Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért meséztetik sokan a...

Miért meséztetik sokan a babákat/gyerekeket evés közben?

Figyelt kérdés

Tudom, senki sem tökéletes szülő, de azért vannak szokások, amik szerintem annyira egyértelműen rossz irányba indítják el a dolgokat... Pl. ez a kaja közbeni meséztetés. Tele van minden azzal, milyen könnyen rákap a gyerek, ott a sok rossz példa, és mégis van, aki elkezdi


De miért? Mármint, nekem ne mondja senki, hogy ott abban a pillanatban a szülő nem tudja, hogy, ehhez hozzá fog szokni a gyerek, hisz mindenhol ezt látni...


Az én családi/ismerősi körömben is van ilyen, egyszer volt az téma, akkor azt mondták a szülők, máshogy nem eszik, na de hogy jut el egyáltalán ide a dolog? Nyilván úgy, hogy elkezdik.



2021. dec. 26. 17:49
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
73%
tv vagy film közben magamon is észre veszem h könnyebben csúsznak le a falatok, hamarabb túl eszem magam, hajlamosabb az ember egy esetleges rossz pozíciót felvenni. Gondolom a szülőnek kényelmes ez, hogy a gyerek egye tele magát, neki meg nem kell este felkelni. Én sem tartom jónak, jobb lenne sztem arra szoktatni a gyerekeket hogy asztalnál egyenes háttal egyenek annyit amennyire szükségük van.
2021. dec. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nincs baj ezzel, amikor nálunk a 7 és 3 éves kisebbek voltak Ők is néha csak TV-vel voltak hajlandóak enni. Ma már tudják, hogy amikor eszünk nincs tv, telefon hanem evés van.
2021. dec. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
77%

Fiam, igaz tévézett evés közben, de amúgy is jó evő volt. Aztán ovi végére "elromlott" az evőkéje... hiába nézett tv-t.

Aztán kb 9 évesen elköltöztünk. Ott már csak a konyhában ehetett. Megszokta.

Lányomat muszáj volt lekötni, mert alig evett baba kora óta. Így voltak jobb időszakai a 4 év alatt. Minket azzal riogattak, ha nem gyarapszik rendesen, visszakerül a kórházba 😟 én ezt nem akartam!

2021. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
52%
Na, egy újabb kérdés ahol lehet pikírt megjegyzések közepette a szuperanyáknak saját tökéletességüket bizonygatni.
2021. dec. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

"engem az érdekelne kedves kérdező, hogy beked ez miért fáj?"


És neked miért fáj, hogy engem ez érdekel? :) Ilyen alapon neked nem mindegy?


Tudod, ez egy ilyen kérdezős fórum. ;) Azért érdekel, amiért téged érdekel, hogy engem miért érdekel.

2021. dec. 26. 18:59
 16/47 anonim ***** válasza:
34%
Nincs még gyerekemm de mi az a nagyon rossz irány amibe elmegy azért mert evés közben tévét néz?
2021. dec. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
67%

4-es nyilván a világ összes gyerekét láttam már, ezért tud ilyen következtetést levonni.


Az én fiam szenzoros, az étel állagára, ízére, formájára, stb. érzékeny. Forgatta, szaglászta, borzalmasan válogatós a mai napig. A mese ezt meg ugyan nem oldotta, de javított rajta, osztott figyelem miatt gyorsabban és normális mennyiséget evett legalább, még ha válogatósan is.

2021. dec. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
46%

Én azt sem értem hogy eleve miért néz valakinek a kicsi gyereke mesét vagy bármit a tévében/telefonon?


Amúgy, nekem egyáltalán nem elfogadható magyarázat hogy, "enélkül nem evett" meg ilyen olyan mellébeszélés.


Ha nem evett, akkor így járt... Hát nem evett. Nekem van 2 gyerekem. Ovisok. Mindig voltak nehézségek az evéssel. A nagyobb kimondottan válogatós, de akkor sem csinálnám ezt meg vele. Felkinalom, mindig igyekszem olyat tenni elé amit remélhetően megeszik, de van, hogy nem. Nálunk amúgy meg b verzió sincs. Ha valami nem kell, akkor majd csak legközelebbi étkezéssel lesz más.


Én is ismerek ilyen anyukát aki megcsin álja ezt a mese alatti étkezést, a lánya 4 és fél évesen közel 30kilos. Hiába tömi meg mesére akkor is felkel enni ejjel. Egyáltalán nem érzi azt mi az az 'eleg' vagy mikor van jollakva, mert nem is figyel az évesre vagy az igényeire csak a mesére.

2021. dec. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
72%
16 vagyok, igaz választ nem kaptam, de legalább lepontoztatok... pacsi 😀
2021. dec. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
48%

A kutatók bizony tudják már, hogy milyen hatással van az emberre, ha tv nézés közben eszik.

Nem egy egészséges szokás.

És azt is pontosan tudják, hogy maga a tv nézés mit tesz a gyerekek agyával. Amióta elterjedt a tévézés, azért felnőtt 1-2 generáció, hogy lehessen következtetéseket levonni.

Gyermek pszichológusok könyveit tessék olvasni, azért elég sok mindent tudunk 2021-ben.

2021. dec. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!