Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Én vagyok az egyetlen szerencs...

Én vagyok az egyetlen szerencsétlen idióta, aki képtelen hozzátáplálni a babáját?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom felmondják az idegeim a szolgálatot, már amikor elkezdem elkészíteni az aznapi pépet görcsbe rándul a gyomrom. Az eddig kizárólag anyatejes kisfiam (se tea, se víz) egyáltalán nem partner a hozzátáplálásban, nem könnyíti meg a dolgom. Ma már bőgtem is.

Jövő héten lesz 7 hónapos, kb. 3 hete kezdtük el a kóstolgatást. Az ég világon semmit, de semmit nem képes lenyelni, csak ami véletlen lecsúszik a torkán. A legtöbb ételt kitolja a nyelvével, vagy ki se nyitja a száját. Nem erőltetem, de azért minden nap próbálkozok. Dokinéni szerint nincs evvel gond, legyek türelmes és kitartó. Eddig az is voltam, de ma eltörött a mécses. Semmi értelmét nem látom a próbálkozásoknak, egy lépést se haladtunk előre. Feleslegesnek érzem az ételekkel való pancsolást, aminek nagy része a ruháin, az arcán, az etetőszéken vagy az arcomban köt ki. Természetesen ami marad ezek után pl. egy NEGYED! almából, azt megeszem én mert nem szeretem a pazarlást.

Nagyon elvagyok keseredve, mert nem látom az értelmét, a siker kicsi szikráját sem. Annak ha éjszaka felkelek hozzá százszor is, ha sír mert fáj valamije vagy éhes, annak van értelme. Természetesen nem adom fel, mert ez a kisfiam érdeke. De még is mi a francot csináljak, hogy elfogadjon valamit végre?

Súlyával egyébként nincs gond, mert 3480-al született most 8600 gramm. Úgy érzem több kellene neki a tejnél, mert egy ideje megint 2-3 óránként szopik, éjszaka is. Lehet emiatt a fáradtságtól is vagyok ilyen labilis most lelkileg. :(



2012. ápr. 20. 14:32
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
67%

A lányom akkor viszi a pálmát, 15hónapos a kicsi, egy nemsok annyi kaját nem váltottunk még ki... Igaz, hébehóba eszik pár falatot, de Ő cicizik...

A hajam kihullott stb, de ez van, ha nem eszik nem eszik, majd fog...

Türelem türelem:)

2012. ápr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

Szia!

ÉN is így jártam a kisfiammal. 6 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, 2 hétig a kanál láttán is visított, 3 hét kellett mire az első falatot lenyelte. 8 hónapos volt, amikor az első szopit kiváltottuk. Nálunk csak az idő segített, de annyit még leírnék, hogy az evése azóta is ilyen silány maradt. Minden étkezés rémálom már 3,5 éve.

2012. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen dettó, ne aggódj, vagyis, akkor aggódjunk együtt, az én fiam is ilyen. Nem te vagy a szerencsétlen!


Itt az én kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Most 13 hónapos, és szinte semmit sem eszik, vagyis 2-es tápszert, azt imádja. Sokszor szomorkodtam én is. Hiba főztem, pazaroltunk, én ettem meg, mert én is sajnáltam. Volt, hogy 2 bébiételt is bontottam neki, semmi, sírva hívtam anyumat, hogy ez mekkora pénzkidobás.


Van olyan, hogy igény szerinti hozzátáplálás, nekünk ez bevált (nem szomorítalak, most ez sem megy). Ő fogja az almát, körtét, főtt husit, krumplit, babot, és rágcsálja.


Egy másik kérdés, itt a 3-as válasz az enyém: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Olyan furi nekem, hogy én sosem tudtam őt kanállal etetni. Ő ül és tátog, én lapátolok, na az én fiam ilyet sose csinált. :-)


Kitartás! Az is lehet, hogy fogzik, és pár hét múlva mindent megeszik.

