Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbeadás vagy abortusz?

Örökbeadás vagy abortusz?

Figyelt kérdés
Párommal, 4 éve vagyunk együtt, mindketten huszonéves egyetemisták vagyunk. Sajnos kilyuksdt a gumi amit eloször nem vettünk észre, de most már késő, megtörtént a “baj.” A gyerek felnevelése számunkra egyenlőre esélytelennek minősül, nem vagyunk hozzá elég érettek, ezzel tisztában is vagyunk. Suli mellett dolgozok és főleg ezért merül fel a kérdés hogx inkább az örökbeadás vagy az abortusz mellett döntsek, mivel a későbbi hónapokban, ha kiesek a munkából oda az albérlet és ha nincs hol lakni az úgy eléggé necces helyzet. Valakinek lenne valami tanácsa ? Nagyon kétségbe vagyok esve. 😔 (Szülőkkel sajnos nem tudok beszélni ez egyáltalán nem opció.)

2017. szept. 29. 09:50
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
41%
Dehát ez milyen kérdés már? Nyilván a babádnak jobb ha örökbeadod, mint az abortusz, neked meg az abortusz az egyszerűbb, mint végigcsinálni egy terhességet és utána önként odaadni másnak a saját gyerekedet. De ezekkel szerintem te is tisztában vagy.
2017. szept. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
73%

1-es válaszoló

Az örökbefogadás során nem egyszer nem kétszer elmondják,hogy el kell mondani a gyereknek,hogy ő hogyan került oda és maga azt is,hogy őt örökbefogadták.

Na az más kérdés el e mondják

De ha elmondják nem felnőtt korba kell hanem minél hamarabb

Az,hogy maga az örökbefogadás nyílt vagy zárt az is végeredménybe mindegy gyerek szempontjából mert 14 éves kora után kérheti a szülők adatait sőt még ha van vér szerinti testvére testvérei annak is

A gyökereiről csak ennyit.

Bocsánat mindenkitől

2017. szept. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
39%
Választhatsz nyílt örökbeadást is. Itt te "választhatsz" szülőket a babának (azt hiszem aktákra bólintasz rá vagy utasítod el őket, aztán találkozol az általad választott párral). Tudni fogod, az örökbe fogadók nevét és ők is a tiédet. Megegyezhettek abban, hogy bizonyos időnként küldenek neked képet a piciről vagy évente egyszer találkoztok stb. Nyilván ezek a megegyezések nem adnak garanciát, itt nincs kötelezettség, szóval az a baj, hogy meggondolhatják magukat...
2017. szept. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó, a mi családunkban több örökbefogadott is van, és egyáltalán nem rossz nekik. Kicsi koruktól tudták, de ugyan olyan családtagok, csak nem vér szerintiek, hanem szív szerintiek. Én nagyon hálás vagyok a szülő anyáiknak, hogy vállalták ezt a nehézséget, hogy ők velünk élhessenek.

Emellett a férjem is örökbe fogadott, őt három évesen fogadták örökbe, és sosem gondolt rosszat a szülőjéről, ismeri a történetet hogy miért kellett róla lemondani, nincs benne semmi keserűség.

Az egyik örökbefogadott unokatestvérem jövőre végez az orvosin, tehetséges, ösztöndíjas, nagy jövő áll előtte. Az unokahúgom most harmadéves az orvosin, ő gyermekpszichiáternek készül.

Nővérem két gyereket fogadott örökbe, és nekik sincsenek se beilleszkedési, se identitás problémáik. Nyíltan beszélnek arról hogy őket anya nem a hasában hanem a szívében hordta míg meg nem születtek (nyílt örökbefogadás volt, a testvéremék a terhesség 5 hónapjától kísérték végig).


Én biztosan nem vetetném el, és bár neked ez a nehezebb út, én azt mondom, ha felmerült benned ez kérdés, akkor vannak érzéseid, és megviselne az abortusz, az hogy nem adtál esélyt a gyerekednek.


Ha szeretnél valakivel beszélgetni(akármi legyen is a döntésed) írj rám nyugodtan, meghallgatlak, hiszen mondtad nincs kivel megbeszélni.

2017. szept. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
73%

11:38as vagyok. Nem gondoltam SOHA, hogy rossz lehet örökbe fogadottnak lenni, nekem az örökbe adással/fogadással kapcsolatban semmiféle ellenérzésem nincs,kedves Utolsó. Számomra ez egyenértékű azzal, ha valaki "vérszerint születik a családba".

Ha mégis ennek az ellenkezője jött le a válaszomról, akkor elnézést kérek, nem állt szándékomban.

2017. szept. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon nehéz, mert nekem úgy tűnik, hogy te szíved szerint megtartanád.

Négy éve együtt, két huszonéves, dolgozó ember ne tudjon megtartani egy gyereket: egyszerűen nem lehet felfogni, hogy itt tart az ország, hogy egyszerűbb az abortusz.

Szerintem először beszéljetek a szüleitekkel! Ilyen esetben ha vért izzadnék is, megtennék mindent, hogy fel tudjuk nevelni az unokámat. Ugyanúgy felelős vagyok érte, elvégre a gyerekem gyereke.

2017. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
19%
4es belinkelned azt a kerdest?
2017. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
0%

Nincs már meg az a kérdés.

Még reggel kitörölték

Nem jó kategóriába volt

Hát nem azért törölték(kategória miatt)hanem a trágár válaszok miatt

2017. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
20%

Az volt a lényege, hogy most derült ki a terhessége 19 hetesen és azt kérdezte, hogy Magyarországhoz közel megcsinálják-e neki valahol az abortuszt. Dolgozik és tanul is, így meg akarja szakítani a terhességét.


Nem vagyok túlzottan abortusz párti, de sosem szólok be senkinek, ha végül emellett dönt. Ennek a félidős kismamának se írtam, de ez már azért kicsapta nálam a biztosítékot. A válaszolóknál szintén, alpári szintre süllyedt a dolog. Nem csoda, hogy törölték.

2017. szept. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
45%
Egy id*ota az ilyen. Az a baba mar erezhetoen mocorog, hall,erzekel. Meg a gondolat is undorito. :( ketdezo te meg beszelj a szuleiddel en is alberletben lakok a parommal vettunk egy hazat amit most ujitunk fel, tartozas van, de babamrol nem lennek kepes lemondani.meg kell oldani valahogy ha szeretned ezt a babat.
2017. szept. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!