Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok,4 napja szültem...

17 éves vagyok,4 napja szültem.2 nap múlva írom alá az örökbeadásról szóló papírokat, de biztos, hogy ez a helyes?

Figyelt kérdés

Még tanulok, de a szüleim(főleg anya) mellettem állna és segítene mindenben, anyagilag is megengedhetnénk magunknak, viszont az életem teljesen megváltozna.

nem tudnék úgy tanulni, ahogy kéne, a barátaimmal, esetleg a párommal kevesebbet(vagy néha semennyit)nem tudnék lenni, az egész életem megváltozna, és nem tudom, hogy bírnám-e lelkileg... amúgy sem vagyok túl stabil és erős lelkiekben. viszont ha örökbeadom... hát mégis az én kicsi, egészséges és gyönyörű lányom, eldobom magamtól? igaziból így lenne jó neki, egy olyan családhoz kerülne, akik nagyon várják és nagyon szeretnék(ugye így van???), ők mindent meg tudnak majd neki adni, amire szüksége van, rajtam kívül:(

mit érdemel egy gyerek: boldog, stabil, megbízható, kiegyensúlyozott szerető, családot felnőtt szülőkkel?

vagy egy tinianyát, akinek rengeteg gondja van, nehezen birkózna meg mindezzel, de legalább az ÉDESanyja?

valaki adjon tanácsot:( (sokan próbálnak, de nem tudok dönteni, annyira nehéz)

és kérlek ne ítéljetek el, nem így terveztem!:(


2010. jún. 28. 21:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Én nem lennék képes másnak adni a gyermekemet. Ha az édesanyád támogat, miért gondolkozol az örökbe adáson?

2010. jún. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 anonim ***** válasza:
89%

Ha mellettem állna a családom,én biztos megtartanám a gyönyörű babámat.Nem tudnék róla lemondani.Sulit halasztanám,esetleg levelezőn csinálnám végig a babával.

Jó,hogy a szüleid ilyen megértőek,támogatóak.

Nekem is van egy 11hós kisfiam,és nagyon imádom,nagyon jó érzés anyának lenni.Azonban ez a Te döntésed,senki nem mondhatja meg Neked,hogy mit tegyél.Alaposan gondold át,hogy döntessz.Nehéz,és nem is szabad ítélkezni ilyen komoly dologban.

Mint írtam megszakadna a szívem,ha örökbe kellene adnom,de nem ölted meg,és ez egy helyes döntés volt. Ha örökbe is adod,akkor is megadod a lehetőséget a kis drágának,hogy szerető családban nőjőn fel.

Minden jót kívánok Nektek!

2010. jún. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
100%

Én két dolgot írnék le! Első az én véleményem igaz én m

ár idősebb vagyok de sosem adnám oda. A másik pedig hogy a nagynénémnek nem lehetett babája örökbe fogadott egy kislányt akinek az anyukája 16 volt és lemondott róla. A lány két hete volt 18 nem rég tudta meg h örökbe fogadták. Imádja a nevelő szüleit mégis hatalmas törés ez neki értetlennűl áll a dolgok előtt. Miért nem kellett az anyukájának és az apukájűának. Mi lett volna ha velük

marad. Most itt van 18 éves és minket akit a rokonainak hitt rájőtt h nem azok vagyunk. S most keresi a győkereit.

2010. jún. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
29%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Itt vár egy pár babára,ha mégis örökbe szeretnéd adni.

2010. jún. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem megválaszoltad a saját kérdésedet. Azt hiszem a második oldalon írtad, hogy szeretnéd, csak nehezek a körülmények.

Ő a Te kislányod, Te vagy az élete, a Te hangod, szíved ritmusa nyújtja neki az ismert biztonságot.

Ugyanabban a helyzetben voltam, mint Te, csak fiatalabbként, azért tartottam meg, hogy örökbeadjam. Végül dönthettem másként,mert édesanyám biztosított róla, hogy mellettem áll. Együtt maradtunk a kicsi apjával, és azóta boldogan élünk hármasban távol a család többi tagjától.

Tanulni lehet baba mellett is, barátod lehet akármennyi, de az a kisbaba, a Te gyermeked, akinek szüksége van Rád!

