Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok,4 napja szültem...

17 éves vagyok,4 napja szültem.2 nap múlva írom alá az örökbeadásról szóló papírokat, de biztos, hogy ez a helyes?

Figyelt kérdés

Még tanulok, de a szüleim(főleg anya) mellettem állna és segítene mindenben, anyagilag is megengedhetnénk magunknak, viszont az életem teljesen megváltozna.

nem tudnék úgy tanulni, ahogy kéne, a barátaimmal, esetleg a párommal kevesebbet(vagy néha semennyit)nem tudnék lenni, az egész életem megváltozna, és nem tudom, hogy bírnám-e lelkileg... amúgy sem vagyok túl stabil és erős lelkiekben. viszont ha örökbeadom... hát mégis az én kicsi, egészséges és gyönyörű lányom, eldobom magamtól? igaziból így lenne jó neki, egy olyan családhoz kerülne, akik nagyon várják és nagyon szeretnék(ugye így van???), ők mindent meg tudnak majd neki adni, amire szüksége van, rajtam kívül:(

mit érdemel egy gyerek: boldog, stabil, megbízható, kiegyensúlyozott szerető, családot felnőtt szülőkkel?

vagy egy tinianyát, akinek rengeteg gondja van, nehezen birkózna meg mindezzel, de legalább az ÉDESanyja?

valaki adjon tanácsot:( (sokan próbálnak, de nem tudok dönteni, annyira nehéz)

és kérlek ne ítéljetek el, nem így terveztem!:(


2010. jún. 28. 21:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
5%
szerintem is szánalmas vagy kicsit, csak mert nem vállalod a következményeket. Ha Édesanyád melletted állna, akkor ne sajnáld az idődet, felnevelni a saját gyerekedet. Megvannak ezek szerint a megfelelő hátterek, és körülmények, van aki segítene neked. Ezvan. Előbb kell godolkodni, később már hiába.. amúgy igen, ez a könnyeb út, amit te választanál, hogy örökbe adod, kicsinyes ha ezt teszed. 17 évesen lehetne ennyi eszed.
2010. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
94%
Kicsordult a könnyem. Én nem adnám oda a világ minden kincséért sem a gyermekemet. Más is szült már 17 évesen. Legfeljebb kitolta a tanulási időt, vagy halasztott, vagy levelezőn végezte el a sulit. Nem értelek? A barátod? Ő mit szól hozzá?Annak a csöppségnek te vagy az édesanyja, akit a szíved alatt hordtál 9 hónapon keresztül. Nem ítéllek el, de minden más jöhet, mehet, de ha ott szuszog melletted a te kis drágaságod az a mindent jelenti, hidd el. Egy gyermek nem a világ vége, szeresd őt, mert senki sem áll olyan közel hozzád, mint a gyermeked! Szívből kívánom, hogy melletted maradjon egy életen át!
2010. jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 A kérdező kommentje:

köszönöm. az eddigieket.

igen, nyílt örökbeadás lenne.

2010. jún. 28. 21:51
 14/86 anonim ***** válasza:
97%
Sajnálom,hogy feltetted ezt a kérdést,nagyon sokan bántani fognak,nem könnyítik meg a döntésed! Bár ,hogy döntesz erősnek kell lenned!
2010. jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
84%
Az írásodból az derül ki, hogy már eldöntötted a kérdést, és a gyermek érdekeit szem előtt tartva örökbe adod. Viszont ismerek olyan lányt, aki szintén 17 évesen szült, azóta is boldogan él gyermeke apjával. Ketten felnevelték a most már felnőtt lányukat. Nem tudok tanácsot adni. Én nem adnám örökbe, ha lenne, aki támogat a felnevelésében.
2010. jún. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
8%
Én elítéllek mert nem voltál képes védekezni/72 órásat bevenni/elvetetni. De szerintem az örökbeadás jó döntés. Valaki nagyon várja, aki régóta akart gyereket, de meg még csak egy fiatal lány vagy. Lehet itt álmodozni hogy anyaság meg minden de az igazság hogy sok ember életété tönkreteszti ha rosszkor jön a gyerek. Nekem nem lenne képes hogy anyám tartsa el a gyerekem.
2010. jún. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
71%
Az első oldal utolsó hsze az első válaszolónak szólt.
2010. jún. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ne add örökbe! ha anyukád melletted van és segíteni fog, akkor könnyebb lesz. Az első 1-2 évben mellette kell legyél, de utána már anyukád is vigyázhat rá olykor -olykor, akkor te még csak 19 leszel, tehát még bőven fiatal. Normális párt is lehet később találni gyerekkel is! Ha már így alakult, igyekezz úgy alakítani az életed, hogy mindenetek meglegyen. A sulit gondolom be lehet fejezni valahogy másképp is (levelező..ilyesmi). Aztán irány dolgozni...stb. Szóval felelősséggel jár, amit fel kell vállalni... ezt kell eldöntened, hogy bírod-e? Ha most kételyeid vannak az örökbefogadással, szerintem egész életedben bánni fogod, hogy odaadtad...
2010. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy sokan bántanak majd, de már megszoktam, egész nap itt vagyok magamnak én, nem tudok másra gondolni.

csak nem tudom eldönteni, hogy melyik a jobb, egy stabil, szerető család? vagy én, aki nagyon szeretné, csak rettenetesen nehéz lenne az életünk...?

2010. jún. 28. 21:53
 20/86 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyereknek szereteten kívül még sok más dolog is kell. Akiknek nem lehet gyerekük nagyon örülnek annak ha mégis lehet és biztosan szeretni fogják.

A másik fele a dolognak, hogy lehet hogy most nehéz, de lehet hogy később már könnyebb lesz.

Nehéz döntés, csak magadra halgass.

2010. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!