Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Én vagyok az egyetlen szerencs...

Én vagyok az egyetlen szerencsétlen idióta, aki képtelen hozzátáplálni a babáját?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom felmondják az idegeim a szolgálatot, már amikor elkezdem elkészíteni az aznapi pépet görcsbe rándul a gyomrom. Az eddig kizárólag anyatejes kisfiam (se tea, se víz) egyáltalán nem partner a hozzátáplálásban, nem könnyíti meg a dolgom. Ma már bőgtem is.

Jövő héten lesz 7 hónapos, kb. 3 hete kezdtük el a kóstolgatást. Az ég világon semmit, de semmit nem képes lenyelni, csak ami véletlen lecsúszik a torkán. A legtöbb ételt kitolja a nyelvével, vagy ki se nyitja a száját. Nem erőltetem, de azért minden nap próbálkozok. Dokinéni szerint nincs evvel gond, legyek türelmes és kitartó. Eddig az is voltam, de ma eltörött a mécses. Semmi értelmét nem látom a próbálkozásoknak, egy lépést se haladtunk előre. Feleslegesnek érzem az ételekkel való pancsolást, aminek nagy része a ruháin, az arcán, az etetőszéken vagy az arcomban köt ki. Természetesen ami marad ezek után pl. egy NEGYED! almából, azt megeszem én mert nem szeretem a pazarlást.

Nagyon elvagyok keseredve, mert nem látom az értelmét, a siker kicsi szikráját sem. Annak ha éjszaka felkelek hozzá százszor is, ha sír mert fáj valamije vagy éhes, annak van értelme. Természetesen nem adom fel, mert ez a kisfiam érdeke. De még is mi a francot csináljak, hogy elfogadjon valamit végre?

Súlyával egyébként nincs gond, mert 3480-al született most 8600 gramm. Úgy érzem több kellene neki a tejnél, mert egy ideje megint 2-3 óránként szopik, éjszaka is. Lehet emiatt a fáradtságtól is vagyok ilyen labilis most lelkileg. :(



2012. ápr. 20. 14:32
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
8. Hallottam már róla, utánaolvasok. Köszi.
2012. ápr. 20. 14:52
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozhatsz a tejpéppel is. Annak tejes íze van, de az állaga olyan mint a tejbegríz. Estleg hígabra csinálod. Lehet, hogy az íleni fog neki és ezzel megszokja, hogy más az állaga. Van olyan belőle ami nincs ízesítve, mondjuk az receptes (Sinlac), de azt te magad keverheted gyümölcsökkel, vagy csak egy kis cukorral.

Ami még eszembe jutott lehet, hogy a kanalá furcsa a szájába, próbáld más fajta, anyagú kanállal.

2012. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
41%

*Sajnos ez az átka annak,hogy fél éves korig tolják a hozzátáplálást.Akinek 3-4 hónaposan elkezdik,ott nincs ilyen baj.


Aha... a butaság netovábbja!!

Ezért van ennyi allergiás/táplálékallergiás/(később kisgyerekként) hiperaktív, rosszabb esetben rákos kisbaba, mert olyan cuccokkal tömik, ami nem való, mert 3 hónaposan hiányoznak azok az enzimek, amikkel az anyatejen és a tápszeren kívül bármit meg tudna emészteni.

Vannak helyzetek, amikor muszáj elkezdeni korán a hozzátáplálást, mert nincs tej és éhen nem halhat, de kampányszerűen terjeszteni, hogy 3 hónaposan hozzá kell táplálni, elég durva tévedés.