Ne dobd el magadtól Őt, csak mert kevés az önbizalmad. Nagyszerű anya VAGY!

18/L (írj privit nyugodtan, ha bármi kérdésed, kételyed van, vagy csak úgy beszélgetnél)

2010. jún. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim ***** válasza:
88%

Ne add örökbe, egész életedben bánni fogod, halálod napjáig gyötröd majd magad emiatt, és sose fogod megbocsátani magadnak! Hiszen írtad, hogy szereted, és anyagilag se jelentene problémát.

Két nőt ismerek, aki ilyen korán szült. Egyikkel egy hosszú vonatúton beszélgettem, a másik a legjobb barátnőm. Mindkettő, ha visszautazhatna az időben, ugyanígy tenné, egyik se bánta meg.

Igen, biztosan nehéz ilyen fiatalon. Hiszen minden barátod iskolába jár, haverok, buli, közös élmények stb., te meg otthon vagy a babával. Gondolom az is számít, hogy mit gondolnak rólad, és összesúgnak a hátad mögött. Minden csoda 3 napig tart, egy idő után senki nem fog foglalkozni ezzel. A középiskolás haverok pedig pont addig fontosak, amíg oda jársz. Az érettségi/szakmunkásvizsga után egy évvel már senki se foglalkozik vele. Hidd el, akár 2-3 év múlva is teljesen másképp fogsz gondolkozni, mint iskolásként. Tanulni pedig otthon is tudsz, a gyerek mellett. Lehet, hogy lassabban fejezed be a tanulmányokat, mint mások, de lehetséges, és mint írtad, a család is segítene. Munkát pedig nem lesz nehezebb találni gyerekkel, mint anélkül, mert az is lehet, hogy mire oda jutsz, már ovis korú lesz a gyerek. Gyermektelenül se egyszerű, 25-30 éves, és nincs gyereke? Akkor biztos hamarosan akar majd egyet, és megy gyesre évekig, így gondolkoznak a munkaadók, szóval semmi előny nincs. Szórakozni 20-as, 30-as éveidben is nagyon jól lehet, még jobban (tapasztalatból írom), mint tizenévesen. Neked addigra már nagy lesz a gyerek, és még előtted az élet, szabadon csinálhatsz bármit, mások meg akkor kezdik a családalapítást, lekötni magukat. Attól pedig ne félj, hogy nem találsz magadnak párt, sok férfi akar gyereket és szereti őket, és lesz olyan, aki téged is elfogad gyerekestül, és becsülni fog a döntésedért.

Ha örökbe adod, az egy végleges döntés, azt már soha nem fordíthatod vissza. Mást fog anyának szólítani, mást fog szeretni helyetted. Te pedig soha nem kaphatod őt vissza. Nem fogod maradéktalanul élvezni az életed egy rossz döntés után, mindig ott lesz a háttérben a szomorúság.

Nehéz lesz, az biztos, ezt tapasztalatból írom! Én is apa nélkül (és segítség nélkül) nevelem a kisbabámat, igaz, felnőttként, és piszok nehéz, de a baba, a tengernyi szeretet mindenért kárpótol. Veled is így lesz, ne mondj le róla. Hiszen már megtapasztaltad, hogy nincs a földön annál boldogabb érzés, mint magadhoz ölelni a kisbabádat. És senki se fogja úgy szeretni, mint te. Csak a saját érzéseidre hagyatkozz, ne foglalkozz másokkal, így is teljes életed lesz. Bírni fogod lelkileg, az anyaság megerősít, ne hagyd elbizonytalanítani magad.

Csak kíváncsiságból kérdezem, kinek az ötlete volt az örökbeadás?

