Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Én vagyok az egyetlen szerencs...

Én vagyok az egyetlen szerencsétlen idióta, aki képtelen hozzátáplálni a babáját?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom felmondják az idegeim a szolgálatot, már amikor elkezdem elkészíteni az aznapi pépet görcsbe rándul a gyomrom. Az eddig kizárólag anyatejes kisfiam (se tea, se víz) egyáltalán nem partner a hozzátáplálásban, nem könnyíti meg a dolgom. Ma már bőgtem is.

Jövő héten lesz 7 hónapos, kb. 3 hete kezdtük el a kóstolgatást. Az ég világon semmit, de semmit nem képes lenyelni, csak ami véletlen lecsúszik a torkán. A legtöbb ételt kitolja a nyelvével, vagy ki se nyitja a száját. Nem erőltetem, de azért minden nap próbálkozok. Dokinéni szerint nincs evvel gond, legyek türelmes és kitartó. Eddig az is voltam, de ma eltörött a mécses. Semmi értelmét nem látom a próbálkozásoknak, egy lépést se haladtunk előre. Feleslegesnek érzem az ételekkel való pancsolást, aminek nagy része a ruháin, az arcán, az etetőszéken vagy az arcomban köt ki. Természetesen ami marad ezek után pl. egy NEGYED! almából, azt megeszem én mert nem szeretem a pazarlást.

Nagyon elvagyok keseredve, mert nem látom az értelmét, a siker kicsi szikráját sem. Annak ha éjszaka felkelek hozzá százszor is, ha sír mert fáj valamije vagy éhes, annak van értelme. Természetesen nem adom fel, mert ez a kisfiam érdeke. De még is mi a francot csináljak, hogy elfogadjon valamit végre?

Súlyával egyébként nincs gond, mert 3480-al született most 8600 gramm. Úgy érzem több kellene neki a tejnél, mert egy ideje megint 2-3 óránként szopik, éjszaka is. Lehet emiatt a fáradtságtól is vagyok ilyen labilis most lelkileg. :(



2012. ápr. 20. 14:32
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha még csak 3 hete kezdtétek el, akkor túl sok ez a fajta étel, amit felsoroltál.

Én vennék a helyedbe kecskeméti őszi levet, és aztán 1 hétig csak azt kóstoltasd. Nekünk azt mondta a doki, sok napig ugyanazt kell, mire megszokják. Hiszen eddig is csak tejet ivott. Az sem volt változatos.

Szopi előtt próbáld, mikor épp éhes már.


Egyébként tudom miről beszélsz. A kisebbikkel kriminálisan indult ez nálunk is. Mikor még csak egyszer kellett tápszer, bármiből, bármilyent megevett. Mikor elfogyott a tejem, semmiből, semmit. 4-5 hós volt. A sütőtököt megette, de azt mondták korai még 2 étkezést kiváltani (a gyümölcs-gyümölcslé az ment), ezért nem adtam neki, szerintem hiba volt. Utána 7-8 hós koráig szenvedtünk. 5-6hós volt, mire megtaláltuk a megfelelő cumisüveget, és tápot, és legalább azt ette, de akkor meg csak azt akarta. A főzelékekkel iszonyatosan lassan haladtunk. A kanalat utálta (fogzott is), és ezért a gyümölcsöt üvegből kapta. Aztán a tejpépet is üvegből... Most 9,5 hós, még mindig olyan az egész konyha, ha eszik, de legalább már eszik. Nem olyat, amit lehetne, csak a miénkből. Ha simán csináltam neki spenótot, nem kellett. Ha a mi fokhagymás, tejes spenótunkból kapott, kétpofára ette :) Most jutottam el oda, hogy már nincs gyomorgörcsöm ebéd előtt...

2012. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

Mi 5 hónaposan kezdtük a kóstoltatást, most 11 hónapos, de még mindig nem az igazi.

Most már többnyire kinyitja a száját, szépen lenyeli, mindent meg is eszik, amit adok, de nagyon keveset.

Az egyszeri adag is fele annak, ami kéne, és naponta csak kétszer eszik ilyesmit (egy fél adag zöldség, egy fél adag gyümölcs).

A többi a reggeli és esti tápi.

Ennyi....

2012. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

31-es Köszi a választ. Akkor Te tudod miről beszélek, felkészülhetek rá, hogy nem lesz egyszerű eset a kisfiam sem.

Nem mindent kóstoltattam 3 napig, volt olyan amit ráhagytam, mert nagyon nem csípte, nagyon fura képet vágott. (meggy, cékla, répa, krumpli)

Megpróbálok akkor gyümileveket készíteni először. Nem nagyon akarok ilyen bolti izéket adni. Vagy amit írtál az 100% gyümölcs?

