Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mar most idegesit. Mit tegyek?

Mar most idegesit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lesznek egy paran szerintem akik elitelnek, de nem erdekel.

Parommal elunk egyutt es az o szuleivel. Parom testvere babat var.

Elore felek hogy rengeteget lesz nalunk, rengeteg babacucc lett idehordva, kulon szoba van neki fenttartva. Elso unoka a parom szuleinek nem varom el hogy ne varjak az unokajukat.

Utalom a gyerekeket es mindent ami veluk jar. Siras, nyavogas, hangzavar. Hogy mindenkinek korbe kell oket ugralni, minden korulottuk forog. En ebben egyszeruen nem akarok reszt venni.

Megbantani se akarok senkit, nem tudom mikepp lehetne magunkat “kivonni” ezalol a kotelesseg alol.

Raadasul mind a ketten koran jarunk dolgozni, ezaltal mi napkozben csendben szeretnenk pihenni. Hetvegente ha a babat lepasszoljak a nagyszulokhoz akkor mi nem csondben akarunk ovatoskodni az otthonunkban mert mondjuk a baba alszik... Egyszeruen nem tudom elkepzelni milyen megoldas lehetne erre a problemara ami mindenkinek jo lenne. 20 evesek vagyunk, nem akarjuk gyakorolni a gyereknevelest sem a babysitter szerepet.


2018. febr. 5. 21:30
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
66%

9#

Nem, nekünk az a természetes, hogy a saját házunkban egy rinyapina fogja megmondani, hogy mikor vigyázhatunk a saját unokánkra, hogy szépikére tudja magát aludni.

2018. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
87%
A te szüleidhez nem költözhettek? Eleinte tuti, hogy nem passzolják le.
2018. febr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

21:57

Te mirol beszelsz?

NEM varom el toluk, ismetlem magam, hogy ne vigyazzanak ra es szeressek az unokajukat!

Egyszeruen ezt erzem es kesz!

Senkinek egy szoval nem mondtam ezt a csaladban es nem is fogom. Van annyi eszem hogy felfogom milyen a normalis unoka-nagyszulo kapcsolat.

2018. febr. 5. 22:03
 14/50 A kérdező kommentje:
Parom munkahelye miatt nem tudunk az en szuleimhez koltozni.
2018. febr. 5. 22:04
 15/50 anonim ***** válasza:
88%

Milyen választ akarsz?

Azon kívül, hogy el kell onnan költözni, vagy elviseled mosolyogva, nincs más lehetőség.

Ezt eddig is tudtad.

Az is biztos, hogy ebből lesz még konfliktus. Mit fogsz mondani, ha anyós a kezedbe nyomja a gyereket, hogy vigyázz rá tíz percet? Megmondod, hogy nem, mert utálod a gyerekeket? Vagy gondolod, hogy senkinek se fog feltűnni, hogy amíg ott az unoka, addig a szobát se hagyod el? Mennyire fogsz tudni uralkodni magadon, ha egy órán át sír a kicsi? Még meg se született, de már ki vagy akadva.

Ebből a helyzetből csak úgy tudsz szabadulni, ha addig mész albérletbe, önként, amíg jó a viszonyod a pároddal és a párod rokonaival.

Az egy dolog, hogy ő most 20 évesen nem akar gyereket, és nem akar bébiszittelni. De megint más szembesülnie azzal, ha így fogsz viselkedni. Márpedig 0-24-ben álarcot viselni te se tudsz.


Abban biztos lehetsz, hogy ha külön szoba van az unokának, akkor nem csak hetente ugranak be tíz percre! Döntsd el, hogy képes vagy-e egy fedél alatt élni más gyerekével.

2018. febr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:

22:13

Koszonom az elso normalis valaszt!

2018. febr. 5. 22:16
 17/50 anonim ***** válasza:
58%

Az nem a párod szüleinek az unokája, hanem a párod unokaöccse vagy unokahuga. A párod nagybácsi lesz, az az idegesítő síró baba a te rokonod is lesz, ha jól mennek a dolgaitok. Talán próbálj meg úgy nézni rá, hogy egy jövendőbeli rokonod születik, hátha könnyebb.


Az előttem szólók minden mást leírtak.

2018. febr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
42%

Végem :-D

Drága! Szar helyzet. Ezzel a házzal ez fog járni innentől. Ha nem fizetsz albit akkor tűrd a gyereket. Az élet kemény :-D Bár mindenkinek csak ennyi baja lenne...

2018. febr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 Metionin ***** válasza:
94%

Figyelj, nem kötelező foglalkoznod a gyerekkel, főleg ha utálod őket. Erre senki sem kényszeríthet. Viszont amíg egy fedél alatt vagy vele, hallgatnod kell a bőgését, próbálják majd a kezedbe nyomni hogy jaj de cuki tutujgasd, stb.

Ebből kifolyólag konfliktus lesz. Én sem tudok mást mondani, a legjobb megoldás a költözés de még idejében. Én is utálom a gyerekeket, ha ilyen eset állna fent, kb. reggel megtudnám hogy a csaj terhes, délután már jegyzetelném az albérleteket. Inkább fizetnék többet de akkor nyugodtan lennék. Senki sem várhatja el hogy szívj a gyerek miatt de amíg a párod szüleinél laksz, addig kvázi nincs beleszólásod ebbe. Szépen beszéld meg a pároddal és pakoljatok mielőtt a baba miatt elmérgesedik a kapcsolat a szülőkkel és a testvérrel. Ha normálisak, akkor ők is fel tudják fogni, hogy a nyugalom érdekében ti most úgy döntöttetek, hogy ideje menni.

2018. febr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt!
2018. febr. 5. 22:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!