Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Alkalmatlan vagyok anyának?

Alkalmatlan vagyok anyának?

Figyelt kérdés

Előre szólok, egyeseknek erősen kedélyborzoló lehet, ebben a tudatban olvassa el mindenki.


Lassan 30 éves vagyok. Minap töltöttünk életünkben először huzamosabb időt egy babával (a tesómé). Ő egy elég csöndes, nyugis baba, jó alvó, nem visít, ha nincs ölben stb. Engem valahogy 1 óra alatt úgy lehúzott a figyelemigényével, hogy egy megterhelő munkanap után se éreztem így magam. 3 órat voltunk együtt, nagyon kikészültem a végére, és jóval korábban, mint szoktam, bedőltem az ágyba. Nem tudom, hogy viseljem ezt el minden nap. Mindig azt hallottam, hogy a saját más, de igazából amikor eljöttünk az nyugatott meg, hogy nem kell magammal haza vinnem, és, hogy az annak a babának az a legjobb tulajdonsága, hogy nem az enyém. Szerintetek? Volt valaki így? Változott?


2017. nov. 12. 00:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
14%
Ja es igen a dackorszak valoban nehez. Azonban 1.5 ev.. 1.5 ev miatt megtagadnad hogy valaki egy fel eleten at veled legyen, mint a gyermeked?
2017. nov. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
39%
Amugy akornyezetemben elo kismamak 80%ara azt mondhatom h nagyon csinos es a gyereke is okos. Szoval valahogy azert csak meg lehet oldani:)
2017. nov. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 A kérdező kommentje:
#21! Ez a mondat most őszintén megremített. És nem az élő 1,5 évről szóló része... :(
2017. nov. 12. 09:02
 24/65 anonim ***** válasza:
24%
Ezt most nem érzrm. Vagy azt akartad mondani h nem akarsz egy eleten at egyutt elni csaladban gyerekkel? Mert akkor tenyleg nem ertem egyaltalan miert filozol a gyerekvallason. En mindig is igy kepzrltem el magam hogy karacsonykor fozom a csaladi menut a fetjemnek a kamaszaimnak, a párjuknak, az unokaimnak esatobbi. Engem 1.5 ev meg 3-4 ev nem alvas ettol nem terit el :)
2017. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 A kérdező kommentje:
Igen, ez az életre szóló elkötelezettség rémisztett meg. Végig se gondoltam.
2017. nov. 12. 09:27
 26/65 anonim ***** válasza:
100%

Pár évvel vagyok idősebb nálad, es nekem sincs (még) gyerekem, pontosan azok miatt, amiket te is leírtál. Én is szoktam néha ilyeneken gondolkozni, és mindg arra jutok, hogy amíg ilyeneken jár az agyam, addig valóban alkalmatlan lennék anyának. Majd ha jön az az érzés, hogy hú gyereket akarok, akkor biztosan másképp fogom látni.

(Rossz a hasonlat, senki ne sértődjön meg, de pl mikor eldöntöttem, hogy na most lesz egy macskám, azóta az sem zavar, mikor megállás nélkül nyávog. Bizos majd ha rámtör a gyereketakarok érzés, akkor az ő sírása is más lesz, mint egy idegen gyerekéé)

2017. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
64%

24 es válaszoló mi ez? Mi ez h 1,5 ev dackorszak es 3 ev nemalvas? Es ennyi ? Mik ezek a hazugsagok ?

Mintha csak ennyi lenne a nehez a gyereknevelésböl , ez a röpke 1,5 ev es utana 3-4 ev nemalvas es ripsz ropsz mar zarjak is magukra a szobaajtót mert mar kamaszok?

Ez aljas állitás es mind tudjuk h nem igaz! Ilyen hazug feligazsagok miatt vállalnak tinik gyereket az ilyen hamar felnö eszre se veszed hazugsagok miatt !!!!

Az mond ilyet akinek a nagymama nevelte a gyerekét és valóban semmirõl nem kellett lemondjon , vagy egy odaadó rokon sokat segitett , na annak tûnhet úgy h egy röpke pillanat az egész , amúgy ez az állitás egy szemenszedett hazugság !!!

Miert akarod beleugratni a kerdezöt egy szulesbe , ironikus kerdesekkel h " tenyleg csupan 1,5 ev dackorszak miatt le akarsz mondani " erezteted vele mintha lemaradna valamirõl ami olyan egyszerû es röpke.

Nem , a gyereknevelés nem 1,5 év dackorszak , es 3-4 év nemalvás hanem sokkal több év nemalvás , beteg gyerek melletti éjszakázás, munkából évekig kimaradás , bevételi kiesés, reggel futás vele oviba suliba , emiatt sokkal korábban kelés , iskola oviból hazahozni ( min 10 éves koraig ) , kulönórák, hétvégén program, mert untkozik , osztalytarsak szulinapja , oda vinni , hozni onnan , hetvegen is koran kelni es ha nincs kire hagyni marpedig akarkire nem lehet bizni , h megrontsa, megverje stb.

