Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok,4 napja szültem...

17 éves vagyok,4 napja szültem.2 nap múlva írom alá az örökbeadásról szóló papírokat, de biztos, hogy ez a helyes?

Figyelt kérdés

Még tanulok, de a szüleim(főleg anya) mellettem állna és segítene mindenben, anyagilag is megengedhetnénk magunknak, viszont az életem teljesen megváltozna.

nem tudnék úgy tanulni, ahogy kéne, a barátaimmal, esetleg a párommal kevesebbet(vagy néha semennyit)nem tudnék lenni, az egész életem megváltozna, és nem tudom, hogy bírnám-e lelkileg... amúgy sem vagyok túl stabil és erős lelkiekben. viszont ha örökbeadom... hát mégis az én kicsi, egészséges és gyönyörű lányom, eldobom magamtól? igaziból így lenne jó neki, egy olyan családhoz kerülne, akik nagyon várják és nagyon szeretnék(ugye így van???), ők mindent meg tudnak majd neki adni, amire szüksége van, rajtam kívül:(

mit érdemel egy gyerek: boldog, stabil, megbízható, kiegyensúlyozott szerető, családot felnőtt szülőkkel?

vagy egy tinianyát, akinek rengeteg gondja van, nehezen birkózna meg mindezzel, de legalább az ÉDESanyja?

valaki adjon tanácsot:( (sokan próbálnak, de nem tudok dönteni, annyira nehéz)

és kérlek ne ítéljetek el, nem így terveztem!:(


2010. jún. 28. 21:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
87%

Először is tisztellek, hogy ha már megfogant, nem megölted, hanem megszülted a babát. Kevesen csinálják ezt.

Hogyan dönts? Csak magamból indulhatok ki, s én képtelen lennék lemondani a gyerekemről. De a te életedbe nem láthatok bele. Ha úgy érzed, nagy dolgokról mondanál le miatta, inkább add örökbe. De ha a szíved mélyén az anyja akarsz lenni, sose bocsájtanál meg magadnak, ha eldobnád.

Fogd a karodba a picit, nézz a szemébe és dönts. Helyesen fogsz cselekedni.

Kívánok neked minden jót!

2010. jún. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 Doriiisss ***** válasza:
100%

Most ha belegondolok, annyi idősen mint te, én nem válalnék gyereket. De ha már becsúszott (Ami elég nagy gond) akkor semmiféleképpen nem dobnám el magamtól. Jó, most nézhetjük, hogy a babának melyik lenne a legjobb, de akkor is. Ha örökbe adod, szenvedni fogsz, amiért örökbe adtad, életed végéig, nem fogja ismerni az igazi anyukáját. Más felől, ha örökbe adod, az a gyönyörű kislányod, egyben gyűlölni fogja a világot, és téged is, amiért nevelő/örökbe fogadó szülőknél nevelkedett, és abban a helyzetben mindegy neki, hogy milyen sorsa volt. Ha megtartod, nehézségek árán is, de elmondhatod, hogy egy gyönyörű babát neveltél fel. Lehet lekell mondani pár dologról, de szerintem megéri küzdeni. Senkinek se könnyű.

De alaposan gondold meg!


Egy 17 éves lány.

2010. jún. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
36%

szerintem a gyermek érdekét kell nézni,akinek jobb helye lehet egy befogadó kedves családnál.

ha mindez igaz amit leirtál,nagyon jó döntést hoztál,legyél erös,tanulj,és vigyázz a fiukkal (...)

2010. jún. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem meg szeretetből nem fog felnőni. Egy olyan családnál viszont ahol már régóta várják, készülnek rá, mind lelkileg, mind fizikailag, anyagilag, sokkal jobban jár hosszú távon az a kislány. Ha valaki örögbefogadja, a saját gyermekeként fogja szeretni, nevelni. Mindent meg fog neki adni amit csak tud. Egy tinilány viszont főleg ilyen lelkiállapotban nem hiszem hogy tisztességesen fel fogja tudni nevelni. Nézni kell a gyerek érdekeit is. Mi a jobb, ha egy szerető családban nő fel, vagy egy iskolázatlan (gondolom még nem igazán tanultál) anyával, ingerült légkörben. Nehéz döntés, de a te döntésed. Én ennyi idősen az örökbeadás mellett döntöttem volna, pedig nekem is van egy másfél éves lányom és tudom milyen érzés az anyai szeretet. Nem tudom MO-n létezik e nyílt örökbefogadás. Talán még az lenne jó megoldás neked.
2010. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
87%

Ezt senki nem döntheti el helyetted,bármilyen nehéz neked kell.

Lehet tanácsot kérni,de a döntés a tiéd.

Én ebben nem tudok érdemleges választ adni,de sztem nagyon fogod bánni ha nem marad veled,lehet nem most hanem később 5-10 év múlva,és akkor már nem tehetsz semmit.A fiatalság,bulik,mind elmúlnak ha csak e miatt akarod odaadni hát 2x is gondold meg.

2010. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
55%
Az örökbefogadó az nem nevelőszülő és miért gyűlölne ezért a baba majd bárkit, az örökbefogadó szülő ugynolyan mintha édesszülő lenne, ha kicsit korban fogadtak örökbe.
2010. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
12%
Most öszinten? Milyen anyja tudnal lenni a picinek? Egy gyereknek gyereket? Gaz. Valoszinüleg azert tartottad meg a babat, hogy örökbe add, hat tedd is meg. Valoszinüleg mar nagyon varjak a csöppseget. Neked valoban rossz lesz, söt szörnyü, de ez a büntetesed, egyreszt, masreszt csak abban az esetben tudsz jo anyja lenni ennek a pici babanak, ha az ö erdekeit nezed, azaz mi lenne neki a legjobb. 17 vagy meg egy ev suli erettsegiig aztan minimum 2 hogy szakmad legyen aztan meg melo, tehat mar ovis lesz mire lenne idöd ugy igazan foglalkozni vele, akkor meg minek, hiszen a legfontosabb elsö 3 everöl teljesen lemaradsz? Meg ha anyukad tamogat is, akkor sem igazan te lennel az anyja a picinek, hanem a nagymama... Szoval add örökbe. Sajnallak, de mint a törtenetet realis szemmel nezö, kivülröl semmi altal nem befolyasolt szemely, ezt erzem helyesnek.
2010. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
100%

Bárhogy is döntesz,megirod majd?

Nagyon sokan együttéreznek Veled.

2010. jún. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 A kérdező kommentje:

igen, meg.

köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. jún. 28. 22:02
 30/86 anonim ***** válasza:
90%
Igen, én is kíváncsi lennék...
2010. jún. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!