Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit csinálsz, ha te vagy...

Mit csinálsz, ha te vagy beteg és nem tudod elvinni a gyereked iskolába?

Figyelt kérdés

Csak hőemelkedésem van és tüdőgyulladásom(köhögés, enyhe fájdalom), nem bírom elvinni a gyereket suliba, ami vagy egy óra tömegközlekedéssel, teljesen kimerít, alig van energiám.


Viszont csak 5 napot igazolhatunk, amiből már kettő megvolt, és még csak szeptember van.. Nektek ad ilyenre igazolást a gyerekorvos, vagy hogyan oldjátok meg?


2023. szept. 19. 18:30
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
70%
Anya vagyok, szóval erőt veszek magamon és elviszem. Sokszor volt már rá példa. Nem hiányozhat a suliból egy napot sem azért mert én beteg vagyok. Iszonyat a követelmény ha lemaradt cseszhetjük.Ha esetleg a következő héten ő lesz beteg akkor meg azért nem megy suliba, az már nagyon sok.
2023. szept. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
100%
Más osztálytársat nem visznek onnan az iskolába?
2023. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
80%
Hogy jutott eszedbe ilyen messzi általános iskolába iratni? Komolyan kérdezem, nem értem. Ezzel kicsesztél magaddal és a gyerekkel is minden egyes nap. 2 órát ingázok egy alsós gyerek minden nap?
2023. szept. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
75%

"nem biztos, hogy már egyedülálló volt"


Simán átíratnam vagy költöznénk közelebb. Még nem egyedülállóként is élhetetlen, ha 1 órát kell tömegközlekedni reggelente.

2023. szept. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
33%
Meg kell kerni vkit. Barat,kollega,fieztos sitter. Pihenj. En ha -15-20C van leigazolom, abban mar nem megyunk ki a buszmegallohoz pld mi sem.
2023. szept. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
33%
Leigazolja a doki simán.
2023. szept. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ne attól függjön hogy itt ki mit mond egészségesen. Ha te úgy érzed olyan szarul vagy, hogy nem tudod elvinni és nincs senki aki vigye, akkor marad a gyerekorvos. Tök mindegy hogy szólnak le itt a szuper erős anyukák akkor is azt tedd ami nektek a legjobb. Semmi értelme hogy még rosszabb állapotba kerülj.
2023. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
85%
#13! Mondjuk, lehet ott dolgozik a közelben, csak most épp nem, mivel beteg🤦🏽‍♀️
2023. szept. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%
Nincs senki segítség? Vagy egy szülő,akivel jóba vagy és ő is viszi az övét? Én ha nincs segítség, barátot, bébiszittert megkérek,hogy segítsen be, mert tényleg sok az anyag,emiatt nem akarnám, hogy hiányozzon. Azt viszont megértem, hogy nem bírsz elmenni, én se bírnék így,ez egyértelmű. Jobbulást! Szó szerint se rokonotok,se barátok,se bébiszitter nincs? Ha vigyázni kell rá ki segít?
2023. szept. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
100%

Rövidtávon:


- A terv: Telefonon és facebookon keresnék embereket, segítséget kérnék, osztálytársak szüleitől, saját kollégimtól, szomszédtól, bárkitől. Elmondanám a történetet, későbbi szívességet ajánlanék fel cserébe, bármi. Abból indulok ki, hogy ha 20 emberrel beszélek, abból csak van legalább egy, aki tud segíteni.

- B terv: Ha nagyon nincs más megoldás, akkor maradjon otthon a gyerek, és majd ha kigyógyulsz, megbirkózol a hiányzás következményeivel. Hátha engedékenyebbek lesznek, ha megtudják a körülményeket.

+ Ezek mellett mindenképp koncentrálj arra, hogy minél hamarabb felgyógyulj, mert az most a legfontosabb, hogy megszűnjön ez a probléma.


Hosszútávon:


- Kapcsolatok kiépítése: Egyedülálló anyaként szinte lehetetlen boldogulni segítség nélkül. Ezért ha felgyógyultál, kezdj el barátkozni osztálytársak szüleivel, vagy bárkivel. Építs ki egy olyan kapcsolatrendszert, hogy ha legközelebb ilyen probléma áll elő, ne kelljen ilyesmi miatt aggódni.

- Tényleg nagyon jó lenne, ha csökkenne a távolság a lakóhelyetek és az iskola között. Vagy írasd át a gyereket, vagy ha az valami miatt nem jó, költözz közelebb az iskolához. Jól fog jönni, ha nem kell napi két órát (vagy még többet ha közben hazamész) tömegközlekedéssel tölteni. Illetve érdemes még átgondolni, hogy van-e más, ami nem jól van megoldva, vagy ami felesleges időt/erőforrásokat vesz el.

2023. szept. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!