Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mar most idegesit. Mit tegyek?

Mar most idegesit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lesznek egy paran szerintem akik elitelnek, de nem erdekel.

Parommal elunk egyutt es az o szuleivel. Parom testvere babat var.

Elore felek hogy rengeteget lesz nalunk, rengeteg babacucc lett idehordva, kulon szoba van neki fenttartva. Elso unoka a parom szuleinek nem varom el hogy ne varjak az unokajukat.

Utalom a gyerekeket es mindent ami veluk jar. Siras, nyavogas, hangzavar. Hogy mindenkinek korbe kell oket ugralni, minden korulottuk forog. En ebben egyszeruen nem akarok reszt venni.

Megbantani se akarok senkit, nem tudom mikepp lehetne magunkat “kivonni” ezalol a kotelesseg alol.

Raadasul mind a ketten koran jarunk dolgozni, ezaltal mi napkozben csendben szeretnenk pihenni. Hetvegente ha a babat lepasszoljak a nagyszulokhoz akkor mi nem csondben akarunk ovatoskodni az otthonunkban mert mondjuk a baba alszik... Egyszeruen nem tudom elkepzelni milyen megoldas lehetne erre a problemara ami mindenkinek jo lenne. 20 evesek vagyunk, nem akarjuk gyakorolni a gyereknevelest sem a babysitter szerepet.


2018. febr. 5. 21:30
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
75%
Elírtam: ...megszoksz vagy megszöksz..
2018. febr. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%

Hiába elsz ott 4 éve, azt írtad 20 éves vagy, 16 évesen téged odavettek, odafogadtak, tehát nemhogy egyenrangú nem vagy de mélységes hálát kellene érezned hogy az anyuka odaengedte a fia gyerekkorú kis barátnőjét. Ez ritka!


Hiába van másnak tapasztalata, akkor sincs más megoldás: költözz, vagy tűrj. Nem fogod tudni kikerülni a folyamatos babatémát. És az 1-1,5 év amit írnak, csak papírforma. Rengeteg nagyi már 4-5 hónapos babára is vigyáz hogy a szülőknek ne kelljen a babát elvinni tömegbe bevásárolni, apuka dolgozik de anyukának elintéznivalója van, a babára nagyi vigyáz. Ha a baba tápszeres lesz, semmi akadálya nem lesz! Egyik barátnőm babája 7 hónapos, a nagyi heti 3-szor egy órát vigyáz rá amíg barátnőm edz. (nem kell minősítés, nem ezen van a hangsúly hanem hogy ez elég gyakori)

Szóval a baba ott lesz, ez a tervük, máskülönben miért lenne szobája is ott?

Szüleim is kialakítottak szobát a gyerekeimnek, amióta első unokajuk megszületett, 2 naponta legalább akarják hogy menjünk. Persze nem így lett az évek során, de az első babám pici korában tenyleg rengeteget voltunk ott, nyáron pl. naponta mert ferjem este dolgozott és jól esett a tarsaság.


Szóval készülj, hogy ha szobát rendeznek neki és gyerekholmikkal van tele lakás, akkor nem csak egy "kéthetente átugranak ebédre az unokaval" tipusú kapcsolatra törekednek. Nem fogod bírni, állj a lábadra és költözz ha jót akarsz magadnak.

2018. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
94%

Annyiból nem értem a problémát, hogy felmerült ez a kérdés egyáltalán? Vagy miért vagy előre ennyire ráparázva arra, hogy neked kell foglalkozni a gyerekkel?

Mondta valaki, hogy majd neked kell rá vigyázni rá vagy gügyögni vele?


Nekem van egy fiam. Soha nem nyomtam senkinek a kezébe vagy vártam el, hogy pelenkázza át. Miért gondolod, hogy a gyerek anyjának ez lesz a legfontosabb, hogy rögtön lepasszolja?


Szerintem tedd félre a hőbörgésedet, várd meg, amíg megszületik, aztán meglátod, mi a helyzet. Mit idegesíted magad előre?

Kivéve persze, ha már most közölték veled, hogy milyen jó lesz, ha majd te is sokat tudsz segíteni. Akkor viszont elvárás lesz, és költözésen kívül nem lesz sok opciód.

