Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Engeditek holnap iskolába a...

Engeditek holnap iskolába a gyereketeket?

Figyelt kérdés
PDSZ arra kéri a szülőket, aki megteheti, holnaptól tartsa otthon a gyermekét, mert az iskolákban sem a gyerekek, sem a pedagógusok nincsenek biztonságban a járvány miatt.

2020. nov. 8. 18:57
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen félreértettél (38-as vagyok) Egyáltalán nem iróniának szántam a mondandómat. Most írhatnám másként, de úgysem értenéd.

De szerdától újabb intézkedések lépnek életbe, a "fél világot" bezárják, úgyhogy örülhetsz!

2020. nov. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

"Örülhetsz?" Szerintem a normális járványügyi intézkedések nem azért vannak, hogy annak "örülni lehessen". Azt gondolom, próbálják lefékezni a vírus terjedését és ez a jelen helyzetben ésszerű döntés.


Nyugodtan írhatod másként, hidd el, van esélye, hogy felfogom. ;) (4 évig tanultam biológiát a főiskolán, tudom, nem egyetemen, de adhatsz egy esélyt nyugodtan, azzal, hogy felvilágosítasz, mit nem tudok jól.)

2020. nov. 9. 17:35
 43/48 anonim ***** válasza:
83%
A vita szerintem teljesen felesleges, bár szépen mutatja a jelen helyzetben fennálló mérhetetlen feszültséget. Ami viszont tény, hogy az iskola kötelező és pont.
2020. nov. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
19%
Te fogyatékos vagy. Az megvan, hogy lassan összeomlik az egészségügy?
2020. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
9%

"29-esről látszik h életében nem járt modern irodában."

😵 Ha már csak olyanok léteznek, akkor tényleg lemaradtam valamiről...

2020. nov. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
19%

"A gyerekek kevésbé terjesztik a covidot, ez bizonyított tény, mint a felnőttek!"

Mindenki esetében cseppfertozessel terjed.

A gyerekeket kevésbé dönti le, tehát náluk kevésbé okoz tüneteket, márpedig a tünetes emberek (tusszenteskor, kohogeskor, stb) jobban terjesztik, mint a tünetmentesek.

De ha csak a tünetmentes felnőtteket meg a tünetmentes gyerekeket hasonlítjuk össze egymással (hiszen csak az ilyenek mehetnek közösségbe), akkor mégiscsak a gyerekek fertőznek jobban, mivel ők kevésbé teszik a kezüket a szájuk elé egy "ártatlan" tusszenteskor/kohogeskor (felrenyeleskor, vagy ilyesmi), kevésbé alaposan tudnak és hajlandóak kezet mosni, kevésbé vannak tudatában annak, hogy mennyire hajolnak közel másokhoz játék közben, stb.

2020. nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
31%

Nem olvastam végig minden kommentet, szóval bocs, ha ismétlek valakit.

Én már hetek óta gondolkodom ezen, de sajnos a gyerek tanköteles. Itthon tarthatom 1-2 hétre, de többre nem. Csak ha kiiratom neki a magántanulói státuszt. A jelen helyzetben lehet, hogy meg is engedné az iskolaigazgató. De ez nem olyan lenne, mint a digitális oktatás! A gyereknek egyedül kéne itthon felkészülni, amire nyilván általánosban nem képes, szóval marad a szülő. Ha minden nap küldik az anyagot, megteszem, de ha csak közlik velem, hogy 3 hónap múlva vizsgázz a féléves anyagból, azért az kicsit más. Ahhoz már tényleg tanári diploma kéne, nekem meg nincs 12 tantárgyból. Szóval ez nem igazán megoldható.

2020. nov. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
6%
Magantanarokkal megoldhato lenne, csak hát ugye...
2020. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!