32-es Neked is köszi, akkor felkészülök, hogy sokáig így lesz ez még nálunk is.

2012. ápr. 22. 17:07
 34/44 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom én feladom az egészet.

Sehova nem jutottunk még mindig. :(

Tartottam szünetet.

Utána almát ettünk (csak én) egy hétig mindenféle formában. Kifacsartam a levét, péppé turmixoltam, tejpéppel kevertem, babakeksszel kevertem. Adtam kanállal, adtam csőrös itatóban, adtam pohárból. Semmi. Egyedül az almalevet itta meg, úgy ahogy.

A pépeket kitolja a nyelvével, öklendezik, ha egyáltalán sikerül becsempészem mert nem nyitja ki a száját vagy kiveri a kezemből.

Ma répával akartam folytatni, de még a csillárról is azt szedegettem.

Legszívesebben feladnám az egészet, ennek semmi értelme. Úgy érzem már mindent megpróbáltam. Mi a fenét csináljak még? Tuti nem lesz baja, hogy nem eszik mást csak anyatejet? Már 7 hónapos.

2012. máj. 2. 13:00
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

No nem olvastam végig, lehet, hogy már sokan írtak hasonlót.

Egyik lányom 7,5 hónapos koráig ugyanilyen volt, kitolta a kanalat a szájából, bármi is volt benne. Igaz, én csak gyümölccsel próbálkoztam, mert azzal "szoktam". Aztán egyszer elutaztunk, gondoltam veszek egy üvegest, mert ott nem fogok pancsolni. Fél üveg (!) körte desszertet bevágott. Igaz, akkor jött meg nekem, és ilyenkor a tejem is kevesebb volt mindig, de ekkor jött az áttörés.

9-9,5 hónapos korától meg már semmilyen pépet nem fogadott el, csak amit a kezével fel tudott szedni, és "egyedül" evett. Ma ő a legjobb evő gyerekem.

Nekem szerencsém volt, mert nem az első gyerekem volt, így nem izgultam ezen, egyszerűen elhittem, hogy ha eljött az ideje, enni fog.

És ami még segíthet: egyetek együtt. Te az ebédebedet, ő az övét.hátha megtetszik neki valami a tányérodból. Pl. főtt krumpli darab, vagy főtt répa, csupa olyan, amit könnyű szétmajszolni, és neki is lehet. Nálunk ez bejött.


Tarts ki, és az a legfontosabb, hogy BÁRMIVEL is PRÓBÁLKOZOL, egyedül azzal követhetsz el hibát, ha stresszelsz ezen, mert azt megérzi, és a rossz evés körüli hangulatod miatt neki sem lesz kedve, hiszen amúgy meg egy hullámhosszon van Veled.


Szóval nyugi. Minden nap tegyél egy próbát ezzel vagy azzal (lehet gyümölccsel is: kis darab puha banán, vagy majd jön a barack).

Enni fog, ha eljött az ideje, csak higgy benne!

2012. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak, de nyugi, ne add fel! Az én lányom is ugyanez volt! Ha a gyümölcsöt nem eszi meg, próbálj neki tejpépes pudingot adni, rossmannban szoktam venni, vagy anyatejből is csinálhatsz neki tejbegríz, tejberizsát. Mindig próbálkozz valami újjal, hátha valamit elfogad. Nyugodtan adhatsz neki 100%-os gyümölcslevet egy kis forral vízzel keverve, mert hát mostmár sűrűbben kell neki innia. Az én lányom sem ette meg az almát pürésítve, csak amikor nagyobb lett akkor egészben. Akár a húsleves levét, abból a husit, zöldséget. Egyetek vele együtt, hátha megjön az étvágya. Sok sikert, valami csak bejön!:)
2012. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

Köszi. Egyszer próbáltam már üvegeset is adni, de azt még jobban utálta. Lehet teszek még egy próbát.

Megpróbálok hinni benne, de ez nagyon nehéz több mint egy hónap bohóckodás után. :(

2012. máj. 2. 13:16
 38/44 A kérdező kommentje:

Köszi neked is 36-os. A sima tejpépet sem eszi meg az a durva, még ha folyósra csinálom sem. Sőt az anyatej se kell neki, ha csempészek bele gyümölcsöt turmixolva. Gyümileveket csinálok neki próbálgatom, meg a vizet most kezdi meginni.

Lehet az is baj, hogy nincs még foga. Próbálkoznék a csirkemellel is hamarosan.

2012. máj. 2. 13:23
 39/44 anonim ***** válasza:
A húsleves levét nagyon szokták szeretni a kicsik, ennyi idősen már jó lenne legalább ízlelgetni a husikat. lényeg ne add fel, még nem vagytok elkésve semmivel!:)
2012. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
És nem vagy szerencsétlen idióta!!!!!!
2012. máj. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!