Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Engeditek holnap iskolába a...

Engeditek holnap iskolába a gyereketeket?

Figyelt kérdés
PDSZ arra kéri a szülőket, aki megteheti, holnaptól tartsa otthon a gyermekét, mert az iskolákban sem a gyerekek, sem a pedagógusok nincsenek biztonságban a járvány miatt.

2020. nov. 8. 18:57
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
76%
26. Nem vagy rossz, megteheted, mert otthon vagy, de másnak dolgoznia kell, elhasználták a szabikat, nincs más opció nekik. Ok, te otthon vagy valószínűleg kisebbel, de aki dolgozik, mégis meddig vegye ki? A téli szünetig is másfél hónap van. Ki tudja, mikor lesz ennek vége, lehet még fél év is.
2020. nov. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
32%
Ugy szólt a cikk, hogy aki megteheti ne vigye.
2020. nov. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
77%
Németországba lakunk bayor részén itt a legeslegutolsu dolog hogy az iskolákat,óvodákat bezárják,újra,egésznap nyitott ablaknál tanulnak gyerekek jóformán csak akkor csukják be ha már nagyon hideg van a terembe ,maszkot viselnek.egésznap és mindenhol.és mindenki .nincs olyan hogy nem viszem gyereket iskolába ha nem beteg.osztálybontás sincs gyerekeim sulijába igaz nem is járnak 30 gyerek egy osztályba.
2020. nov. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
87%

Én itthonról dolgozom részmunkaidőben, megtehetném, hogy ne vigyem őket, mégis viszem. A tavalyi távoktatást nagyon megszenvedtük - igaz, akkor még máshol dolgoztam, és teljes munkaidőben, a járvány miatt a főnök 200 százalékot várt -, én nem tudom őket normálisan tanítani itthon, ők pedig megkattantak a bezártságtól a panelban. A távoktatás nálunk egy nagy nulla volt, a tanítók elküldték a feladatot, mi meg vissza, online órát semmit nem tartottak.

Értem a PDSZ problémáját, de akkor ők meg értsék meg a szülőkét. A gyereknek iskolában a helye, és pont. És nem azérty mert az iskola gyerekmegőrző, hanem mert amit ott tanul, akár ismeretek, képességek terén, akár szociálisan, azt a négy fal között nem tudja elsajátítani.

2020. nov. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
64%
33mas! Itthon sincs olyan, hogy nem viszem a gyereket, az egyik pedagógus szakszervezet kérte a szülőket, hogy kvázi sztrájkoljanak, és ne engedjék a gyerekeiket iskolába, de egyelőre zárt kapukat döngetnek.
2020. nov. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
6%

"jóformán csak akkor csukják be ha már nagyon hideg van a terembe"

Nem telik el 5 perc, máris jajgat 1-2, hogy hideg van, ő megfazik...

2020. nov. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
84%

29-esről látszik h életében nem járt modern irodában. Egyébként hülyeség erről vitatkozni, mert nyilván az irodista és a tanár sincs kevésbé kitéve a fertőzésnek.

A gyerekek kevésbé terjesztik a covidot, ez bizonyított tény, mint a felnőttek!

A felnőttek ugyanúgy nem tartják a távolságot az ebédlőben sorbanálláskor, ez tapasztalat!

A szellőztetésben sincs igazad. Én dolgoztam olyan irodában, ahol 400 fő volt egy légtérben, és igaz, hogy nagy volt az a légtér, de ablaknyitási lehetőség egyáltalán nem volt, tehát fizikailag nem volt nyitható ablak (teljesen tükörfalú irodaház, az egész fix ablakból áll), hanem csak és kizárólag a légkondi volt, ami mint tudjuk friss levegő helyett ilyen helyzetben inkább magát a vírust keringeti és hordja szét mindenfelé...

2020. nov. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
46%

Engedni?? Törvény írja elő a tankötelezettséget ma Magyarországon.

Egyébként végtelenül sajnálom, aki ennyire fél. De csak egy kérdésem van: életed végéig bezárva maszkban akarod leélni az életet a családoddal együtt? Mert hogy sosem lesz vírusmentesség, ha elmúlik a covid őrület, lesz helyette másik. És nem, nem megoldás a MEGFELELŐEN TESZTELT oltóanyag, mert egyszerűen nem olthatjuk be magunkat minden ellen IS.

Bármibe bele lehet halni sajnos, nézz csak meg tavalyi, vagy tavaly előtti statisztikákat, például a sima influenzába hányan haltak bele korosztályra tekintet nélkül.

De elvihet egy bélhurut is, vagy egy súlyos középfül gyulladás. Ugyanannyi esélyed van elkapni a herpeszvírust is, aminek súlyos szövődménye az övsömör. Rendkívül fertőző. Rámehet a szívre is.


Az immunrendszered a kulcs. Semmi más.

2020. nov. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
Végtelenül sajnálod, aki ennyire fél? Én meg azt sajnálom, hogy nincs az emberekben empátia. abba bele sem gondolsz, hogy nem mindenki teljesen egészséges. Aki súlyos diabétesszel él, vagy szívbeteg, vagy bármilyen komolyabb betegséggel küzd és gyengült az immunrendszere? Megértem, hogy akik teljesen egészségesek, úgy érzik nyert ügyük van (bár azért ez a valóságban nem teljesen van így), de ez a stílus nagyon ostoba, már ne is haragudj. Azért ha megnézed a történelemben a járványok fellángoltak, majd eltűntek, azt még a virológusok sem tudják megjósolni, mikor lesz egy számunkra kedvező irányú mutáció, ami "megszelíditi a covidot". "Maszkban akarjuk leélni az életünket?" - persze, akkor biztosan minden járványügyi szakember hülye a világon, aki csak a maszkot népszerűsíti... Gondolkozzunk már! Emberéletekbe kerül ez a hülyeség! Ki mondta, hogy rettegni kell? De be kéne tartani a szabályokat, amik lám, tűlünk nyugatabbra lévő iskolákban megvannak, csak nálunk nincsenek. Nálunk akkor nyitották ki az ablakot 10 percre, amikor igazolt covid fertőzés miatt vittek haza gyereket...
2020. nov. 9. 09:22
 40/48 A kérdező kommentje:
Más: elvileg egyénileg kérhető a digitális tanrend, ha valaki veszélyesnek érzi a helyzetet. Van is olyan ismerősöm, akinek megkapták a gyerekei, igazgatói engedély után.
2020. nov. 9. 09:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!