Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mással is viselkedett így a...

Mással is viselkedett így a párja terhesség alatt?

Figyelt kérdés

34 hetes kismama vagyok.

Egészen a 7.hónapig semmi probléma nem volt kettőnk közt. Simizte a hasamat,boldogan nézegette ő is a baba ruhákat,örömmel beszélt róla stb. Aztán mintha valami be kattant volna nála.

Mindenért velem kiabál. Ha a fizetésével van példáúl baj akkor is. Ha nincs szex akkor meg fel tudna robbani,bár szerintem aki volt terhes és aki nem volt az is tudja hogy nem mindig van ereje az embernek ilyen dolgokra. Bánt azzal,hogy sokat eszek (nem hiztam sokat,egyébként sem vagyok egy nagy darab 165cm 47kg voltam a terhesség elött most pedig 53kg vagyok). Akármit teszek nem jó,sem a mosogatás,sem a teregetés semmi sem konkrétan. Már minden este elkezdi a kötekedést hogy miért nem dolgozok (6.hónapig dolgoztam szociális gondozóként amkt tovább nemtudtam csinálni),mért főzök most sz*rabbul mint amúgy,mért nem tudom a papírokat és a vizsgálatokat elintézni egyedül,kiságyat meg a babakocsit miért nem egyedül hozom,rendezem,rakom össze mivel ő neki nem erre van ereje munka után. Ha fáj a hasam,derekam vagy akarmim az az első amit mond,hogy ne szenvedjek tudtam hogy ezzel jár a terhesség. Szóval tényleg hirtelen semmi sem jó neki amit csinálok,mindenért ordít velem és eddig nem ilyen volt. :( egyről-a kettőre lett ez a helyzet. Szülés után ez változni fog szerintetek?

Bocsánat,hosszú lett. :/


2019. máj. 6. 13:32
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el minden választ, de szerintem most készíti elő a terepet hozzá, hogy lelépjen, amiért majd Te leszel a hibás. Én a helyedben elhúznék, és többet szóba se állnék vele. Ha most ilyen, mi lesz ha egész éjjel üvölt majd a gyerek, fáradt leszel és fáj mindened, begyullad a melled, stb? Aki elvárja, hogy terhesen cipelj kiságyat, az mennyit fog segíteni a gyerekkel? És aki olyan tanácsot adott, hogy még te keresd egy ilyen állat kedvét az ágyban, annak üzenem, hogy nem normális. Amikor terhes voltam vérzés és egyebek miatt végig el voltunk tiltva a behatolásos szextől. 11 hónapig nem volt szex, mert szülés után 8 hétig véreztem. És kibírta a férjem, mindenben segített, megértett, és MEGÉRTETTE, hogy miért nem lehet. Azóta is együtt vagyunk, imádja a gyerekét, és mindenből kiveszi a részét. Én már ott sem lnnék a helyedben.
2019. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Az én exem is így viselkedett,mert épp kavart a hátam mögött a kórházban egy nővérkével...

POntosan ezt csinálta!Semmi se volt jó, mindig keresett okot a vitára. Lebukott, elváltunk.

Szóval ha megteheted,menekülj!

2019. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
45%

Ne ijesztgessétek már a kérdezőt, hogy ilyen meg olyan szörnyű sorsa lesz!

Csak úgy meg nem ugorhat ki a házasságából 34 hetes terhesen, ez nem jó tanács! Meg kell oldaniuk a problémájukat, meg kell beszélniük, ha másképp nem megy, akkor egy párterapeuta segítségével.

2019. máj. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ahol így viselkedik a partner, ott nehéz PÁRterápiára elvinni. Tipikus bűnbakkeresés.

A kifejlet szempontjából szerintem az mindegy is, hogy van-e valakije. Ezt a viselkedést nem szabad eltűrni, mert ha érzi, hogy tolható a határ, tolni is fogja.


Azt a kérdezőnek kell eldönteni, hogy milyen bánásmódot visel el és hol mondja azt, hogy ennyi volt, ezt velem már nem lehet megtenni.


A bántalmazó viselkedés tipikusan ilyen - ismétlem, irreleváns, hogy mi váltja ki - mert erre nincs mentség. A bántalmazó viszont talál magának, általában az a kifogás, hogy a partner idegesítette fel és ő tehet róla. Számon lehet kérni a viselkedését, de nagy tétben mernék fogadni rá, hogy valami ilyesmivel fog védekezni. Ha pedig nem látja be, hogy mi a gond vele, akkor változtatni sem tud/fog/akar. És ismét ott tartunk, hogy a kérdezőnek kell eldönteni, hogy hol húzza meg a határt, mit lehet még megtenni vele.



A gyerek érkezése még a legjámborabb embereket és a legerősebb kapcsolatot is kikezdi az élethelyzet, a kialvatlanság és a stressz miatt. Sajnos ezért a helyzet csak rosszabbodni fog szülés után.

2019. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
70%
Agresszív, ha nem kap szexet..Nem maradnék vele.
2019. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
16%
tervezett a baba?
2019. máj. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
83%
33# ès a pàrterapeuta mit kezd mègis egy ekkora gyökèrrel?
2019. máj. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, van valami előrelépés nálatok?
2019. máj. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!