Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mar most idegesit. Mit tegyek?

Mar most idegesit. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lesznek egy paran szerintem akik elitelnek, de nem erdekel.

Parommal elunk egyutt es az o szuleivel. Parom testvere babat var.

Elore felek hogy rengeteget lesz nalunk, rengeteg babacucc lett idehordva, kulon szoba van neki fenttartva. Elso unoka a parom szuleinek nem varom el hogy ne varjak az unokajukat.

Utalom a gyerekeket es mindent ami veluk jar. Siras, nyavogas, hangzavar. Hogy mindenkinek korbe kell oket ugralni, minden korulottuk forog. En ebben egyszeruen nem akarok reszt venni.

Megbantani se akarok senkit, nem tudom mikepp lehetne magunkat “kivonni” ezalol a kotelesseg alol.

Raadasul mind a ketten koran jarunk dolgozni, ezaltal mi napkozben csendben szeretnenk pihenni. Hetvegente ha a babat lepasszoljak a nagyszulokhoz akkor mi nem csondben akarunk ovatoskodni az otthonunkban mert mondjuk a baba alszik... Egyszeruen nem tudom elkepzelni milyen megoldas lehetne erre a problemara ami mindenkinek jo lenne. 20 evesek vagyunk, nem akarjuk gyakorolni a gyereknevelest sem a babysitter szerepet.


2018. febr. 5. 21:30
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
73%

Az elso idoszakban, amikor gyakrabban ebred a kicsi, es az anyukajat igenyli szinte folyamatosan szerintem inkabb szamithattok hetvegi, vagy esetleg hetkoznap napkozbeni latogatasokra, ha egyebkent ok kulon laknak. Ha annyira odavannak az unokaert, akkor pedig valoszinubb, hogy a nagyszulok is fognak hozzajuk menni, mert egy kisgyerekkel az sokkal konnyebb. Esti rutin van, viszonylag fix alvasidok, faradt szulok, szerintem az elejen nem lesznek ott sokat, es ha megis, koran haza fognak menni.


Ez ugy kb. 1, max 1,5 ev. Onnantol szamithattok rendszeresebb talalkozasra a gyerekkel, de olyankor is a korai fekves miatt nem hinnem, hogy sokaig maradnanak. Az biztos, hogy a gyerek korul fog minden forogni, hiszen ahogy leirod, mar most is igy van, de ebben nem biztos, hogy toletek is elvarjak majd, hogy reszt vegyetek - az elso idoszakban. Aztan ahogy no a gyerek, es jobban megmarad masnal, lecseng a szeparacios szorongas, a szulok kimerulnek, es alig varjak, hogy barmilyen segitseget kaphassanak gyerekvigyazasban, na onnantol lehet ra szamitani, hogy tobbet ott lesz.


Addig a helyetekben en szorgosan tennek felre, aztan alberlet vagy lakasvasarlas toketol es kornyektol fuggoen (van olyan, hogy az alberlet jobban megeri).

2018. febr. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
76%

Igencsak rohadt egyszerű a képlet: költözz el vagy szokj hozzá a gondolathoz, hogy a gyerek ordítani fog és igen, paraszt vagy ha nem (játszod meg, hogy) örülsz neki - anyósék szemében legalábbis biztosan és sajnos jogosak lesznek az érzéseik. Innentől meg 1 lépés a gyűlölködő családi légkör. C opció nincsen.


Emlékszem 20 évesen én is ilyen önző kis nyafka voltam, azt hittem, hogy van jogom pattogni más otthonában és hogy a Föld is körülöttem meg a "párom" körül forog. Ezzel a fiatalkori önmagamat is minősítem ám, nem csak téged... 100%ig biztos vagyok benne, hogy ugyanígy éreztem és reagáltam volna mint te, pont ezért írom meg neked full jóindulattal a "jövőből", hogy cenzúrázd magadat mert nincs se igazad, se véleményalkotási és/vagy döntési jogod.


Egyetlen döntés a tiéd: mész vagy maradsz. Senki nem várja el két 20 évestől, hogy hitelt vegyenek fel, majd annak is eljön az ideje. Menjetek albérletbe, vagy vegyetek ki egy szobát egy veletek egykorú társasággal. Nem vagytok elkésve a gyűjtögetésről sem.

2018. febr. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Ne haragudj, de miert lennek paraszt azert mert nem ugralok korbe egy gyereket?

Szo sincs arrol, hogy en fogok itt dirigalni mikor hozhatjak ide es mikor nem... felfogom en is a helyzetet, egyszeruen kiszeretenem magam vonni ez alol amennyire csak lehetseges.

Ehez a mas haza dologhoz annyit szeretnek hozza szolni, hogy nem ingyen lakunk itt, nem eloskodunk a szulein.

A vilagkozepe dologgal sem ertek egyet, szerintem akkor lenne jogos az az allitas ha valoban itthon en akarnam szabalyozni ezt a dolgot, de mint irtam errol szo sincs. Az a normalis ha orulnek es foglalkoznak a nagyszulok az unokaval. Egyszeruen csak nem szeretnek ebben reszt venni. Megkovezhettek ha 20 evesen nem vagyam mas gyerekevel foglalkozni...