2012. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tudok tanácsolni, hogy NYUGALOM!! Elmesélem velem mi volt. 1 éves koromig SEMMIT sem voltam hajlandó megenni az anyatejen kívül, mindent kiköptem. Aztán az első szülinapom után 1 nappal kiköptem a cicit, pedig édesanyám akkor 2-3 óránként még szoptatott, nem lehetett megszoptatni, és már hajlandó voltam mást is enni. Van ilyen is. Ha most nem kéri, nincsen semmi baj, majd fogja. Nem szentírás, hogy egy 7 hónapos picinek már mást is kéne ennie az anyatejen kívül, hagyd, hogy ő érdeklődjön az új ízek után. Kitartás, csak győzd idegekkel! :)
2012. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
Most elmegyünk az apja elé, kiszellőztetem a fejem, utána reagálok a válaszokra. Köszönöm mindenkinek a biztatást! Máris jobb. :)
2012. ápr. 20. 15:00
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek semmi köze ahhoz, hogy "kitolják" a hozzátáplálás kezdetét. Ezt csak azok próbálják elhitetni a 6 hónapig kizárólag szoptatóknak, akik 3-4 hónaposan kezdték a hozzátáplálást. Velem is így tett anyukám,és már 28-30 évesen bajaim voltak az emésztésemmel. Erről ennyit.Az én babám is 6 hónapig szopizott csak, mégis az elejétől jó evő.Kedves kérdező, légy türelemmel, lehet, hogy még nem érett meg a babád erre az egészre, sok ismerősöm 8-9 hónaposan kezdte éppen emiatt a hozzátáplálás. A súlya rendben van, éjszaka meg sajnos gyakrabban kell szoptatnod. Néha még az enyémet is, hiába eszik mást is anyatejen kívül.Szóval ne keseredj el, ha nem most, majd később rákap a dologra!
2012. ápr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

HOztam is Neked cikkeket:):

[link]

[link]

, a fészbukon is van BLW- oldal, illetve a mamamin, ezeken a helyeken tudsz kérdezősködni, tapasztalatokról beszélgetni, recepteket találni...

Az előbb ez lemaradt: nyugodj meg, terített asztal mellett nem fog éhezni egy baba sem:)! Ha idegesen állsz eleve az étkezéshez, az átragad rá, és negatív hangulatban a felnőttek sem esznek szivesen:).

2012. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nyugi,semmi baj,szopik még,kiváló a súlya!Több dolog is eszembe jutott,ugye ő kizárólag szopik,még a vizet se nagyon fogadja el.Próbáltad már olyan kanállal,amit én pl. a DM-ben vettem neki,nem olyan,mint egy normál kanál,sokkal keskenyebb és mélyebb,az állaga is puhább,ebből a baba első lépésben kiszopizhatja az ételt.Nekünk bevált,egy ismerősöm ajánlotta és nagyon hálás voltam ezért.Innen már egy-két hónap múlva simán át lehet állni a rendes kajára.Aztán a kérdésem az lenn még,hogy nyersen adod neki az almát pl.?Hogy főzöl neki,mivel próbálkozol?Mert az én lányom szintén nem ette meg a nyers almát eleinte,ezért főztem neki,az almát összefőztem egy-két kocka sütőtökkel és az nagyon ízlett neki.Esetleg próbáld meg ezt.Az én lányom sokkal a hozzátáplálás elején sokkal jobban szerette a zöldségeket,gyümölcsből kevésbé fogadott el.Sajnos már nem emlékszem,hogy cukkinit mikortól lehet enni,de pl. imádta a cukkini-sárgarépa-krumpli keverékét,az alma-sütőtököt.Csak azt nem tudom,hogy a te kicsikét ezheti-e már ezeket.Hirtelen ennyi jutott eszembe,de ha leírnád,hogy milyen formában kapta a gyermeked az ételt,akkor lehet,hogy tudnék egy-két tanácsot adni még.
2012. ápr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,bocsi a kajára helyett,kanállalt akartam írni.
2012. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt hiszem, tartanék egy kis szünetet. Aztán! Mi így haladtunk (kislányommal, kisfiammal is) először a gyümölcsöknek csak a levét kóstolgatták. Utána jöhetnek a gyümölcsök. És bár megettek/esznek mindent, a házit mindig is jobbat szerették az üvegesnél. Nagy kedvencek: sütőtök (szerencsére nálunk a zöldségesnél feleznek, vagy akát negyedet is lehet venni) almalével lazítva (tudom, et tényleg pepecselős, hogy otthon készíts almalevet, de szerintem megéri). Alma-banánnal, alma körtével, gesztenye körtével. És a lényeg: kisfiam picit szorulásos, ezért azt a tanácsot kaptam, hogy almát, körtét pároljam. Párolom (anyósom még külön kis pároló készletet szerzett hozzá), puha, finom, nagyon jó állagú pép lesz így belőlük, sokkal finomabb, mint nyersen :) (mielőtt bárki támad, nem főzöm, csak gőz fölött párolom)

Nálunk ezek bejöttek, bár minda kettő hihetetlen nagy étvággyal bír....


Kitartás!!!!!!

2012. ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!