Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Alkalmatlan vagyok anyának?

Alkalmatlan vagyok anyának?

Figyelt kérdés

Előre szólok, egyeseknek erősen kedélyborzoló lehet, ebben a tudatban olvassa el mindenki.


Lassan 30 éves vagyok. Minap töltöttünk életünkben először huzamosabb időt egy babával (a tesómé). Ő egy elég csöndes, nyugis baba, jó alvó, nem visít, ha nincs ölben stb. Engem valahogy 1 óra alatt úgy lehúzott a figyelemigényével, hogy egy megterhelő munkanap után se éreztem így magam. 3 órat voltunk együtt, nagyon kikészültem a végére, és jóval korábban, mint szoktam, bedőltem az ágyba. Nem tudom, hogy viseljem ezt el minden nap. Mindig azt hallottam, hogy a saját más, de igazából amikor eljöttünk az nyugatott meg, hogy nem kell magammal haza vinnem, és, hogy az annak a babának az a legjobb tulajdonsága, hogy nem az enyém. Szerintetek? Volt valaki így? Változott?


2017. nov. 12. 00:13
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen jó a meglátásod, igy van egy gyerekre való folyamatos koncentrálás nagyon "lesziv" ahogy mondod, igénybe vesz es kimerit.

Gondold el ha 3 óra után ezt érzed mi lesz 3 év mindennapos anyaság után?

Elsö 5 évben úgy jártam az utcán mint egy zombi , nem volt idöm tukörbe se nezni eszembe se jutott. Azt se tudtam sokszor hányadika van a faradtsagtól hulltam össze , az agyam teli volt a gyerekkel.

Közben mellettem ment el az élet , de magamból kiléptem.

Sokszor látok kisgyerekes anyákat máig is es latom h sokuk borzosan zsiros hajjal setal , smink nelkul , trottyosan , otthoni kitérdesedett tréningben , fáradt arccal es eszembe jut de nehéz !

"Más lesz, ha a tied lesz majd" stb igen, igen , annyiban lesz más h te leszel az anyja es nem tudsz hazamenni relaxálni a kádba mert a te házadban lesz mindez.

Just sayin'

2017. nov. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
61%
A saját az teljesen más! Gondolj bele ha kapnál egy random pasit és szerelmespárost kellene játszanod vele, sikerülne? A te gyereked a tied több közöd van hozzá, mint bárki másnak, persze, hogy szereted. Ráadásul a terhességgel, szüléssel kapsz fél tonna hormont, hogy foglalkozz a csecsemövel.
2017. nov. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
34%

mondjuk az hogy valaki trottyosan jár zsíros hajjal az nem gyerek kérdése. aki igénytelen volt, az is marad, gyerek mellett, aki meg igényes, az nem bír megmaradni ha 2-3 napig nem most hajat...mindent meglehet oldani, két gyerek, két építkezés, egy alapítványi munka és veteményes mellett mondom ezt.

smink nélkül utcára? ez olyan borzasztó volna? :)

egyébként igen, nagyon leszív, és nagyon megterhel, ezért ez is olyan dolog, hogy csak szívvel lélekkel lehet csinálni. máshogy is lehet csak akkor nő a gyerek mint a gaz :)

