Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amióta megszületett a fiam,...

Amióta megszületett a fiam, elhidegültem a férjemtől. Aki volt így, végül hogyan oldódott meg?

Figyelt kérdés

Én azt gondoltam pontosan látom és érzem, hogy az életben hol tartok, mi a helyes, merre tovább... Nagyon szerettük egymást 4 éven keresztül, hatalmas kalandokat éltünk át együtt, az értékrendünk nagyon hasonló. Amióta megszületett a fiunk én úgy érzem elszakadtunk egymástól... És nem értem, mert nem ő tőlem, hanem fordítva. Én vagyok az, akinek már nem esik jól a közelsége, akit idegesítenek a megnyilvánulásai, aki nem akar hozzá szólni, beszélgetni, programot csinálni. Fogalmam sincs miért történik ez és nagyon szomorú vagyok, mert elvesztek egy csodálatos embert. Ő azt vágja a fejemhez, hogy nem teszek meg mindent, szerinte az is jó lenne ha időzítőt allitanek a telefonomra, hogy óránként megoleljem... szerintem meg ez nem így működik.


A kisfiút mind a ketten nagyon de nagyon szeretjük.


2019. febr. 3. 11:18
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
48%

Meg főzzem a kedvenceit és kényeztessem. Aha. Persze. Nyilván. Két pelenkazas között feltétlen csak ezeket fogom tenni.


Pedig érdemes lenne megfontolni. A párodnak is jól esne, ha vele is törődnél kicsit, nem csak magaddal, meg a gyerekkel. Nyilván nem kell ultra bonyolult dolgot csinálni, csak apró kedvességet, sütni egy gyors sütit, amit szeret, összedobni egy gyors vacsit, amit együtt megehettek, majd beszélgettek.

2019. febr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
83%

Én is szedtem a szülés utáni depressziómra gyógyszert és nem lettem függő.

Te nagyon kevered a szezont a fazonnal.


Nekem úgy tűnik, hogy a párod annyira nem is érdekel, meg a család egysége sem. Nagyon kevés férfi tolerálja az ilyen hozzáállást, úgyhogy kapd össze magad, de sürgősen. Nem kell túlzásba esni de egy finom ebéd vagy egy kis figyelmesség néha napján még egy kapcsolatnak sem ártott. Időnként bele kell férnie, mégsem teszed. Csak azt látod, hogy ő szabadabb, ÉLi az életet, te meg be vagy zárva, holott nem, csak nem tudod, kit kezdj magaddal. Nem kell szexinek lenni meg erőn felül teljesíteni, de elhagyni sem kellene magad, mert azért tartasz ott, ahol. Mondom ezt úgy, hogy ezt az utat már megjártam.

Persze, az is egy hozzáállás, hogy “örülök ha lyuk...” de nem érdemes.

2019. febr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
84%
#21#22, irja, hogy a ferjere haragszik meghatarozhatatlan okbol, akkor majd pont ahhoz lesz kedve, hogy a ferjenek kedveskedjen. Elobb ra kellene jonni, hogy mi a gond pontosan. Ha a bezartsag, akkor esetleg hetvegente elmehetnel tobb orara kikapcsolodni, vagy beadhatnatok bolcsibe a gyereket 7-8 honapos kora korultol. Nem kell egesz napra, mar fel nap is sokat segithet.
2019. febr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
49%
Bocsi az offért, de hasonló cipőben járok mint a kérdező. Viszont én szülés és terhesség előtt is voltam depressziós, ami miatt jártam orvoshoz és írt fel gyógyszert. Szedtem és semmit nem éreztem. Nem éreztem jobban magam tőle. Kb két hét múlva mikor mondtam ezt a dokinak írt fel másikat. Azt is szedtem hetekig és szintúgy nem éreztem semmi változást. Nem éreztem jobban magam tőle, nem voltak jobb gondolataim tőle. Semmi. Akik a gyógyszeres kezelést ajánlják mert át estek rajta, ez valóban segít vagy csak placebo? Nem tudok hinni az antidepresszánsokban azóta. Nekem egyáltalán nem használt. És most ugyanúgy visszatért a depresszió egy kis szülés utáni depresszióval fűszerezve, és nem tudom mit csináljak. Félek a gyógyszer most se segítene, mint akkor anno.
2019. febr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
64%

21#22, irja, hogy a ferjere haragszik meghatarozhatatlan okbol, akkor majd pont ahhoz lesz kedve, hogy a ferjenek kedveskedjen. Elobb ra kellene jonni, hogy mi a gond pontosan. Ha a bezartsag, akkor esetleg hetvegente elmehetnel tobb orara kikapcsolodni, vagy beadhatnatok bolcsibe a gyereket 7-8 honapos kora korultol. Nem kell egesz napra, mar fel nap is sokat segithet.


