Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbeadás vagy abortusz?

Örökbeadás vagy abortusz?

Figyelt kérdés
Párommal, 4 éve vagyunk együtt, mindketten huszonéves egyetemisták vagyunk. Sajnos kilyuksdt a gumi amit eloször nem vettünk észre, de most már késő, megtörtént a “baj.” A gyerek felnevelése számunkra egyenlőre esélytelennek minősül, nem vagyunk hozzá elég érettek, ezzel tisztában is vagyunk. Suli mellett dolgozok és főleg ezért merül fel a kérdés hogx inkább az örökbeadás vagy az abortusz mellett döntsek, mivel a későbbi hónapokban, ha kiesek a munkából oda az albérlet és ha nincs hol lakni az úgy eléggé necces helyzet. Valakinek lenne valami tanácsa ? Nagyon kétségbe vagyok esve. 😔 (Szülőkkel sajnos nem tudok beszélni ez egyáltalán nem opció.)

2017. szept. 29. 09:50
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
37%

Jo jo jo.. itt most nem a tegnapi kerdest kell boncolgatni. Sztem az kamu volt..de ki tudja.


Kedves kerdezo. Barmit is valasztasz , nehez lesz. Ha orokbe adnad a babadat meg gondolod magad szules utan es azt fogod mondani a parodnak , h akarmilyen nehez lesz fel nevelitek. Erezted a mozgasat , lattad UH-n vilagra hoztad fajdalmak kozt es latod Ot eloben nem fogsz tudni lemondani rola. Bnom is ebben a helyzetben volt es sirva fakadt , h felneveli bmi is tortenjen. Neked kell erezni , h melyiket tudnad vegig csinalni.

2017. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Mint írtama szülőkkel való beszélgetés nem opció. Nekem nem élnek a szüleim, barátom 8 éves kora óta nem találkozott az édesapjával , az anyjával pedig jelen pillanatban nem rózsás a kapcsolatuk. Sajnos nemtudok házat venni, nincs annyi pénzem, a lakáshitelhez meg 20% önerő jelenleg lehetetlen... Valaki írt üzenetet, miszerint miért nem veszek fel CSOKot és hasonlók. Nem nálam ez nem opció. Kétségbeesve feltettem egy kérdést, de nem tudom mi lenne a jó még most sem, biztos szeretném igen de nem tudnám megtartani, még ha fáj is lemondok róla, mert tisztában vagyok a dolgokkal. Ezértt érdeklődtem hogy ki mi mellett döntene ilyen helyzetben. Nyílván nem azt mondom hogy minden “jött-mentre” hallgatok ( és elnézést itt senkit nem akartam megsérteni csak teljesen idegenek vagyunk egymásnak.) Csak érdekelnek a vélemények egyszerűen vagy talán volt már valaki hasonló helyzetben.
2017. szept. 29. 14:57
 23/37 anonim ***** válasza:
36%
En elsosorban a parommal megbeszelnem , h O mit gondol. Es ugy kozos nevezore jutni. Ebben mi nem sokat tudunk segiteni van aki abortusz van aki orokbeadna. Abortuszom sem volt meg nem vagyok mellette sem , de en lehet azt valasztanam mert nem tudnek lemondani rola en sem. :( Mindketto nehez na.
2017. szept. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
37%
Örökbeadás. Addig is lesz még idő, hátha történik valami csoda. És ha nem: megadtad a lehetőséget, hogy boldog élete legyen egy családban.
2017. szept. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
39%

Add örökbe.

Te egyértelműen nem az a típus vagy, aki csak úgy túltenné magát egy abortuszon.

Pár nehéz hónapod lesz, de azután nyugodtan tükörbe tudsz nézni, mert megteszed érte, amit tudsz.

2017. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Örökbeadás mellett döntenék, ha már nem utasítod el a terhességet! Egy abortuszt sem egyszerű feldolgozni. Nem zárkózol el a dologtól, ez jó. Azért is választanám a terhességet, mert a hátra lévő idő alatt még sok minden változhat pozitív irányba! Javaslom ülj le a pároddal, alaposan beszéljétek át a lehetőségeket, majd egy kis gondolkodási idő után ismét! El lehet gondolkozni költözésen, munkakeresésen, illetve azon hogy szeretnéd e ezt a dolgot végigcsinálni! Fel a fejjel, nem te vagy az első, aki ilyen helyzetbe került...
2017. szept. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
49%
Plusz ötlet: Ha a párod hajlandó az áldozathozatalra (akár a megtartás, akár az örökbeadás miatt) - bár persze ez is kétesélyes, hogy sikerül-e - szüneteltetheti a tanulást és helyette kereshet teljes melót. Te pedig ha a végzős szakod még be tudod fejezni terhesen és akkor egy diplomád már lesz, meg munkatapasztalatod is, így remélhetőleg csak kelendőbb leszel még ha babával is. Bár mi nem voltunk ennyire nehéz helyzetben, mert a lakhatásunk megoldott volt (akkoriban megcsíptünk egy házmesterséget :) és a nagyszülők vállaltak vészhelyzetekben gyerekfelügyeletet, de a férjem is halasztotta gyerek miatt a diplomát, mégis már kezdőként sokkal nagyobb volt a fizetése, mint nekem kettővel és most a második gyerek (már három hós koruktól dolgoztam) és a 10 órás munkája mellett fogja végre befejezni a sulit (remélem). Persze mindehhez nagy elszántság és jó adag mázli is kell esetetekben, de azért annyit megérdemel a téma, hogy összedugjátok a fejeteket.
2017. szept. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
59%
Ha az a kérdés, hogy én mit tennék e kettő közül, én egyértelműen az örökbeadást választanám. Mert képtelen lennék egyszerűen "elvetetni" (olyan eufemisztikus kifejezés ez). Tudtam ezt magamról mindig is. Ez nem egy rámkényszerített vagy felvett álszentség, ez mindig is így volt, 19 évesen is tudtam, mikor elhagyott az első pacákom. Mondjuk utóbb kiderült, hogy nem vagyok terhes. Azóta lett egy örökbefogadott unokahúgom, és lehet, hogy lesz még egy. Aki szerint az örökbefogadás tönkreteszi a gyerek életét, meg milyen rossz lesz neki, ha megtudja (?!? nem megtudja, hanem kezdettől fogva tudja), nos az semmit nem tud az örökbefogadásról. Ha te szeretnél, nézd meg az orokbe.hu oldalt.
2017. szept. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
49%
én az örökbeadást választanám. lehet, hogy ez az anyának "nehezebb" döntésnek tűnik, de a gyereknek ez a legjobb. plussz nem tudnék tükörbe nézni, és megbírkózni a lelkiismeret-furdalással, ha az abortusz mellett döntenék
2017. szept. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
55%

Ha megszakitas lesz gyotor a buntudat akar lelkileg is tonkre mehetsz es mivel elso baba (ugy hallottam de nem tudom igaz e) kisebb az esely kesobbiekben babara.

Orokbeadasnal minden evben eszedbe jut , h ma van a szulinapja , mindennap arra fogsz gondolni vajon jol van e , hol van es mit csinalhat , nem beteg e stb. De sztem ezeket nem kell ecsetelgetnunk Te is jol tudod. Barmi is lesz nem lesz konnyu.

2017. szept. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!