget. Te doontesz, de gondolj ra (a magzatodra/gyerkocodre is). Es azert legalabb egy kis idore filoz el azon, hogy esetleg hogyan tudnatok megis bevallalni, nezz utana, hatha vannak lehetosegek. En is hamar lettem apa, a felesegem egyetemista. A tarsasagomban en szamitottam a legeretlenebbnek,most megis meg tudom oldani a dolgaimat, az ember pikk-pakk meg tud valtozni ha kell. Szoval probalj minel helyesebb dontest hozni.
2017. szept. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező! leress meg egy alapítványt. Gólyahír, Alfa szöbetség, bölcső alapítvány... sokan vannak. segítenek eldönteni mi legyen, a te helyzeted pontos felmérésével. A döntésben is segítenek. a honlapjaikon ott van a terheseknek szóló krízisvonalk. nagyon kedvesek, nem fognak elhajtani, és pontosan elmondják a lehetőségeidet.
2017. szept. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Én az örökbeadást választanám, ha csak ez a két opció van. Bármennyire mondják is, hogy az abortusz könnyebb, ez csak azokra igaz, akik tényleg, őszintén nem látnak többet a gyerekben, mint sejtcsomót, és az elejétől szilárdan tudták, hogy abortálni akarnak, ha terhesek lesznek. Aki már felteszi a kérdést, hogy biztos jó-e ez, annak már igen nagy eséllyel lesz utána bűntudata, hiszen elpusztíttatja azt a kis emberkét, még ha az élete legkezdeti szakában teszi is. Később, amikor a már tervezett gyerekét várja, könnyen visszajöhet a dolog, de akár posztabortusz depresszióba is eshet. Az örökbeadás sem könnyű lelkileg, de ha a nyíltat választod, megtehetsz mindent azért, hogy a gyerek egy szerető családba kerüljön. Neki jó lesz, mert normálisan, szeretetben nőhet fel, élhet. Az örökbefoadóinak is jó lesz, te adhatod meg nekik ezt a nagy boldogságot. Ha úgy egyeztek meg, akkor még tájékoztatnak is a gyerek fejlődéséről. Az örökbeadás egyáltalán nem azt jelenti, hogy egy "szar ember lepasszolja a gyerekét" hanem lehetőség arra, hogy egy rosszkor érkezett gyerek is élhessen, és hogy azok, akiknek nem lehet gyermeke, mégis szülők lehessenek.

Végezetül: huszonéves egyetemistaként gyereket vállalni nem a világ vége. Nem egy, nem két ember meg is teszi. A gyerek után járnak támogatások, az egyetemtől is több pénz jár. Sajnos nem vagyok ennyire képben, de vannak egyetemistaként szült ismerőseim, akik kaptak támogatást azon felül, ami az állam részéről minimum. Egyéni tanrendet kérve még a tanulmányaiddal is haladhatsz. Úgyhogy nem olyan reménytelen az sem, hogy ti neveljétek fel. De ha annak érzitek, akkor inkább az örökbeadás, mint az abortusz.

2017. szept. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
63%
Egy pár évvel ezelőtt az unokatestvérem ugyan ezen gondolkodott. Apuka nem szerette volna, mert az a hír járta nem tőle van a baba. Úgy döntöttek örökbe adják a babát. Amikor 8 hónapos terhes volt már érzete, hogy képtelen lenne lemondani a kisfiáról. Az apuka végig abban a tudatban volt, hogy megteszi, de amikor megszülte és felsírt, amikor ránéztek, mégha csak egyetlen pillanatra is, sírva fakadtak mindketten és azt mondták, hogy nem vállnak meg tőle. Az apuka kijelentette, ha nem is az övé sajátjaként akarja szeretni, mert a terhesség ideje alatt ő érezte ahogyan rugdosódik, ő hallgatta az aprócska szívének dobogását. Valahogy kötődött hozzá, már akkor. Szerette volna megfogni, és amikor ez megtörtént biztos volt benne, hogy az a picike ember már örökké hozzá fog tartozni. Mint később kiderült tényleg az ő vérszerinti apa és bocsánatot kért unokatesómtól, amiért kételkedett benne. Nagyon boldogok és örömmel hallgatják, ahogyan a kisfiúk azt mondja nekik, hogy szereti őket.
2017. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
70%
Nekem apukám volt örökbefogadott, és végtelen nagy hála volt a szívében az édesszülei iránt, h az élettel megajándékozták. Persze szerető családban nőtt fel, de ez csak azért volt lehetséges, mert a vér szerinti szülei életet adtak neki. Nagyon életvidám, pozitív ember volt! Ennek ismeretében én biztos az örökbeadás mellett döntenék, mert az a kicsi élet belőlem, vagyis belőlünk van, nem tudnám elpusztítani. És mivel az enyém, a legjobbat akarnám neki. Aztán pedig tényleg ott van az is, h lehet h úgy fordulnak a dolgok, h ti is felnevelhetitek. Szerintem hívj fel életvédő szerveket. Én az alfa szövetsèget ismerem, mert neki szoktunk gyűjteni. Ők képben vannak abortusszal (hatásai, károk) illetve örökbefogadással és krízisben lévő anyákkal is. Biztos tudnak segíteni! Kívánok neked bölcsességet és józanságot a döntéshez!
2017. szept. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
69%
Fiatalok vagytok és sok lehetőségetek van! Ez a pici élet ott a testedben élni szeretne! Olyan kilátástalannak tűnik a helyzeted most belülről, de kívülről nem az! Ha mégsem tudnám megtartani az örökbeadást választanám! De végig lehet zongorázni sok lehetőségen keresd az alapítványokat, hátha mégis van megoldás arra, hogy ti tudjátok vállalni a gyermeketeket! Szülővé válni kell és nem érni! A gyermeketek tesz jó szülővé és nem érni kell hozzá! Az, hogy felmerült benned, hogy mi lenne neki a jó, a legjobb, az már jelzi, hogy jó édesanya leszel! HA örökbe adod, akkor is! Később pedig keresheted, tarthatod vele a kapcsolatot, főleg nyílt örökbeadásnál. Kétfelől kapja majd a szeretetet!
2017. okt. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
65%
Kedves Kérdező! Mi történt azóta, hogy döntöttél?
2018. aug. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!