2018. febr. 6. 07:14
 24/50 anonim ***** válasza:
80%
Nem ìtéllek el titeket amiért a szülőkkel laktok, főleg, hogy fiatalok vagytok, de nem is foktosak a "kifogások" hogy miért van így. Nincs is mit tárgyalni ezen a kérdésen. Ha nem tetszik valami, akkor el lehet memni. És most ezen nem kell megsértődni, ez az igazság. Nektek, főleg neked ott nincs szavad. És ha nem akarod hogy páros lábbal rúgjanak ki akkor az efféle nézeteidet sem hangoztatod.
2018. febr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
78%

Nem is értem miért gondoltad, hogy más tanácsot is fogsz kapni, mint hogy költözz el?

Albérlet. Eddig is segítettek már pasas szülei, hogy megspórolták nektek az albit, de ha neked most kényelmetlenné valt a dolog, nincs megoldas, menned kell. Ez az egyetlen lehetőség.

Engem jobban zavarna amúgy a tesóm csaja a mindennapokban, mint a tesóm babája, mert a baba legalább csaladtag. Az aktuális barátnő még nem az, csak egy kvázi idegen..

2018. febr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként számotokra kb 1,5-2 év múlva lesz aktuális a dolog. Mert azelőtt nem hiszem hogy otthagynák a babát a nagyszülőkre. Egyébként az felmerült benned hogy nekik is ugyanolyan joguk lenme odaköltözni a babával? 😀Örülj, hogy csak látogatóba mennek.
2018. febr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként nem ìtélnélek el akkor sem ha utálnád a gyerekeket és látni se bìrnál egyet sem, mert szìved joga. Csak hát pokt ezért nem költözök össze anyóssal, mert az sosem lesz a te igazi otthonod. Az a baba meg az unokájuk. Ha a csillárról alar lelógni és a nagyszülei megengedik, akkor te csöndben nézed. Ennyi.
2018. febr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten tanacsra, talan arra vartam hatha volt/van valaki hasonlo helyzetben.

Ezt a nincs szavam, senki vagyok, semmi kozom dolgot hanyagoljuk mar legyszives!

4 eve elek itt, fizetunk erte es nagyjabol kulon haztartasunj van, mar amennyire ez lehetseges.

Ezzel most nem azt mondom, hogy en fogok itt szabalyozni mindent, de ezt mar annyiszor leirtam! Egyszeruen csak erzek magamnak annyi jogot hogyha nem akarok mas gyerekevel foglalkozni akkor nem fogok! Persze ezt mastol nem varom el.

Erre vartam esetleg valami tanacsot, hogy lehetne ezt bekesen megoldani, esetleg mastol valaszt ha volt mar ilyen helyzetben.

2018. febr. 6. 07:45
 29/50 anonim ***** válasza:
100%

28#

Az a gond, hogy nem fogod tudni kivonni magad.

Azt nem mondhatod anyósnak, hogy te nem foglalkozol a babával, mert utálod a gyerekeket. Ez pont olyan, mintha közölnéd, hogy az unokát utálod. Szerinted? Biztos nem kéne maradni egy percet se.

Kénytelen leszel együtt örülni a családdal, gügyögni, hogy milyen cuki, és rázogatni a popsiját. Aztán a kezedbe fogja nyomni, hogy ideje megtanulni pelenkázni, mert "nem sokára neked is lesz". Ott megint nem épp aktuális közölni a nézeteit.

Állandó lesz a "na és nálatok mikor lesz baba" kérdés.

Egyszerűen elvárják ilyen korban egy nőtől, hogy buzogjon benne a vágy egy baba után, fel se fog merülni senkiben, hogy te utálod a gyerekeket. De egy ilyen őszinte kijelentéssel el is vágtad magad a rokonság előtt. Enélkül viszont nem úszod meg, hogy rád erőltessék.

Az mindenkinek fel fog tűnni, ha látványosan kivonod magad.

2018. febr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
71%

Írhatnak ide ezren is, akik ilyen szituban voltak, vannak, mint most te, de újat nem tudnak mondani, mert csak két opció van, megszöksz vagy megszöksz, nincs harmadik lehetöség.

Az hogy egyszer-egyszer sikerül kihuznod magad a találkozás alól, oké, de ha mindig "dolgod lesz", amikor ott vannak, akkor fel fog tűnni és rákérdeznek. Te mit fogsz akkor válaszolni? Hogy utálod a gyerekeket?

Részt venni meg részt fogsz venni benne közvetetten, ha tetszik, ha nem (kivéve, ha elköltözöl), mert ha néha ott alszanak a kicsivel hétvégén, akkor hallani és érzékelni fogod őket. Tehát teljesen nem tudod kihúzni magad ezalól.


Amúgy fontos kérdés, h a párod tudja, h utálod a gyerekeket? Vagy abban a hitben él, h csak fiatal korod ellenére még nem akarsz babázni, de idövel igen. Mert a kettő között marha nagy különbség van.


Ő is utálja őket? Mert ha nem, valszeg idövel, akér 10 év múlva is akar majd, amikor is te nem. Akkor mit csinálsz? Szülsz és utálni fogod a gyereked, csak együtt maradjatok, vagy ő mond le a szép családról?

2018. febr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!