Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok,4 napja szültem...

17 éves vagyok,4 napja szültem.2 nap múlva írom alá az örökbeadásról szóló papírokat, de biztos, hogy ez a helyes?

Figyelt kérdés

Még tanulok, de a szüleim(főleg anya) mellettem állna és segítene mindenben, anyagilag is megengedhetnénk magunknak, viszont az életem teljesen megváltozna.

nem tudnék úgy tanulni, ahogy kéne, a barátaimmal, esetleg a párommal kevesebbet(vagy néha semennyit)nem tudnék lenni, az egész életem megváltozna, és nem tudom, hogy bírnám-e lelkileg... amúgy sem vagyok túl stabil és erős lelkiekben. viszont ha örökbeadom... hát mégis az én kicsi, egészséges és gyönyörű lányom, eldobom magamtól? igaziból így lenne jó neki, egy olyan családhoz kerülne, akik nagyon várják és nagyon szeretnék(ugye így van???), ők mindent meg tudnak majd neki adni, amire szüksége van, rajtam kívül:(

mit érdemel egy gyerek: boldog, stabil, megbízható, kiegyensúlyozott szerető, családot felnőtt szülőkkel?

vagy egy tinianyát, akinek rengeteg gondja van, nehezen birkózna meg mindezzel, de legalább az ÉDESanyja?

valaki adjon tanácsot:( (sokan próbálnak, de nem tudok dönteni, annyira nehéz)

és kérlek ne ítéljetek el, nem így terveztem!:(


2010. jún. 28. 21:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
88%

Mindenképpen szenvedni fogsz, ha örökbeadod azért, ha nem akkor azért. A lényeg, hogy ha döntöttél hidd el, hogy az volt a jó döntés és próbáld meg nem rágni magad miatta.

Megesik az ilyesmi, szerencséd van, hogy a családod melletted áll, de ezt egyedül neked kell eldöntened.

2010. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
72%

Az írásodból kiderül, hogy a rengeteg kételyed van.

Félted a fiatalságod, a függetlenséged. Tehát röviden leszögezve nem vagy érett az anyaságra. A lehető legjobban döntesz szerintem, mert már te most azt érzed, hogy nem tudod megadni neki, azt a szeretetet, amit kívánna egy kisgyerek.

Azok a szülők, akiknek meg nem leht, ezt midn pótolni tudják.

Bár azt mondom, ne az itteni válaszadók válaszaidtól tedd függővé, de szerintem az örökbe adás egy jó döntés.

2010. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
62%
Én biztos nem dobnál el magamtól,akármi is van..
2010. jún. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
94%
Ez tényleg nagyon nehéz helyzet, őszintén átérzem. Nekem van egy osztálytársam aki pont így volt vele, mint te. Gyerekfejjel esett teherbe, de végül megtartották. az egészet úgy tudták megoldani, hogy az édesanyja ment gyesre a babával így a lány továbbra is tudta élni nagyjából a tini életét, tudott iskolába járni egy kicsit a barátaival lenni és mikor hazaért akkor anya volt. Ilyen fiatalon szerintem nem elég a 9 hónap arra, hogy felkészülj az anyaságra, de ha van aki mögötted áll akkor sokkal könnyebb. Neki ez nagyon segített, mert nem zökkent ki az életéből, semmit se kellett abbahagynia és nincs ott a bűntudat, hogy nincs vele a babája.
2010. jún. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ,te már tudod mi a helyes! Anya csak egy van!!!

Bár hogy döntesz ,bátorság kell hozzá!

2010. jún. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
66%

én ebben igazán nem tudok tanácsot adni, nem is mernék, mert nem ismerlek és nem voltam még ilyen szituban. viszont azért mert valaki idősebb még nem feltétlenül van kevesebb gondja, gondok problémák mindig akadnak.

pedig ebben neked kell döntened...

minden jót, jó egészséget.

2010. jún. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem annak a gyereknek SZERETET kell! Ha te szereted, akkor ne add örökbe, mert meg fogod bánni nagyon! Ha a szüleid is segítenének neked, akkor szerintem nem is kérdés, hogy megtartsd, ha már egyszer megszülted! Én nem adnám a gyerekemet senkinek...
2010. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
86%
kihordtad, megszülted, kezedbe fogtad, van támogató édesanyád..., bízz magadban!!!
2010. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon becsullek, hogy annak ellenere, hogy fiatal vagy megis megszulted a babat! Az orokbeadas nehez dio, azt megkerdezhetem, hogy nyitott orokbeadas lenne-e?
2010. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
56%

Szerinted az biztos jobb lenne, ha megölte volna a gyerekét, mint sok lányanyuka?

Legalább próbál megoldást találni, ami a gyerekének a legjobb lehet, mert az ő érdekeit nézi.

2010. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!