2010. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 anonim ***** válasza:
89%
ha örökbe adod, egy életre lelkiismeretfurdalásod lesz. Ha nem adod örökbe, és lelkiismeretfurdalásod lenne, csak ránézel és a mosolya minden kétséget eloszlat... Bocsi, sírok, nem bírom az ilyesmit:(... Nem adnám oda semmi pénzért, bár a miénk nem ilyen körülmények közé érkezett. De ha kacag, megszűnik körülöttem a világ. Csak ő létezik, és én.
2010. jún. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:
85%
Én sem adnám soha másnak oda. Annál jobban nem sok mindent bánnál meg és visszacsinálni nem lehet. Tanulni tudsz mellette, ha igazán akarsz. Mások több diplomát is szereznek gyerek mellett. A pároddal is tudnál foglalkozni mivel az emberek általában együtt válallnak gyereket és közösen nevelik. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Édesanyád is segít, akkor sok baj nem lehet. Szépen lassan bele lehet szokni. Az írásodból látszik, hogy már most ragaszkodsz a picihez ami érthető is. Ne tégy olyat, amit biztos, hogy megbánnál! Majd írd meg mi lett a sorsotok. Sok sikert!
2010. jún. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
93%

végigbőgtem a hozzászólásokat! :-(((


Tedd mérlegre a dolgot.

Ott a drága, gyönyörű, egészséges kisbabád, akinek te vagy a MINDEN, a biztonság a szeretet, a te hangod, a te testetnek illata jelenti neki a biztonságot, hisz ezt hallotta, ez vette körül mióta megfogant, és a szíved alatt hordtad. Ez már beleivódott, most már téged fog keresni mindig, ha biztonságra vágyik! Más karjának ölelése csak pótlék lehet, te vagy az igazi, te vagy az édesanyja!!! És ott van a támogató szüleid (hú, de ritkaság az ilyen!!!!!), anyagi biztonság! Ez van az egyik serpenyőben.


A másikban haverok, bulik, sulik.


Nem is értem, min gondolkodsz!


Ha a barátaid emiatt elmaradnak, nem voltak a barátaid! De szerintem imádni fogják a kicsi lányod, ő lesz mindenki kedvence!

Bulizni, szórakozni akár 1-2 év múlva is eljárhatsz majd, ha erre olyan nagy szükséged lenne, attól még nem húzzák le a rolót, ha valakinek gyereke születik! Pláne, ha ilyen rendes nagyszülők is tartoznak a családhoz.

Nyugodtan folytathatod a tanulást is, hány ezer nő végez főiskolát, egyetemet család (2-3 gyerek) mellett?!


Szóval, ha azt mondanád, nincs segítséged, a szüleid kitagadtak, nincs,amiből megéljetek, anyaotthonba kellene menned, stb., akkor azt mondanám, megértem, és bölcs döntést hoztál.


DE ÍGY????? lesz (talán) pár nehéz hónapod, és nagyon sok örömteli éved!

Ha odaadod, csak boldogtalan éveid lesznek, sose tudsz majd felhőtlenül örülni! Ha később még gyerekeid születnek, mindig eszedbe fog jutni, hogy ezt a kis drágát eldobtad magadtól. Mint ahogy a kislányodban is örök életére benne marad a tüske, hogy az anyukája felnevelhette volna, meg voltak a szükséges feltételek, de nem kellett neked. Nem tudná megbocsájtani, hogy neked fontosabb volt a buli meg a barátok, mint ő!


Ő semmiről sem tehet, ő téged szeret, neki te vagy az anyukája! BÍZZ MAGADBAN!!!!

2010. jún. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
91%
Már most annyira szereted a kislányodat,hogy azon gondolkodsz mi a legjobb neki. A válasz TE vagy. Anyukád támogat. Hidd el jobban bírnád lelkileg azok hiányát,akik és amik miatt örökbe adnád,mint a kislányodét. Mindig Ő járna a fejedben. Hidd el minden nehézségben erőt ad, ha csak rá nézel. Amikor pedig el kezd nőni és látod,ahogy napról napra fejlődik csodálatos érzés. Mindennap látni őt, érezni az illatát. Érezni, hogy szeret és Te vagy az első neki,téged szeret a legjobban,te jelented neki a mindent, a biztonságot. Nem biztos,hogy az örökbefogadó szülőknél jobb helye lenne csak mert idősebbek és anyagilag jobban állnak.A kis korkülönbség miatt valoszínüleg jobban meg fogod érteni a problémáit. Mindenkinek vannak gondjai, hol kisebbek hol nagyobbak. Itt van egy pici lány, aki mindig ott lesz neked. Ha úgy döntesz.
2010. jún. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!