Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Én vagyok az egyetlen szerencs...

Én vagyok az egyetlen szerencsétlen idióta, aki képtelen hozzátáplálni a babáját?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom felmondják az idegeim a szolgálatot, már amikor elkezdem elkészíteni az aznapi pépet görcsbe rándul a gyomrom. Az eddig kizárólag anyatejes kisfiam (se tea, se víz) egyáltalán nem partner a hozzátáplálásban, nem könnyíti meg a dolgom. Ma már bőgtem is.

Jövő héten lesz 7 hónapos, kb. 3 hete kezdtük el a kóstolgatást. Az ég világon semmit, de semmit nem képes lenyelni, csak ami véletlen lecsúszik a torkán. A legtöbb ételt kitolja a nyelvével, vagy ki se nyitja a száját. Nem erőltetem, de azért minden nap próbálkozok. Dokinéni szerint nincs evvel gond, legyek türelmes és kitartó. Eddig az is voltam, de ma eltörött a mécses. Semmi értelmét nem látom a próbálkozásoknak, egy lépést se haladtunk előre. Feleslegesnek érzem az ételekkel való pancsolást, aminek nagy része a ruháin, az arcán, az etetőszéken vagy az arcomban köt ki. Természetesen ami marad ezek után pl. egy NEGYED! almából, azt megeszem én mert nem szeretem a pazarlást.

Nagyon elvagyok keseredve, mert nem látom az értelmét, a siker kicsi szikráját sem. Annak ha éjszaka felkelek hozzá százszor is, ha sír mert fáj valamije vagy éhes, annak van értelme. Természetesen nem adom fel, mert ez a kisfiam érdeke. De még is mi a francot csináljak, hogy elfogadjon valamit végre?

Súlyával egyébként nincs gond, mert 3480-al született most 8600 gramm. Úgy érzem több kellene neki a tejnél, mert egy ideje megint 2-3 óránként szopik, éjszaka is. Lehet emiatt a fáradtságtól is vagyok ilyen labilis most lelkileg. :(



2012. ápr. 20. 14:32
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:

Köszi neked is, aranyos vagy.

És az nem baj, hogy a húsleves fűszeres (sós,borsos)? Vagy még előtte vegyek ki belőle?

2012. máj. 2. 14:27
 42/44 anonim ***** válasza:
Szia!Az én 2 éves lányom dettó!Ugyanez csak kicsi a sulya neki. Ő egy évig semmit nem volt hajlandó enni. Egy egy falat de semmi több.. Ma már mindent eszik de főzeléket nem. Ma már mindent eszik.1 évig kizárólag szopio..
2012. máj. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
Mielőtt a levest fűszereznéd vehetsz ki neki belőle, és utána tehetsz bele egy csipet sót. De nem gondolom hogy túl fűszeres lenne neki egy húsleves. Szerintem nem eszitek túl sósan, a borsot meg utólag is belelehet tenni a levesbe.
2012. máj. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam a hozzászólásokat. Nekem egy dolog furcsa: az, hogy bele kell csempészned a szájába az ételt, mert amúgy nem nyitja a száját, aztán meg kiköpi stb. Ebből nekem úgy tűnik, hogy még nem érett a hozzátáplálásra. A korára és a súlyára tekintettel én még nem aggódnék a helyedben. Ha nem nyitja magától a száját, szerintem kár is erőlködni.

Próbáltál már neki anyatejet adni kiskanállal? Vajon azt elfogadná?

A másik dolog, amit még esetleg kipróbálnék, a sütőtök. Úgy tudom, a legtöbb baba szívesen elfogadja, mert elég semleges az íze, nem savanyú, nem édes. Ha máshogy nem lehet, akkor bébiétel formájában add neki. Talán ha lenne egy olyan étel, ami ízlik neki, nyitottabb lenne az evészetre.

2012. máj. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!