Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem volt felelőtle...

Szerintetek nem volt felelőtlenség hogy szentesen egy vak pár gyermeket vállalt?

Figyelt kérdés
Szerintem ez hatalmas felelőtlenség volt, mivel a kislányt gyakorlatilag a nagyszülők fogják nevelni, legalábbis addig amíg még élnek. A szülők nem képesek egyedül ellátni a gyermek szükségleteit, ha például iskolás lesz ki fog segíteni neki a leckében, vagy ki fogja kórházba vinni ha esetleg beteg lesz? Nem beszélve arról, hogy az anya még vesebeteg is a vaksága mellett.
2010. jún. 13. 18:41
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
58%

Ha mindig arra gondolnánk, hogy a gyerek örököl valami rosszat, szép lassan kihalna ez a bolygó. Földünk népbetegsége, az allergia öröklődő betegség, aki szenved benn, tudja mivel jár, milyen rossz stb. Na akkor allegriások ne szüljetek, mert még a gyerek is allergiás lesz.

ÁÁÁ komolyan mondom. Nálunk a családban volt asztmás is , allegiás is, amit gyakorlatilag bármelyik gyerekem örökölhet. Akkor én is felelőtlen vagyok, mert esetleg gyógyszerszedésre ítélem a gyekem, ha örökli??????


Kérdező, ha Neked a szüleid mozgásssérültek, akkor nem tudom hova tűnt a tolerancia belőled a sérültekkel szemben. Ők talán nem ugyanolyan emberek, mint Te vagy én? És nekem is az jutott eszembe, amit az előző írt, Akkor Te bánod hogy a világra jöttél?

2010. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
84%
a 8.31 esnek üzenném az nem baj ha a más nemzetiségű egészséges embereket és a kölykeiket eltartja az állam.na azért tart itt az ország te szívtelen a többit nem írom le mert kizárnak hányok tőled.
2010. jún. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 A kérdező kommentje:
13:39-nek és 14:56-nak: Apámnak gyerekkorában 8 műtétje volt, amelyek után tudott csak járni úgy ahogy, emiatt nagyon "mogorva" ember vált belőle, amit én megértek, de az nem túl kellemes, ha mondjuk véletlenül leversz az asztalról egy poharat és úgy rád ordít, hogy majd megsüketülsz. Szüleim gyakorlatilag "0" anyagi háttérrel (rokkantnyugdíj) vállaltak, így mindig nélkülöztünk, igaz volt mindig főtt étel az asztalon, de nyaralás, játékok, élmények nem. Valahogy mindig különböztem a kortársaimtól, nem találtam velük szót, talán mert komoly voltam. Emiatt az iskolában mindig kitünőre hajtottam, hogy kikerülhessek az anyagi gödörből, ami végülis sikerült, de nagyon nehéz volt és igen mindezek miatt egy bizonyos szempontból lehet, hogy jobb lett volna, ha meg sem születek.
2010. jún. 14. 17:35
 54/54 anonim ***** válasza:
48%

13:39 vagyok. Hát, ez így nem hangzik túl jól :(

Velem is ordibáltak sokszor, nem egyszer meg is vertek, kicsiként. Szóval nem mindenkinek felhőtlen a gyerekkora, pedig nekünk pénzünk is volt.

De attól még, hogy nálad így alakult, nem jelenti azt, hogy mindenki "így jáR". Gondolj bele egy picit, hogy attól még, hogy valakinek van valamilyen fogyatékossága, ugyanúgy megvan a vágya a gyermekre. Itt most nem olvasom már vissza a kommenteket, nem tudom, hogy neked van-e gyereked.

De te tényleg nem vállalnál, ha valamilyen fogyatékosságod lenne?

Egyébként általánosban volt egy oszt. társam, a szülei siket voltak, beszélni sem tudtak. A gyerek pedig kiegyensúlyozott volt, jól tanult, és egy nagyon önálló, talpraesett, határozott srác lett belőle.

2010. jún. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!