Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért meséztetik sokan a...

Miért meséztetik sokan a babákat/gyerekeket evés közben?

Figyelt kérdés

Tudom, senki sem tökéletes szülő, de azért vannak szokások, amik szerintem annyira egyértelműen rossz irányba indítják el a dolgokat... Pl. ez a kaja közbeni meséztetés. Tele van minden azzal, milyen könnyen rákap a gyerek, ott a sok rossz példa, és mégis van, aki elkezdi


De miért? Mármint, nekem ne mondja senki, hogy ott abban a pillanatban a szülő nem tudja, hogy, ehhez hozzá fog szokni a gyerek, hisz mindenhol ezt látni...


Az én családi/ismerősi körömben is van ilyen, egyszer volt az téma, akkor azt mondták a szülők, máshogy nem eszik, na de hogy jut el egyáltalán ide a dolog? Nyilván úgy, hogy elkezdik.



2021. dec. 26. 17:49
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
39%

Vagy azért mert te más voltál az elsővel mint a masodikkal...


Hagyjuk már hogy nem tudom, a fiam adhd-s. Tudod milyen az? Én pontosan tudom, milyen az a gyerek akinek állandóan jár a keze lába és pontosan tudom milyen az a gyerek akinek még az asztalhoz is kell hoznia valami bizbaszt, és minden alkalommal meg kellett győznöm arról, hogy mi a helyes és szamára jó.

Én, ha kellett 20szor visszakisertem egy evés alatt, mert elment. Leultettem, elmondtam. Majd egy évig hallgattam az óvónő vinnyogását, hogy a gyerekem feláll evés közben, miden egyes nap elmondtam a gyerekeknek, hogy ne álljon fel, se ott se itthon a vacsoránál, Mert, veszélyes tele szájjal szaladgálni és mert nem illik.

Sokat javított az alapállapotán, a nyugtalanságán a fejlesztés.

Sosem engedtem tévézni, elképesztőnek tartom amikor a kolléganőim hasonló korú ovis gyerekei tabletet kapnak karácsonyra. Mi gyakran járunk a gyerekek egész kicsi kora óta étterembe és igen, sokszor kaptunk megjegyzést az első időkben a fiam miatt de nem adtuk fel és nem kerestünk más olyan megoldást, hogy elterelem a figyelmet és úgy etetem. IRTO KAROS! Értem én hogy szerinted neked ez az egy utad volt csak de te elhiszed hogy én TAPASZTALATBOL mondom, hogy van más módszer is és az is működik csak nehezebben lehet eljutni az eredményhez? Ebben az van, hogy a gyerek megérti, belátja és megtanulja vegigulni az evést. Megérti mert érzi mikor éhes és mikor elég. Abban az van, hogy fogalma sincs mit tesz és miért, csak simán nézi a szart a telefonon és te közben megetted annyi étellel amit te úgy gondolsz, hogy neki kell mert az úgy "normális"


Nem mellékesen és ha ordít? Nekem azt hiszed nem ordít? El kell neki szépen mondani hogy most eszünk, egyél te is. Jó étvágyat. Nyugodtan higgadtan. Nem kell idegbe verni magad és akkor a gyerek se teszi ezt. Na.. nekem ez a nagy tapasztalatom. Mivel az első gyerekkel én is idegbe vettem magam és sokkal melosabb volt,mint a második aki meg jó evő.

2021. dec. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

40. Szerintem nem én voltam az egyetlen aki nem használja ezt a primitív módszert. Amúgy az válaszol aki szeretne. Az hogy olyat válaszolok ami neked nem jön be az nem az én bajom.


"virágozzék minden virág" én befejeztem ezt a vitát itt és most, felesleges.

2021. dec. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
70%
Ja értem. Onnantól, hogy bezzeg a te gyereked tudott enni mese nélkül, meg nem szaladgált el az asztaltól, mert te bekötötted és ez nem volt opció, és te nem is érted ezt, mostanra eljutottunk oda, hogy ja, tulajdonképpen ő se evett, és 43x szaladgált el még ovis korában is, és vele amúgy is sokkal nehezebb volt, mert adhd-s, de te nagyon király vagy, mert mindezek ellenére sem próbáltad mással lekötni. Oké 😂
2021. dec. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
24%
Vagy.. én elfogadtam hogy amennyit eszik annyit akar enni és nem sütöttem rá azt a bélyeget hogy rossz evő. Oké..
2021. dec. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
30%

Teljesen értelmetlen ez ami most itt megy.

Konkrétan egy anyuka vitatkozik mindenkivel, akinek klinikai eset a gyereke.

Igen, a te gyerekednek kellett valami megoldás arra, hogy egyen, valamennyi ideig nyugton maradjon, ha az a mese nézés akkor az. Ez amolyan kisebbik rossz volt nálatok. (Apukám is ilyen volt, mint a te gyereked, akkoriban nem volt tv, volt is para).


DE nem a te gyerekedből kellene mindenkinek kiindulnia, és azért mert ő ilyen, még nem lesz minden más egészséges gyereknél is nemkáros a mese közbeni evés.

2021. dec. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Nem egy anyuka, hidd el.
2021. dec. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
54%

45: nem egyedül én vitatkoztam, és kétlem, hogy egyedül az én gyerekem volt ilyen szempontból problémás (amúgy egészséges). Ahogy írtam, kinőtte, úgy 3 éves kora után elkezdett normálisan enni.

De nem is ez a lényeg, és persze nem az enyémből kell mindenkinek kiindulnia, de bizony ilyen is van, és mint látod, ilyen esetekben is rögtön megkapod, hogy te vagy a béna, miattad ilyen, te rontottad el. Mivel itt sok ilyen hozzám hasonló borzasztó anyuka van, aki mesét kapcsolt a rossz evő gyerekének, hogy egyen, gondoltam, megpróbálok rámutatni a minket osztó ügyeletes bezzeganyunak, hogy vannak picit bonyolultabb esetek az övénél, nem kell rögtön kikiáltani mindnekit balfasznak. De persze belátom, fölösleges volt, mert ő annyira bizonygatta az igazát, hogy már vagy 3 kommentben mondott ellent saját magának, de hát ez sem zavarta, úgy tűnik :D

2021. dec. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!