2018. febr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
38%

Mindenkit felpontoztam, sajnos valoban lehet hogy mennetek kell ha ugy erzed hogy nem fogod kibirni a zajt meg a rumlit.

De egyaltalan nem biztos hogy olyan sokat ott lesz a baba mint amennyire lelkesen a parod szulei keszulodnek es rendezkednek. Egyaltalan nem biztos hogy az anyuka folyton le akarja majd passzolni. Sok ilyet lattam mar hogy a nagyszulok ugy gondoljak hogy sokszor megkapjak a babat, akar napokra is, de az anyanak esze agaban sincs odaadni. Foleg anyosnak.

Raersz aggodni majd akkor ha elkezdodik a "megszallas". Lehet 1-masfel evig egyaltalan nem lesz ott a baba tobb orara, vagy ejszakara.

Sok valaszadoval viszont nem ertek egyet abban hogy neked barmifele kotelezettsegeid lennenek a babaval kapcsolatban, csak azert mert ott laksz!

Ha a nagymama elvallalja a babat akkor ne akarja massal csinaltatni a dolgokat.

De ez majd ugyis elesben fog kiderulni es akkor kell lereagalnod. Elore ne hepciaskodj mert meg nem tudhatod mi lesz.


Mindenesetre kivancsi lennek hany valaszado ugrana boldogan este a teve elol ahol az egesz napos munka utan vegre elterult, hogy etesse meg altassa a babat akit az anyosa vallalt el!

2018. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
43%

Négy év alatt nem sikerült félretenni?

Egy albi havi 100, 1év 1,2milla, négy év alatt: 4,8 milla, önerőnek szép lenne, plusz lakástakarék négy alatt is adott volna hozzá 1,5öt kb...

2018. febr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
42%
Először úgy voltam vele nem szólok hozzá ,majd leirja más amit én is akartam . Igy is lett .. viszont a második hsz nál amit te irtál kérdező kicsit kiakadtam . Ha az én szemszögemből nézem életképtelenek vagytok a szülők nélkül . Bocsi.. de ha abbol indulok ki ,hogy most vagyok 22 éves kismama és 20 évesen már szülői segitség nélkül ,hitel nélkül éljük kis napjainkat ...te meg a pároddal a feneketek alá kapjátok a dolgok javát ( ne mondd ,hogy nem igy van, nálunk nem volt ki segitsen ,hogy csak gyüjtsél majd segitünk a lakásvásárlásban is..) és még ezek után hisztizel ,hogy neked elkell majd viselned a gyereket,meghogy nem akartok elköltözni csak békés megoldást akarsz ..khm.. az az lesz ha képesek vagytok a saját lábatokon megállni és elköltözni .. de ugy érzem felesleges itt taglalnom úgysem fogod megérteni, hisz csak a saját elképzelésed a helyes .
2018. febr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

A parom tudja nagyon jol hogy viszonyulok ehez a dologhoz. Igazabol ot ez a gyerek tema nem erdekli, mint ahogy az sem hogy itt lesz e a pici vagy sem.


11:45

Nem tudom te hogy vagy vele, de szerintem egy atlag 16 eves gyerek nem lakasra fog gyujteni, hanem orul az elso munkahelyen megkeresett penznek.


11:47

Szivbol orulok hogy ilyen jo helyzetben vagy, hogy 20 evesen sajat lakasban elsz es gyereket nevelsz hitel es alberlet nelkul!

Szerintem nem en vagyok az egyetlen aki ezt nem teheti meg.

2018. febr. 6. 12:19
 38/50 A kérdező kommentje:

11:25

Nem tudom miert lettel lepontozva, szerintem te adtad az eddigi egyik legertelmesebb valaszt.

2018. febr. 6. 12:22
 39/50 anonim ***** válasza:
52%

Na, a párodat nem érdekli akkor pláne ne játszd a pattogit. Az ő családja, te egy "tartozék" vagy.

11.25. meg nem a legértelmesebb hanem leginkább a szájízednek megfelelő választ adta. NAGYON nem ugyanaz.

2018. febr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
60%
Oké, gyerekként nem lakásra gyűjt az ember, na de nem is cókmókol a hapsija szüleihez....nagyon arcátlan kiscsaj lehetsz.
2018. febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!