Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem volt felelőtle...

Szerintetek nem volt felelőtlenség hogy szentesen egy vak pár gyermeket vállalt?

Figyelt kérdés
Szerintem ez hatalmas felelőtlenség volt, mivel a kislányt gyakorlatilag a nagyszülők fogják nevelni, legalábbis addig amíg még élnek. A szülők nem képesek egyedül ellátni a gyermek szükségleteit, ha például iskolás lesz ki fog segíteni neki a leckében, vagy ki fogja kórházba vinni ha esetleg beteg lesz? Nem beszélve arról, hogy az anya még vesebeteg is a vaksága mellett.
2010. jún. 13. 18:41
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
75%
Kedves 68%, szerinted ha egy gyerek vakon jön a világra, akkor az nem életrevaló? Hogy ha vak lesz, akkor nosza, öljük meg még az anyaméhben? Miért? Egész egyszerűen nem fogod fel, hogy a vak ember is ugyanolyan értékes ember, mint a látó. Mindegy, hogy vakon születik, vagy megvakul később, akkor is ugyanolyan ember. Nem értelek, és nem értek egyet sem. Miért gondolod, hogy istenként ítélkezhetsz életek felett? Miért te (vagy én, vagy bárki) döntsön egy másik ember életéről?
2010. jún. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
28%
Haha:D Ő majd kirakja egy sziklára a fogyatékos gyerekét,mint annak idején spárta a gyengéit...eljött a purdé ideje, Isten is megmondta...
2010. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
31%

NE forgasd ki a szavaim! EGYSZER SEM mondtam hogy aki vak az nem értékes és aki vak az el kell pusztítani! Azt mondtam szándékosan NE törekedjünk ilyen gyereket csinálni, amíg még nincs! Nem azt mondtam hogy öljük meg ha megszületett vagy megfogant... Szerintem azok az emberek szeretnek így élni ahogy most? Hogy nem láthatják a világot? Én semmi pénzért nem szeretném. Na mindegy. Örökbe fogadni is lehet stb...

A 76%osank meg üzenném hogy be van kattanva és szálljon le rólam, nő vagyok és párom is van. Nem tudom mi ütött beléd deén egy szót sem szóltam hozzád... Ved már észre magad. Oda írom a véleményem ahova akarom és ezzel csak magad alázod le, lejössz arra a szintre ahova engem gondolsz. De hát te jobb vagy, nem?

2010. jún. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
Te beszívtál vagy mi bajod?
2010. jún. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
64%

Én nem tartom felelőtlenségnek, hogy gyermeket vállaltak. Nekik is ugyanolyan joguk van gyermeket nemzeni, szülni és nevelni mint bármelyik embertársunknak.

Van egy ismerősöm, akinek az anyukája és az apukája is süketnéma. A csajszi értelmes, okos, kedves, segítőkész ember. És teljesen egészséges. Nem tudom, hogy gyermekkorában mi hogy volt, de azt látom, hogy tiszteli, szereti, segíti a szüleit. Ebből gondolom, hogy nem lehetett olyan sanyarú gyermekkora.

2010. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
56%
Nem látom,hogy lenne lelked, de egye fene, nem süllyedek a szintedre mert te ott vagy,akárhogy ellenkezel is:)
2010. jún. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
11%
Persze, miéret ne lehetne gyerekük?? Majd eltartja az állam azt is, mert nyílván a két vak szülőt is az állam tartja el..Ezért tart itt többek között magyaro.
2010. jún. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
56%
Nem érzem felelőtlenségnek a dolgot, csak azért mert vakok még lehet gyermekük. Még segítségük is van ha szükséges. Az a gyermek lehet sokkal boldogabb lesz mint némelyik más gyerek ahol a szülők nem foglalkoznak a gyerekükkel. Ha belegondolsz, vagy csak megpróbálod átérezni milyen évekig vágyakozni egy kisbabára, akkor talán megértheted, hogy ők min mehettek át. Igazságtalanság lett volna ha azért nem lehet gyerekük mert vakok. Az a kislány nyilván érettebb lesz a kortársainál és talán hamarabb fel kell majd nőnie de az nem azt jelenti, hogy nem lehet boldog gyerekkora. A vakság szerintem nem olyan betegség amivel nem lehet viszonylag jól együtt élni, inkább csak a kívülállók fogadják el másképp. Nekem beteg a kislányom (nem vak) de öröklődhet. Nem szeretném hogy majd azért ne lehessen gyereke, mert van arra esély hogy az ő gyermeke is beteg lesz. Hiszem mindenki vágyik saját kisbabára.
2010. jún. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem mindkét szülőm mozgássérült, így azért el tudom képzelni milyen beteg szülők gyerekeként felnőni.
2010. jún. 14. 09:32
 50/54 anonim ***** válasza:
44%
És úgy gondolod, hogy jobb lett volna, ha meg sem születsz? Sajnállak. Egyszerűen nem értem, hogy gondolkozhat valaki ilyen gonoszan... :(
2010. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!