2012. ápr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
21-es nagyon megnyugtattál, örülök, még mi sem váltottunk ki semmit. Leüljük az 5 étkezést, de csak csipeget. Reggel, délben, este tejcsi van.
2012. ápr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Próbáltál a kezébe adni kiflit, babapiskótát? A hipp-nek van gyümölcsös rizskorongja, az bio, semmi adalékanyag nincs benne.


23-as

2012. ápr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Mindent jól csinálsz, nyugi! Nekem két gyermekem van, mind a kettő 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott. A fiam szinte a kezdetektől mindent megeszik, soha semmi gond nem volt a hozzátáplálással. A lányom most 10 hónapos és kb. három hete!!! kezdte csak elfogadni az ételt. Addig még a száját sem volt hajlandó kinyitni, ha közelített felé a kanál. Két-három napig próbálkoztam, majd szünetet tartottam, és így ment ez több héten keresztül. Most már háromszor eszik, bár ez még nem az az igazi evés, inkább csipegetésnek mondanám, mert a napi három étkezésre eszi meg az egy konzervnyi adagot. Először a gyümölcsöket ette, de ma először hajlandó volt három kanál főzeléket is megenni. A dokink szerint vannak olyan babák, akik annyira szeretnek szopizni, hogy nagyon nehezen állnak át a kanálra. Én is csak azt tudom neked írni, türelem és türelem!
2012. ápr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

:)

az enyém 1,5 hónapig csinálta ezt a szájból kitolást, kifolyatást, a száját sem nyitotta, szóval katasztrófa volt. a tápszert viszont megette.

aztán szép lassan egyre jobb lett, egyre többet evett meg és már nyitotta száját is a kanál látványára.

most 1 éves, de még mindig a tápszert részesíti előnyben:)

2012. ápr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs veled és a babáddal sem,nyugi:)

A lányommal mi is ilyenkor kezdtük a kóstolgatást,préseltem itthon almalevet..pár kanállal,utána kis őszibarak lé...és igy tovább.

Az eleje tűnik csak lassúnak és hosszadalmasnak nyugi,amikor már párféle ízzel megbarátkozik...nem kell ennyire betartani a kóstoltatást.

Persze a hús,hal ,tejtermék bevezetése más kérdés,ott kell a fokozatosság,de akkorra már megy minden mint a villám:)

Ne aggódj,teljesen oké lesz minden!!!!

2012. ápr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagyon nehezen ment/megy, de valamennyit azért sikerül megetetni. Legjobb esetben is 100 g, pedig már 8 hónapos. Szerintem tarts pár nap szünetet, lehet, hogy meg nem érett meg a kanalas evésre. Aztán próbálkozz újra azokkal az ízekkel, amiket úgy gondolsz, hogy 1-2 kanálkával is, de megesz. Sütőtököt sok baba szereti, az enyém nem. De ott van a répa, édesburgonya, banán amelyek szintén édesek. Hátha valamelyiket megszereti. Aztán ha megszerette, belecsempészhetsz lassacskán 1-1 új ízt.

Kitartást!!! :)

2012. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Sétáltunk egy nagyot, lehiggadtam. :)

Köszönöm a sok választ, sokat segítettetek. Megnyugtató, hogy vannak sorstársaim és nem agyunk egyedi eset.

Megpróbálok válaszolgatni.


10-es Tejem van elég, mert még mindig egy mellből szoptatok egy alkalommal, a másikat már nem kéri hiába kínálom ha végzett az egyikkel. Fejni is tudok, ha kell szopi után. Kisfiam szinte mindig ilyen sűrűn szopott, ritka az hogy kibír 2-3 óránál többet. Ő ilyen, csak eddig éjjel nem kelt ilyen sokat.

Türelemmel leszek hozzá, nem erőltetek semmit. Lehet szüneteltetem ezt az egészet kicsit. Hátha hamarosan megérik rá.


