Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit csinálsz, ha te vagy...

Mit csinálsz, ha te vagy beteg és nem tudod elvinni a gyereked iskolába?

Figyelt kérdés

Csak hőemelkedésem van és tüdőgyulladásom(köhögés, enyhe fájdalom), nem bírom elvinni a gyereket suliba, ami vagy egy óra tömegközlekedéssel, teljesen kimerít, alig van energiám.


Viszont csak 5 napot igazolhatunk, amiből már kettő megvolt, és még csak szeptember van.. Nektek ad ilyenre igazolást a gyerekorvos, vagy hogyan oldjátok meg?


2023. szept. 19. 18:30
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
58%

"Bírom" az ilyen kérdéseket, hogy a kérdező nem reagál semmit, így meg nehéz tanácsot adni.

Jöttek szép számmal, de lehet, ha válaszolna a kérdésekre, akkor még relevánsabbakat tudnánk írni.


Oké, vannak itt bunkóbb hozzászólások is, de attól még van aki esetleg tényleg tudna segíteni, de így mindegy.

2023. szept. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:

A kérdező megíratta 8ig a gyerekkel a leckéjét majd elaludt.


Alap, hogy cataflammal alszom, behoztam, borzalmas csúnyán köhögök, mindenhol kinéznek. Erőt vettem magamon, de egyszerűen nem fair ez a


Ha a körzetesbe járna bárki behozná, környékbeli barátai is vannak, de senki nem fogja nekem budai agglomerációból bevinni az Örsre. Még másfél év itt, majd 8.osztályos gimibe megy, az közelebb van, csak így tudtam megoldani. Szarul vagyok, nem rakom rendbe magam mert nem megy, kb hajléktalannak látszom, remek volt.


Nem szabadna lecsökkenti a szülős igazolós napokat, ez rohadt kevés.

2023. szept. 20. 08:20
 33/55 anonim ***** válasza:
14%

Össze szedem magam és elviszem.

Felhivom a bébiszittert, mert egyedülálló anyaként evidens, hogy van egy állandóan ugraszthato segítségem és elviszi ő.

Felhívom az apjat, ha van vele kapcsolat és elviszi ő.

A gyerek osztalytarsainak, barátainak szüleit kérem meg ra.

A szomszédot kérem meg rá.

Ha annyira béna vagyok, hogy ezek egyike sem működik, mert nulla kapcsolatot építettem ki és sosem gondoltam ilyen helyzetekre, akkor otthon marad a gyerek és írok neki én szülői igazolast. Az 5 nap a törvényi keret, amit az iskolának engedélyeznie kell, de szülőként kb bármennyit lehet igazolni, az iskola döntése, hogy elfogadja e vagy sem.

2023. szept. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

33as, van bébiszitter, de nem utolsó pillanatban és nem hajnalban ér rá, megnézném kinek a bébiszittere kel hajnali 6 előtt, hogy odaérjen a házhoz, és 6:15-6:30 között induljon a gyerekkel az iskolába, ha mégis, akkor már a taxival van egy árban.


Nincs kapcsolatom az apjával, de h lenne sem megoldás, ritkán van az országban.


A gyerek osztálytársai, barátai az Örsnél vannak, nincsenek rákényszerülve, hogy a mi környékünkről vigyék be a gyereket. El tudod képzelni, hogy reggel 4:30kor indulnak, hogy kiérjenek hozzánk 6ra, majd vissza 7:45 előtt kell beérni suliba:)


A szomszéd sem kel hatkor, hogy bevigye 8ra a gyerekem, nem ingáznak, vagy ha igen, nem ebbe az irányba, dolgoznak, és ha betegszabin van, ő is inkább fekszik.


Ezek egyike se működik, mivel ingázok, kocsival lehetetlen lenne megoldani. De jó tudni, hogy a suli több szülői igazolást is elfogad, a gyerekorvost akartam meggyőzni, hogy adjon igazolást, mintha a gyerek lenne beteg, de az ofőnép fogok akkor kuncsorogni plusz napért. Csak az a gáz még, hogy mivel nincs hova mennem, el kell ütnöm a városban az időt borzalmas kinézettel és fulladozva köhögve, mondjuk a gyógyszertől legalább a hátam nem fáj.