2017. nov. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
77%
A saját is ki fog készíteni. Nem értem, minek kábítjátok itt. A sajátot szeretni fogod, tudod, hogy nem passzolhatod le, ennyi. De ő is le fog rongyolni, csak ebbe a kategóriában nézd meg hány anyuka van ki. Ráadásul egy nyugodt babától akadtál ki, mi lett volna egy dackorszakos 2 éves mellett.
2017. nov. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
33%
Mennyi idos baba? Miket csinaltatok, hogy elfaradtal a figyelemigenyetol, ha amugy leteve jol elvan? Javaslom, majd gyerekvallalas elott olvasd el Az elveszett boldogsag nyomaban c. konyvet Jean Liedlofftol, talan az segit abban, hogy lasd, milyen fajta figyelemre van a gyerekeknek szuksege, az a fajta pedig sokkal kevesbe sziv le, mint amit egyebkent alapbol mashol lathatsz, hogy minden pillanatban ra kellene figyelni a teljes figyelmeddel, szorakoztatni, stb. A sajat gyerek egyebkent is teljesen mas, viszont azt jol latod, hogy segitseg nelkul, 0-24-ben egyutt lenni a gyerekekkel nem konnyu, ezert nagyon jo, ha van neha segitseged, aki atveszi, hogy tudj egy kicsit pihenni. A folytonos jelenletet igenylo idoszak hamar elmulik, elmennek bolcsibe, oviba, iskolaba, aztan magukra csukjak a szobajuk ajtajat. A gyerekem olyan tipus, aki babakent allando testkozelt igenyelt, a babakocsit nem viselte el, ringatas nelkul nem aludt. Feltettem kendobe magamra, lett ket szabad kezem, meg mehettem, ahova szerettem volna, mert siman elaludt igy mar, es figyelnem semkellett ra aktivan, mert fizikailag rogton ereztem, ha barmi volt. Olvastam, filmet neztem mellette, szoval ki tudtam kapcsolodni meg igyis, hogy ennyire igenyelte a kozelsegem. Mas gyereke altalaban engem is lefaraszt, a sajat tenyleg mas.
2017. nov. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 A kérdező kommentje:
Megpróbálom összefoglalni, csak félek a túlzott őszinteségtől, mert tényleg nem akarok senkit megbántani. A #11-es nagyjából összefoglalta a problémákat. Lehet, hogy a sajátomhoz máshogy állok, logikus, ahogy a #12 hasonlatos ezzel kapcsolatban is nagyon jó. De, az én problémám az, hogy amiktől eredetileg féltem, azokat sorra látom a tesómon, és ő is bevallja, hogy ezek így vannak: elhagyta magát, nem ad már úgy magára, és egyre kevesebb igénye van ezekre, mert minek, megszűnt a szociális élete, a férjével, nincs se randi, szex alig, mert vagy nem kívánja vagy fájdalmas, 1 év alatt 1x voltak randizni, de akkor is a gyereken járt az esze, nem tudott kikapcsolni,az álnnadó rohangálás és rendetlenség miatt rossz a közérzetete, és sokszor ingerült,sokszor depressziósnak érzi magat, és nem érzi úgy, hogy az orvos segítene. Én 3 óra alatt kikészültem, persze a saját gyerekemmel elnezőbb vagyok, és jobban szeretem, de a sajátomhoz is lefaraszt, nem? A sajátomhoz után is hulla vagyok. Engem ki vagy mi engesztel ki az állandó fáradtságérzetért, és a fentebb felsoroltakért? A baba? De miért ő? Hiszen ő okozza. Na ilyeneken gondolkodom.
2017. nov. 12. 08:31
 17/65 A kérdező kommentje:

Hogy miket csináltam vele? Jóformán semmit. Az a 3 óra úgy elment, mintha sose lett volna, csak éreztem, hogy alig állok a lábamon. Ebből fél óra alvás volt, egy etetés, 2 pelenka csere, némi játék, és ez idő alatt 2x "szólt", hogy unatkozik, akkor ölbe kellett venni.


A fentebbi elirasokert bocs, az autocorrect segít.

2017. nov. 12. 08:36
 18/65 anonim ***** válasza:
63%

Én akkor éreztem így, amikor a korom miatt már úgy éreztem, nekem MÁR nem fér bele az életembe egy gyerek, mert ahhoz, hogy ezt az egészet végigcsináljam (beleértve, amíg a gyerek huszonegypár évesen a saját lábára tud állni), én már túl öreg vagyok.

Te még időben vagy, nálad valószínűleg elmúlik:) Az, hogy ebbe mind belegondolsz, talán épp annak a jele, hogy érik benned a gondolat, akár az egyik, akár a másik irányba dől majd el nálad a kérdés.

2017. nov. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
58%

Ez igy van kérdezõ, ahogy mondod, de ez akkora tabutéma, tiszta darázsfészek. Bizz a megérzéseidben, ha úgy érzed nehéz, akkor hidd el h az, csak még annál is nehezebb mint ahogy képzeled.

Nagyon leköt , lesziv , helyhezköt , es szerintem élvezd a saját életed, amit isten adott , utazz, lass vilagot mert utána 18 évig finito

2017. nov. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
23%
Szeruntem ha valaki arra hajlamis, gyerek nelkul is eligenytelenedik egy hosszu kapcsolatban hazassagban....15 ev utan mar nen oltozol ki a vacsorahoz es nem szexelsz naponta. De fent tartom hogy ha valakinek igenye van arra h csinis legyen, azon nem valtoztat a gyerek. Max mashogy utemezel; nem jarsz kormoshoz, hanem beujitasz egy manikur szettet :) nem konditerembe jarsz hanem kismama tornara stb es az is igaz amit itt irnak: ugy kell szoktatni a gyereket hogy egyedul is ellegyen. Ez meg intelligencia kerdese. Ha foglalkozol.vele megmutatod mibel hogyan tud jatszani stb akkor hosszutavon magadra is tobb idod jut majd
2017. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!