Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit csinálsz, ha te vagy...

Mit csinálsz, ha te vagy beteg és nem tudod elvinni a gyereked iskolába?

Figyelt kérdés

Csak hőemelkedésem van és tüdőgyulladásom(köhögés, enyhe fájdalom), nem bírom elvinni a gyereket suliba, ami vagy egy óra tömegközlekedéssel, teljesen kimerít, alig van energiám.


Viszont csak 5 napot igazolhatunk, amiből már kettő megvolt, és még csak szeptember van.. Nektek ad ilyenre igazolást a gyerekorvos, vagy hogyan oldjátok meg?


2023. szept. 19. 18:30
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk én értem az okot, amiért sokan javasolják a kivételt,de ha ilyen szituációba kerülnék,mint a kérdező, más megoldást keresnék erre a 2 évre,nem az iskolaváltást. Én még emlékszem a sulis időszakomra, váltottam iskolát is és nagyon rossz volt egy megszokott közegből kijönni,ahol évek óta együtt tanulunk és rengeteg barátom van, amíg az új helyen konkrétan minden is egy rossz volt, megkeserítette a maradék iskolai évemet. Volt olyan barátnőm,akit 8.-ba tettek át egy új suliba,marha boldog volt... Én nézném a gyerekem lelki világát is,nekem fontos,hogy neki is jó legyen és ha már itt kezdte ne szivassam. Inkább fizetnék 5 ezret bébiszitternek ilyen helyzetekbe,de ez én vagyok.
2023. szept. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
38%
A nyolcosztályos gimi azt jelenti, hogy a gyerek az 5. evfolyamot kezdi ott. Ha másfél év, vagyis 2 év van még itt hátra, akkor konkrétan most kezdte q gyerek a második osztályt, bakker. Tehát egy éve van együtt azokkal, akikkel. Ez nem egy akkora törés.n
2023. szept. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
13%
42# Jó,ez így elkerülte a figyelmem,de attól még ahhoz tartom magam,hogy figyelembe veszem az ő igényét is. Elsiklottam azon,hogy második osztályt kezdte, így nyilván belefér persze.
2023. szept. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
12%

3 oldalon keresztul sajnaltatod magad kerdezo. Irtunk tanacsokat, mit akarsz meg??

Valaki menjen el ingyen es vigye el ?

Ha hisztizni tudsz mar ket napja, olyan nagy beteg nem lehetsz.

2023. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
95%

#41: azért javasoltuk az iskolaváltást mert nincs más megoldás. Az a gyerek 8 éves. Hamar megszokja az új helyet. + többet aludhat, közelebb lesznek a barátok.

Ilyen messze nem vállalja senki. Nekem is volt vésztartlék segítségem, de egy házban laktunk és ugyanabba az iskolába jártak a gyerekek. Most pár utcára lakik valaki akivel kölcsönösen segítjük egymást. De ez is csak 5 perc pluszt jelent

2023. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
74%

Ennél az "anya vagy, te nem lehetsz beteg, ez van, szedd össze magad" f.szságnál nem sok toxikusabb dolog létezik, nagyon ideje lenne már elfelejteni. Talán csak a "férfi vagy, te nem sírhatsz" veszi fel vele a versenyt. Okádék mindkét hozzáállás.

Kétgyerekes anyaként is szoktam néha beteg lenni, és olyankor bizony lelkiismeret-furdalás nélkül qrvára elvárom, hogy a család többi tagja tegye oda magát kicsit jobban, helyettem is. Mert nekem is teljesen természetes, hogy megteszem, amikor pl. a férjem beteg. Nem vagyok hajlandó robotolni olyankor is, én se vagyok gép, nekem is kell a pihenés hogy meggyógyuljak.

Értem, hogy a kérdező egyedülálló, de akkor se ez a megoldás. Én is azt tenném első körben, hogy beszélnék a gyerek osztályfőnökével, hogy ez és ez a helyzet, utána meg esetleg a gyerekorvossal. Nem rohangálnék tüdőgyulladással sehova, az nem egy mezei megfázás, ha szövődményei lesznek amiatt hogy nem veszem komolyan, akkor kórházba kerülhetek, úgy meg aztán pláne nem viszem suliba a gyereket, nem igaz?

Azt mondjuk én se értem, hogy miért nem jár közelebbi iskolába, leegyszerűsítené a dolgokat.

2023. szept. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
30%
Lehet hogy nem járhat közelebbi suliba, ahogy az enyém sem. Tűrhetetlen állapotok vannak ott, aminek nem teszem ki a gyerekem.Kezelhetetlen, ápolatlan, mocskos szájú gyerekek és szüleik.
2023. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
96%
#47: a kérdező a budai agglomerációban lakik. Biztosan van közelebbi jó suli az Őrs Vezér térnél.
2023. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%

47 - es , azert az az orszag szegyene lenne, ha a fovarosaban 1 oran belul nem lenne normalis altalanos iskola, plane a budai reszen ahol a kerdezo lakik !


Egyedulallo anya vagyok, ugy valasztottam altalanos iskolat, hogy max. 20 percre legyen gyalog.

2023. szept. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
33%

Én ugyanígy vagyok mint te. Ma pozitív lett a covid tesztem. 5 nap karantén. Az orvos nem tudta megnondani h jönnek e még a rendőrök ellenőrizni. Gyereknek semmi baja és nincs aki reggel elvigye suliba. Elsős. A gyerekorvos nem ad igazolást hisz nem beteg.

Ma haza hozták suliból mert orvosnál voltam. De holnap nem tudja senki elvinni suliba. Félnek tőle hogy én covidos vagyok

2023. szept. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!