Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért meséztetik sokan a...

Miért meséztetik sokan a babákat/gyerekeket evés közben?

Figyelt kérdés

Tudom, senki sem tökéletes szülő, de azért vannak szokások, amik szerintem annyira egyértelműen rossz irányba indítják el a dolgokat... Pl. ez a kaja közbeni meséztetés. Tele van minden azzal, milyen könnyen rákap a gyerek, ott a sok rossz példa, és mégis van, aki elkezdi


De miért? Mármint, nekem ne mondja senki, hogy ott abban a pillanatban a szülő nem tudja, hogy, ehhez hozzá fog szokni a gyerek, hisz mindenhol ezt látni...


Az én családi/ismerősi körömben is van ilyen, egyszer volt az téma, akkor azt mondták a szülők, máshogy nem eszik, na de hogy jut el egyáltalán ide a dolog? Nyilván úgy, hogy elkezdik.



2021. dec. 26. 17:49
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
41%

16. Már előtte leírták. Azért nem okos dolog ezt csinálni mert megalapozza az eveszavart. Evés közben az ehhez értő szakemberek azt javasolják, hogy az ember (felnőtt és a gyerek is) az étkezésre és onmagara figyeljen és ne másra. Pl ne a mesére.


Mivel nekem van gyerekem és bár igen ritkan, de azért nézett már mesét, így tudom, hogy mennyire rá tud a gyerek cuppanni a tévéképernyőre. Konkrétan egyik gyerekem ilyen a másik le se szarja a tévét. Na, de maradjunk az egyiknel aki "olyan". Mindent csinalhatsz vagy bármit is csinalhatsz, ő észre se veszi, annyira bambul a képernyőre, hogy se kép se hang. (Ezért se és másért se hagyjuk neki nézni..de főleg mert még csak 4 éves)


Képzeld csak el, hogy eszel, és amikor eszel akkor az ételt nézed, figyeled azt hogy meddig esik jól, milyen az állaga, meddig kell ragnod,.stb. na és a gyerek ezt ugyanúgy érzi ahogy te, de ha mesét néz, akkor nem figyeli. Annyit fog enni amennyit az anyja ad neki, ami általában több, mint amit amúgy normálisan megenne.


Főleg azoknál az anyáknál akik szerint "nem eszik semmit" a gyerek enélkül.


Amúgy nyilván túlzás, és eszik, hiszen ha nem enne, beteg lenne, de a nagyja ezeknek a gyerekeknek véletlenül sem alultáplált, sőt...

Csak általában azoknak az anyaknak a gyerekei akiket én ismerek, nem nem esznek hanem inkább össze-vissza esznek. Pl megiszik napi fél-1 l cukros kakaót a gyerek és mellette nem akar vacsorázni. Nem is értik miért... Vagy üdítőzteti..


Vagy sültkrumpli a reggeli tükörtojással aztán nem akar ebédelni...persze biztosan van olyan akinek valóban nem eszik a gyereke de annak táplálkozási tanácsadóhóz vagy dietetikushoz vagy orvoshoz kell mennie és nem a mancsorjaratra megtömnie a gyereket. De... nyilván a második sokkal egyszerűbb és így marad az... és ha valaki leírja mint én, majd fossá lepontozzak, mert fáj nekik az igazság.

2021. dec. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
51%

21

Hát ez egy baromság, azert kössz

2021. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
31%
22. Ha baromság ha nem, ez van.
2021. dec. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
32%
22... ha szerinted baromság, akkor te nagyon sötét lehetsz...
2021. dec. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
64%

Nekem komoly elveim voltak a gyereknevelés terén. Egészen addig amíg meg nem született a kislányom. Na ott borult minden. Hónapokig az étkezőasztal mellé tolt etetőszékben próbáltam etetni. Feladtam... Semmit nem akart elfogadni, kín-szenvedés az etetése. Amikor kipróbáltam a tv nézős technikát akkor egy jó időre bevált (mióta jönnek a szemfogai már az sem működik), próbálkoztam mellette az asztalnál etetésre is szoktatni, de nem ment... Jelenleg annyira rossz evő, hogy ha csak úgy enne, hogy minden erejével a hajamat tépi azt is megengedném neki, csak egyen végre valamit. Ha újra kezdhetném még előbb próbálnám a tv előtti etetési módszert, így kb 3 hetet spórolnék az életünkből.


Akinek jó evő a gyereke az tegye össze a két kezét és ne ítélkezzen, mert egy rossz evő baba anyukájaként én arról a tv-ről minden lenyelt falat után úgy érzem arany szobrot készítetnék.

2021. dec. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
43%

"próbáltam etetni" na.. én pl az enyémet nagyon kevés ideig próbáltam etetni.. kb pár hétig. de egyáltalán nem akart enni..aztán úgy döntöttem veszek neki egy letapaszthato tányért és blw-zunk. Eszik. Most éppen válogat mert dackorszakos, de azért eszik. Sosem próbáltam utána etetni.

Kicsit később kezdtünk, mert nem ült stabilan sokáig de semmiről nem maradt le.


Ez nem jó evés kérdése. Ha nem mutatsz neki egy helytelen alternatívát akkor nem választja azt ki.

2021. dec. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
87%

Na, azóta megjött az "ilyen márpedig nincs!" osztag is, aki szerint a szülő rontja el a gyereket, hiszen olyannincshogyhónapokignemeszik, csak eleget kell éheztetni meg falatkákat adni. Nyilván a meséztetős vagy meseolvasós anyáknak soha nem jutott ez a zseniális ötlet az eszébe a több hónapos vérpisálás közben.


A tévéről önmagában meg annyit, hogy a riogatások ellenére nem sikerült bebizonyítani, hogy egy generációt megrontott, pedig a mi gyerekkorunkban is ment a vinnyogás, hogy majd megvakulunk meg megöljük anyánkat a Bud Spencer filmektől, ja és buták maradunk. Ennek ellenére a tévémentes generáció az, aki capslockkal trollkodik olvashatatlan írásképpel a facebookon...

2021. dec. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
48%
Na megjott önigazoló anyu is. Olvass inkább róla szakirodalmat. Mondanám, hogy biztos te vagy a kivétel de szerintem csak a könnyebb utat választottad.
2021. dec. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
60%
Hát én tv előtt nőttem fel, gyerekként csak bebbasztak elé, nem foglalkoztak velem. Hát gerincferdülésem lett, nagyon rossz tesstartásom, egész életemben a súlyommal küszködtem, én nagyon rosszak a szociális készségeim. 30 éves koromra küzdöttem le az evészavarokat és a túlsúlyt. A testtartással ma is küzdök. Azért lehet ebben valami, minden illik rám😀
2021. dec. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy a TV-előtti tízezer évben hány gyerek halt éhes, aki előtt ott volt az étel, mert nem akart enni... :O
2021. dec. 27. 08:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!