Es nem lehet spontan program szombat este klubba menni, hanem munka munka munka 24 órában , szedegetni utána mint a tyúk, fõzni rá, stb folyamatos igénybevétel es ez idealis esetben ha a gyerek egeszsegesen szuletik , ha beteg , akkor megint más.

Ejjel a gyerek ha nagyobb is van h beteg , fél a sötetben , egyedul hagyni nem lehet 13 ev alatt , stb nagyon nehez .

Es hova teszem h mindezek mellett dolgozni kell , szamlakat fizetni , haztartast vezetni .

Mindezek mellett garantalom neked h a legkisebb gondod a szexualis eleted lesz , es a kinézeted, sõt sokszor azt fogod erezni h ha megcsal a párod talán jobb is mert nem téged nyaggat .

Azt hova tesszuk h nem mindig de sok esetben az alak megváltozik , mell , has megnyúlik , de teged ez mar nem erdekel majd sokaig mikor hullafáradt vagy es nem éred utol magad azt se tudod h milyen évet irunk sokszor a sok fejés és bépipapi készitése között , te megszünsz létezni , a te problemaid polcra kerulnek .

Többéves munkanelkuliseg ele nézel, lehet h 7-10 ev es ha megis dolgozol kisgyerek mellett azt a gyerek fogja megsinyleni de nagyon .

Kõkemeny munka 18 éves áldozatvállalás, ne hazudjunk kérem szépen!!!

2017. nov. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
29%
45: köszönik én nevelem őket nem a nagyanyjuk :) valószínű nekem akkor nagyobb lehet a tolerancia küszöböm mint neked, de én egyáltalán nem így élem meg a dolgokat...a stílusod meg csak téged minősít. kellemes beszélgetés/vita alakult itt ki...nincs erre a stílusra szükség, próbálj meg kulturált lenni
2017. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
30%
Depis nőcire ne hallgass! Minden személyiség kérdése. Mondjuk azt nem értem minek szül valaki, ha csak azt látja benne, hogy, milyen fárasztó. Nekem nagyon jó kislányom van, semmi nem volt igaz a nemalvásos riogatásból és az igazat megvallva, a legtöbb anyuka olyan hülyeségeken akad ki, amin egyáltalán nem kellene és könnyebb lenne az életük. Ha levágja magát a padlóra, engem az se érdekel, majd kinövi, mások véleményét meg pont lexarom. Csak játsszanak az a lényeg, nem kapok hisztirihamot ha koszos lesz a ruhája, sőt ez így természetes.
2017. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
49%

45: az a baj hogy nem érted amiket írtam, a soraidból nekem az szűrődik le, hogy neked valóban nehéz nagyon az életed a gyermek mellett...

ez egy olyan dolog, hogy nekem elég határozott elképzeléseim voltak arról, hogy milyen körülmények közé szeretnék gyermeket...ezekk özül az elsődleges szempont az volt, hogy a csekkek jelentsék a legkisebb gondot, és a szexuális életem a legnagyobbat ;)))) ha érted hogy értem...hálisten nincsenek anyagi gondjaink, amiért keményen megdolgoztunk és jelenleg is megdolgozunk, gyerek mellett is.

Nagyszülők vidéken élnek, 2 hetente jönnek át fél napra. ez mind a segítségem. Baby szittert nem hívok, pedig hívhatnék, de van IDŐM a gyerek mellett megcsinálni mindent: magam takarítok, főzök, háztartás, mint írtam 2 építkezés, alapítvány stb szóval van tennivalóm, és mindemellett a gyerekekkel is bőven eleget foglalkozok, nagyon értelmes, kedves gyerekek, de tudnak önállóan is játszani, mert megszokták, hogy nem 24/24 ülök mellettük, hanem elmegyek hajat mosni ha úgy tartja kedvem.

Lemondtam én is dolgokról igen, nem járok el a barátaimmal annyit (mondhatni szinte semennyit) de ez az én döntésem, mert priorizálok mint mindenki más, és nekem a gyerekvállalás fontosabb volt mint a barátok.

A férjemmel nem járunk el szinte semennyit kettesben, de mindketten elfogadtuk hgoy ez egy ilyen időszak.

Régen rengeteget játszottam a gépen, ma már azt sem tudom "hogy kell bekapcsolni "

Lemondás egy gyerek, ez így van, de szerintem ezt a kérdező is tudja, ez itt kérdés sem volt.

Viszont szerintem a masszív leszívás az az első pár év, ami valóban nagyon nehéz, utáni is sok fejtörést okoznak, de azért elnézve a környezetemben lévő kamasz gyerekes anyákat, el vannak mint marci hevesen, színházba járnak, utazgatnak, mindamellett hogy nyilván gyereket nevelnek és dolgoznak.

Sajnálom ha te most gödörben vagy, vagy nem vagy, kedves 45ös, nem tudom, de ha mindenki így gondolkodna mint Te, senki nem vállalna gyereket. Akkor hol lennénk? :) minek dolgozol melózol ha nicns kivel kiélvezd?

2017. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!