Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen extra nagy pofátlan...

Ilyen extra nagy pofátlan kérés a párom 25 éves lányához, hogy vigyázzon a babánkra?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos lányunk, nekem ő az egyetlen gyerekem, a páromnak az előző házasságából van egy 25 éves lánya. Rengeteget segítünk neki, pénzeljük, mert ő mindig belefog valami vállalkozásba, mindig más tanfolyam stb, persze be nem fejezi mert megunja... Most lesz legjobb barátnőm esküvője, megkértem a párom lányát, vigyázzon aznap a babára, erre teljesen kifakadt, hogy milyen pofátlan vagyok és a párom is torkomnak esett, hogy miért a lányát terhelem ezzel, mikor lehet hívni bébiszittert is (nem szeretnék idegent beengedni..). Most komolyan ekkora nagy kérés és én vagyok a rossz? 10 órát kellett volna átjönnie. De persze mikor fényképezgetni kell a gyereket meg feltölteni vele a szelfiket ide-oda akkor "édes csodám, kishúgom"...
2019. ápr. 16. 21:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
74%
nem
2019. ápr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
56%

Nem pofátlanság!

Én sem bíznám idegenre a gyerekem. Teljesen jogos a kérésed, főleg ha ti segítitek!

2019. ápr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
65%

Azért 10 órát neki adni egy gyereket, akivel talán még egy órát sem volt csak kettesben??!!

Látszik az írásodon hogy nemigen csíped a mostohalányod...

Nem lenne jobb mégis valaki mást megkérni?

2019. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, én rokonokat nem kérek meg így direktbe, maximum anyukámat. Ha ők ajánlják fel, hogy vigyáznak rá, elviszik sétálni, úgy persze benne vagyok, de nem szoktam így "tukmálni" rájuk a gyereket. Ráadásul az a 10 óra hossza... Gondolom este, éjjel lenne. Megmondom őszintén, én sem ugrálnék örömömben, ha egész éjszaka készenlétben kéne lennem, hogy mikor kel fel, hogy nyugtassam meg, stb.
2019. ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 A kérdező kommentje:
A párom szülei sajnos már nem élnek, az én szülei pedig nagyon messze élnek!
2019. ápr. 16. 21:47
 6/72 Metionin ***** válasza:
70%
Ha gyereket akarna pesztrálni akkor szülne magának. Néha játszani vele nem ugyanaz mint 10 órát, főleg este, éjszaka folyamatosan készenlétben állni. Főleg ha nem is tapasztalt ilyen téren. A lány lehet hogy bunkón válaszolt, de ennyiből nem lehet tudni, lehet hogy 5x elmondta nyugodtan hogy nem akarja de mégis erőltetted.
2019. ápr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
82%

"fényképezgetni kell a gyereket meg feltölteni vele a szelfiket ide-oda "

Ezen kívül a 25 éves lány tudja-e ,mit is kell tenni egy 9 hónapos gyerekkel úgy általánosságban az alatt a 10 óra alatt? Mert kétlem, hogy a kicsi átalussza azt a 10 órát.

2019. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 A kérdező kommentje:
5 hét van még az esküvőig, addig megtanulhatna simán pelenkázni tápszert készíteni stbstb.. meg 25 éves, nem 15
2019. ápr. 16. 21:54
 9/72 anonim ***** válasza:
70%
Tehát akkor nem is 10 óra lenne, hanem több, hiszen tanuljon is, szokja meg a gyerek. Ne haragudj Kérdező, de tényleg pofátlanság ilyeneket elvárni BÁRKITŐL. Én sem akartam pelenkázni más gyerekét soha, sőt, mondok jobbat, ha kakis pelus van, a férjemmel kő-papír-ollózunk, hogy kettőnk közül ki cseréli ki.
2019. ápr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy hallottad már azt, hogy a gyerek lemondásokkal jár? :)

Na ez pont ilyen helyzet. Nem bulizol hajnalig, mert van egy gyereked, akit nem tudsz kire hagyni. De amúgy meg ilyen esetben nálunk a férjem simán bevállalná, hogy altatáskor lelép a babával, és ő vigyáz rá, én meg érezzem jól magam a barátnőimmel.

2019. ápr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!