2023. szept. 20. 08:39
 35/55 anonim ***** válasza:
100%

"33as, van bébiszitter, de nem utolsó pillanatban és nem hajnalban ér rá, megnézném kinek a bébiszittere kel hajnali 6 előtt, hogy odaérjen a házhoz, és 6:15-6:30 között induljon a gyerekkel az iskolába, ha mégis, akkor már a taxival van egy árban."


Az enyém ilyen volt, épp azért választottam őt. Az ár annyi volt, amennyi, nekem megerte.



"De jó tudni, hogy a suli több szülői igazolást is elfogad,..."


Nem, nem ezt írtam. ElfohadHAT. Az 5 napot kötelezően el kell fogadniuk, de a szülő igazolhat többet is, az igazgató döntése, hogy elfogadja e.

Mondjuk ez nálunk úgy működne, higy felhívnam az igazgatot, elmomdanam a problémát és megkerdeznem, megoldhato e, hogy ezeket a napokat en igazoljam

2023. szept. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

Nyilván én is így gondoltam..


Én két bébiszitterkeresős csoportban vagyok, ilyet nem találtam még, és látom mennyit szenved más, hogy találjon ilyet.. de gyanítom, 5000 feletti órabére lenne, hogy hajnalban is ráérjen nekem, plusz nem “könnyen megközelíthető, központi” helyen lakunk, eleve sokan nem is vállaljak, kiesik a vonzáskörzetből, hogy kimozduljanak bpről tömegközlekedéssel, kocsival meg ugye a reggeli dugók miatt ez kb 2 órás út.

2023. szept. 20. 09:01
 37/55 anonim ***** válasza:
Nálunk régen 3 nap volt csak a szülői, ehhez képest az 5 tök jó. Nyilván nem az ilyesmikre találták ki. Nehéz helyzet egyébként,de nekem van egy nagyon közeli pedagógus ismerősöm, akinél egy ilyen simán megbeszélhető és segít,de mondjuk egy hetet ő sem. :( Bár nem írtad mennyire nem vinnéd. Esetleg rá lehet kérdezni az ofőnél.
2023. szept. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd kérdező, q bébiszittert én nem akkor kerestem, amikor már kellett, hanem jóval előtte. Egyedülálló anyaként szültem, úgy félidős terhesen álltam neki keresni és már akkor úgy, hogy én hosszútávra keresek, olyat, aki kb bármikor ugraszthato. Nem, nem 5000ft volt az orabere. Mondjuk nem is orabere volt, hanem havi összeget beszéltünk meg, amit akkor is kapott, amikor nem kellett csak pár órában az egy honap alatt a segítsége. Ez biztosította azt, hogy amikor 2 hétig kellett is jött gond nélkül. Nyilván alapból nem így keresnek bébiszittert az emberek, de nekem anno ez vált be azokra az évekre, amikor szükségem volt rá.


Amúgy meg ha ennyire nehézkes a közlekedés, nem ártana megfontolni a költözést

2023. szept. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

8 osztályos gimibe akkor megy, ha felveszik.

De addig is van 2 év. Nem 1,5, hiszen még szeptember van.

Budai agglomerató tele van remek általános iskolákkal, de ha ragaszkodsz Budapesthez akkor a XI kerület. Minden jobb, mint az Örsre hordani még 2 évig.

Mivel olyan okos és jó tanuló hogy 8 osztályos gimi a cél biztosan szívesen felveszik kb bárhova

2023. szept. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
30%
mondjuk ritka vicces kérdező is, nem elég hogy egy antiszociális pcsa, még a gyerekét is direktbe bsztatja, csak hogy az jól átérezze milyen szülőnek nem szabad majd lennie, ha lesz egyszer... kérdező ugye tudod hgoy a nyolcosztályos gimibe fel is kéne hogy vegyék, de ahhoz sem teremtesz túl jó esélyeket, ha napi két órát rohad a metrón, és minden megfázásod miatt hetekre kiveszed a suliból, mert képtelen vagy bármit is megszervezni vagy bárkihez hozzászólni?
2023. szept. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!