12-es. Vettem egy rizses tejpépet múltkor, még nem próbáltuk. Lehet megkóstoltatom vele, ha ízlik magában, utána csempészek bele valami gyümit is. :)

Kanalat már 3 félét próbáltunk, meglátásom szerint nem az a baja, hanem az ismeretlen íz. Ugyanis kíváncsiságból csempésztem anyatejbe kicsi őszibarackot jól összeturmixolva. Úgy nem itta meg se csőrös pohárból, se cumisüvegből, pedig szinte alig érződött a barack.

14-es Köszönöm a biztató szavakat, akkor van még remény, édesanyád is kibírta. Nekem már csak fél évet kell kibírnom. :)

16-os Nem fogom elsietni, adok neki időt. Végül is ráérünk. Az éjszakai keléseket meg megszokom. Eddig 1-2szer kelt születése óta, most meg 4-szer, de ez van. Ez nem is gond, mert olyankor szüksége van rám.

17-es Megpróbálok nem idegeskedni, lazábban venni a dolgokat. Csak sajnos már előre látom a végét. A drágám jót mosolyog anyán, míg ő sikálja a pürét mindenről. Gondolkoztam, hogy pucéran etetem, mert irtó összekeni magát. :)

18-as Van ilyen kanalunk is, kipróbálom. De mint írtam a 12-esnek is szerintem nem ez a gond. Próbáltam itatóból is etetni, nem kellett. Meg azt is próbáltam, hogy a kezébe adtam a kanalat (mivel mindent a szájába vesz) hátha lenyalogatja, de amint megérezte az ízét kitolta.

Mindent megpárolok neki, az almát is, ráadásul tök édes alma meg igazából minden édeskés volt a meggyen kívül. Ezeket próbáltuk eddig: alma, őszibarack, szilva, meggy, krumpli, répa, cékla, alma-őszibarack, őszibarack-anyatejjel, alma-zabpehely, alma-babakeksz, meg egyszer kész bébiétel (azt utálta a legjobban, a meggy és a cékla után). Mindent pároltam picit. Az almát és az alma-őszit még úgy tűnt eszegette az elején (kb 6-8 kanállal), de a héten már az almát se fogadta el. Sütőtököt nem kaptam sehol sajnos, egy üveges bébiételt vettem, azt még nem adtam neki.

20-as Én is párolok mindent, még se kell neki. Szerintem tartunk egy kis szünetet, utána kifogom próbálni, hogy először csak gyümileveket csinálok neki. Lehet azt is elrontottam, hogy egyből pépet adtam mindenből. Mindent az elejéről kezdünk. Sajnos pont sütőtököt nem kapok sehol, csak üvegeset. :(

21-22 Akkor sorstársak vagyunk. Remélem az idő megold mindent.

23-as Akkor te érted mire gondolok, hogy sajnálom kidobni, meg pazarlás. Nem vagyunk annyira szegények, de nem szeretem kidobni az ételt, semmit még a kenyeret sem. Ha marad főtt kaja akkor elrakom másnapra. De a baba kajáját nem melegítem újra.

Evvel az igény szerinti evéssel az a bajom, hogy egy fogunk sincs még, jele sincs. :( Félek a kezébe adni bármit is, babapiskótát se merek. Múltkor belemártottam az almapépbe, de attól is fuldoklott.

26-os Akkor van még remény, adok időt a kisfiamnak. Kivárom,, hogy megérjen az evésre. Ő is szorítja a száját, ha közelít a kanál, én meg nem erőltetem kinyitni, csak ha mosolyog csempészek be neki egy-két kanállal.

Végül is arra jutottam tartunk pár nap szünetet, aztán elölről kezdünk mindent, szépen lassan, fokozatosan. Egy ízt tovább fogok kóstoltatni 3 napnál, mondjuk 5 napig hátha. Ha szorítja a száját, nem erőltetem. Kivárom, hogy megérjen az evésre a kisfiam, Ő tudja mire van szüksége. Türelem rózsát terem. Köszönök mindent!

2012. ápr. 20. 18:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!