#23, pedig épp ez az... Hogy a semmiért haragszik és a semmiért bünteti. Csak az ő fejében kell átállni, hiszen onnan indul a gond. Ha viszont ezen változtat, akkor elindulhat a hgyógyulás útján. Nem feltétlen az aegoldás, ha lelép otthonról, hiszen ha az otthoni hangulat nem változik, akkor csak a folytonos menekülésen fog járni az esze. Első körben otthon kellene jobban működni az életének, hogy a párja is támogassa, megértse, és partner legyen a gyógyulásban is.

De ha csak azt látja, hogy hazaér a munkából, egy idegbajos roncs mellé, aki lepasszolja a gyereket és lelép, az pont nem fog segíteni.

2019. febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
89%

Mindkét gyerekemnél belekerültem ebbe..

Az elsőnél nagyon durván melyen voltam, mint még életemben sose.. A munka és a sport hozott ki belőle.

Most újra ez van. Másfél éves a pici és kezdek itthon megzombulni, ettől a bezártságtól, a folyamatos készenléti ugrálástól és kb semmi visszatöltés.

Tudom mi lesz a megoldás.. újra hamarosan munka, a sportot pedig újra valahogy csinálni kéne. Két gyerek mellett és egy folyton dolgozó férj mellett még nehezebb.

Nekem ezek segítettek, remélem valakinek tudtam ötletet adni :)

Én a gyógyszerektől félek, félek hogy rákattanok és nincs megállj. Inkább ki sem próbálom.

2019. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Coffelia ***** válasza:
64%

A szülés utáni első évben mi összesen kb. 3-4x szeretkeztünk. A többi időben gyerekeztünk, apjuk dolgozott, illetve a nyálunk folyatva eszméletlenül feküdtünk az ágyon.

Nem kívántam a férjem, amikor meg próbálkoztunk, gátsebem maradványaitól sírtam az ihajjcsuhajj élvezkedés helyett. Ő meg nem piszkált engem vele, hanem csendesen a háttérben kivárta szépen, hogy jól legyek. Az ágyamba hozta a kávét, amikor az első hetekben rendszeresen felülni se tudtam reggel az ágyból a szédelgéstől, akkor kaját hozott. Olyan is volt, hogy konkrétan pakolta a számba a somlói galuskát reggeli gyanánt, hogy ne legyek már annyira zöld. Semmit nem várt el, kényeztessem???? Úristen, nemár... a nők egy része testi roncsként jön haza a kórházból szülés után, a derekam 2 és fél éve tropa, egyszer a munkahelyéről kellett hazajönnie, mert délben a gyerek altatása közben becsípődött, és onnantól csak a földön hason kúszva tudtam közlekedni.

Szóval a férjtől több türelem és odaadás kéretik. Kérdező, követeld meg magadnak, amitől jobban érzed magad, a hormonok néha mocsok játékot tudnak űzni, de kell a támogató közeg is!

2019. febr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

A férjemmel a sok gond ellenére sokat beszélgetünk és amikor csak lehet szakítunk egymásra időt. EGYMÁSRA.


Mivel jelenleg én vagyok rosszul, ő nem várja el tőlem, hogy szexi legyek és sütit süssek, meg a gyerek lerakása után rohanjak őt masszírozni. Nem is értem azokat, akik egy depressziós nőre még azt is rápakolnák, hogy szegény férj mert milyen rossz neki hazajönni. Hát pasztmek nekem nem rossz ebben ÉLNI??? Komolyan azt hiszitek, hogy attól lesz jobb, ha megprobalok még tökéletesebb lenni? Nem vagytok normálisak, de legalább már értem, hogy miért van ennyi megkeseredett, cselédlétbe belepunnyadt nő. Nem tudom ti melyik bolygón és melyik században éltek, de ki egymásnak társai és támaszai vagyunk és az nyújtja a karját, aki éppen bírja. Nem pedig fordítva.


És az “örülök hogy lyuk van a seggemen” egy kifejezés, nem szó szerint értendő. Nem híztam el, nem zsíros a hajam, már a kórházban kisminkeltem magam (most akkor ezért fogtok utálni?), baba-mama tornázom itthon, amikor csak lehet kimozdulok babával és apával is és normálisan öltözöm. Csak nem, rohadtul nem fogok 15 óra babázás után sütit sütni meg csipkefehérneműben cicáskodni.

2019. febr. 4. 13:07
 29/36 A kérdező kommentje:
Annak aki megírta, hogy neki mi segített, köszönöm. Van egy olyan sanda megérzésem, hogy nekem is az lesz a fordulópont amikor a négy fal közül visszakerülök legalább részmunkaidőben felnőtt társaságba.
2019. febr. 4. 13:10
 30/36 anonim ***** válasza:
33%
Hát te tényleg beteg vagy....
2019. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!