Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Alkalmatlan vagyok anyának?

Alkalmatlan vagyok anyának?

Figyelt kérdés

Előre szólok, egyeseknek erősen kedélyborzoló lehet, ebben a tudatban olvassa el mindenki.


Lassan 30 éves vagyok. Minap töltöttünk életünkben először huzamosabb időt egy babával (a tesómé). Ő egy elég csöndes, nyugis baba, jó alvó, nem visít, ha nincs ölben stb. Engem valahogy 1 óra alatt úgy lehúzott a figyelemigényével, hogy egy megterhelő munkanap után se éreztem így magam. 3 órat voltunk együtt, nagyon kikészültem a végére, és jóval korábban, mint szoktam, bedőltem az ágyba. Nem tudom, hogy viseljem ezt el minden nap. Mindig azt hallottam, hogy a saját más, de igazából amikor eljöttünk az nyugatott meg, hogy nem kell magammal haza vinnem, és, hogy az annak a babának az a legjobb tulajdonsága, hogy nem az enyém. Szerintetek? Volt valaki így? Változott?


2017. nov. 12. 00:13
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
Nekem semmi problèmám, csak èn is tapasztalatból írok... Bocs!😊
2017. nov. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
53%

Igy van, ahogy irod, hogy ez az, amit sajat gyerek nelkul nem fogsz megtudni. Talan ahhoz lehetne hasonlitani, mint amikor szeretsz valakit, amikor ezt igazan nagyon erzed, hogy ti osszetartoztok, hogy halas vagy, hogy az eleted resze a masik, nem tudom, van-e ilyen az eletedben a paroddal, vagy csaladtaggal. Ha igen, es ezt felszorzod legalabb 100-zal, talan ugy el tudod kepzelni.

54-es

2017. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 A kérdező kommentje:
Utolsó, te előtte hogy viszonyultál a gyerekekhez eleve, mi volt a véleményed róluk? Ez az érzés, amiről írsz, mindenképp jön?
2017. nov. 14. 07:39
 64/65 anonim ***** válasza:

Ugy, ahogy most is, engem idegesit es lefaraszt mas gyereke. Tesom ott lakott egy csaladnal bentlako babysitterkent kulfoldon, kulon szobaja volt, mehettem meglatogatni, menekultem be a szobaba, pedig egy tunderi gyerek volt, de nagyon elfaradtam tole, amugy sincs turelmem a gyerekekhez. A sajatom szuletese ota ez egy fokkal talan jobb lett, de ez is csak azokra a gyerekekre vonatkozik, akikkel az enyem szeret jatszani, azokra, ha kell, tudok par percet figyelni, ameddig az anyuka elmegy wc-re, tobbet nem hiszem, hogy birnek. Nem tudom, hogy mindenkinel jon-e ez az erzes. Nalam eleve nem jott rogton szules utan, hanem fokozatosan alakult ki. Azt viszont en sem mondom, hogy konnyu, foleg egy nagy testkozel-igenyu gyerekkel, mint az enyem, en nagyon elfaradtam 1,5 ev alatt, mert mint irtam, mar pici kora ota dolgozom mellette otthonrol, es segitsegem csak a ferjem van, amikor itthon van, ezert bolcsis lesz kb. 2 eves koratol. De szamomra a nehezsegek nagyon eltorpulnek amellett, amit ad, amirol a korabbi valaszomban irtam, nem kerdes, hogy ujra bevallalnam.

54-es

2017. nov. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
Meg annyit hozzatennek, hogy en maximalisan meg akarok mindent adni neki, nagyon figyeltem az igenyeire, rengeteget hordoztam magamon, altatom, szoptatom meg mindig, bealdozom sokszor az esteimet meg a hetvegeimet, hogy ne akkor kelljen dolgoznom, amikor ebren van. Kb. 8 honapog nem volt egy vasarnapom sem, amikor ne dolgoztam volna, mert ilyenkor tudott a ferjem vele lenni, es igy bolcsibe sem kellett adnom korabban, mert meg ugy ereztem, nem allt volna ra keszen. De nem mindenkinek ilyen nagyigenyu a gyereke, es nem mindenki akarja magat ennyire alarendelni az anyaszerepnek, csak azert mondom, hogy ennyire eros az a kotodo erzes bennem, hogy ezeket mind megcsinaltam/csinalom erte, meg ha kulso szemlelonek tok irracionalisnak is tunik.
2017. nov. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!