Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem volt felelőtle...

Szerintetek nem volt felelőtlenség hogy szentesen egy vak pár gyermeket vállalt?

Figyelt kérdés
Szerintem ez hatalmas felelőtlenség volt, mivel a kislányt gyakorlatilag a nagyszülők fogják nevelni, legalábbis addig amíg még élnek. A szülők nem képesek egyedül ellátni a gyermek szükségleteit, ha például iskolás lesz ki fog segíteni neki a leckében, vagy ki fogja kórházba vinni ha esetleg beteg lesz? Nem beszélve arról, hogy az anya még vesebeteg is a vaksága mellett.
2010. jún. 13. 18:41
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
van=vak
2010. jún. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem felelőtlenség volt. Wgy csomó olyan helyzet van amiben hiába vannak jó érzékszerveik nem fognak tudni mit csinálni. Gonosz dolog már kicsi korában ekkora felelősséget rakni egy kisgyerekre. Vak szülőkj mellett biztos hogy nem lehet neki tökéletes, felhőtlen gyerekkora. És mindenkinek joga van gyerekhez, épp ezért hívják ezt felelősségteljes lemondásnak. Aki jót akar a gyereknek az nem csak a saját érdekeit nézi. Amúgy a képen ahogy láttam nem csak a szemükkel volt baj hanem az értelmükkel is, tök olyan arca volt a fiúnak...
2010. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
74%
Látni hogy nemigen találkoztál még sérült emberekkel...Esetleg ha képzeletben "letakarod"a szemeit az apának,mindjárt nemtűnik még értelmi fogyatékosnak is...
2010. jún. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
15%
Neeeem találkoztam, igazad van. "Csak" kisegítő iskolában dolgozik az egyik szülőm. :)
2010. jún. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
57%
Akkor ezekszerint mégse találkoztál sokkal,igaz nem te,hanem a szüleid dolgoznak ott...Én meg gyógyped.asszisztensként dolgoztam,és ott csak sérültek vannak,és ha ilyen helyen "mozogsz"tudnod kéne hogy aki sérült,az"így"néz ki,és nem értelmi fogyatékos attól,hanem alapból ilyen a külsejük.....na mindegy,én nem vitázni akarok.
2010. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
88%

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy ha megfordítjuk a kérdést, ahhoz mit szólnátok anyukák:

Ha megvakultok, akkor elveszik tőletek a gyereket, és nem vállalhattok többet, mert felelőtlen szülők vagytok vakon. Ehhez mit szólnátok? Vagy öleljétek meg a babátokat, szívjátok be az illatát, és gondoljatok arra, hogy ha vak lennék, akkor nem tehetném ezt meg, nem engedték volna, hogy a babám megszülessen. Így már mindjárt más lesz.

2010. jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy meg kérdező, vajon te ki vagy, hogy ítélkezz mások felett? Tanácsolom, hogy fogadd meg a régi bölcsességet: addig ne ítélkezz, amíg nem bújsz a cipőjébe. Talán próbáld ki magadon, hogyan reagálnál, ha azt mondanák, hogy nem lehet gyereked, mert beteg vagy. Könnyű egészségesen azt mondani, hogy fúj, felelőtlenek. És szerintem nem lesz semmi baj, lesz mindig, aki segít nekik, és a gyerek is segíteni fog, nem is kell hozzá sok idő.
2010. jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
10%
Amúgy a cikkben azt írták hogy lehet nem vak a kislány szóval volt rá esély. Szerintem senkinek nincs joga gyereket szülni ha öröklődik a betegsége! Hogy lehettek ilyen önzők? Gyak. kisérleteztek szegény kislánnyal, hogy vajon beteg lesz-e! Igenis aki beteg az nézze gyerek érdekét akinek lehet hogy az az érdeke hogy ne oda szülessen. Sajnos ez így van akárhogy fáj!
2010. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
86%
Mi a bánatos ...-ért kell neked kedves kérdező ezzel foglalkoznod???? Ismerek egy házaspárt. Anya is apa is vak. 2 gyönyörű egészséges gyerekük van. Sokkal értelmesebbek mint bármelyik másik gyerek ilyen idősen.
2010. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
68%
A retek rázza meg a feneked és szülessen harlequin kóros gyereked...hogy mondhatsz ilyet?mit képzelsz magadról?ki vagy te?ha itt lennél a szemeid közé köpnék
2010. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!