Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennétek, ha 8 éves...

Mit tennétek, ha 8 éves fiatokat pofonnal, veréssel fenyegetné a tanítónő?

Figyelt kérdés

Nem egyszer és nem is kétszer fordult elő, már több szülő is jelezte nekem, hogy a gyereke otthon mondta, hogy a fiammal torka szakadtából üvöltött a tanítónő és fenyegette.

A gyerekem egy örökmozgó, állandóan nyerni akaró, dinamikus kiskölyök, aki kimondja amit gondol. Tudom, hogy rossz a magatartása, de ez szerintem túlzás.

Ti hogy gondoljátok, mit tennétek?


2016. dec. 26. 21:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/92 A kérdező kommentje:

Egyébkén én is ezt gondolom. Utána is kérdeztem, de nincs olyan lehetőség, hogy a szülő kérje egy pedagógus kivizsgálását. Valahol érthetetlen számomra, mert Ők kérhetik egy gyerek kivizsgálását, megkérdőjelezhetik a szülő alkalmasságát és jelezhetnek bizonyos szervek felé. A szülőnek miért nincs joga megkérdőjelezni az Ő alkalmasságát és kérni a vizsgálatát?


Az osztályfőnőkének mondtam, hogy nagyon erősen gondolkodunk az iskolaváltáson, azt kérte hogy semmiképpen ne vigyük el a gyereket, meg fogja oldani a problémát.

Jövő hétre van időpontom az igazgatóhoz is.

2017. jan. 8. 20:52
 92/92 anonim ***** válasza:
100%

Azért az jól hangzik, hogy az osztályfőnök ilyen konstruktív, remélem, az igazgatótok is hasonló!


Jogos amit írsz a tanárok „felülvizsgálatáról”, és én azt tapasztaltam, az iskolapszichológus sem tesz semmit ilyen esetekben, hiába látja a problémát. A fiam exsulijában az iskolapszichológus elnézést kért tőlünk (miután már se mi, se ő nem volt az iskolához kötve), és elmondta, hogy az a tanítónő, aki miatt több gyereket elvittek a suliból, valóban alkalmatlan a pályára. Ugyanígy a nevelési tanácsadóban is elmondták, hogy ennek az iskolának általánosságban „gyerekgyilkos” híre van. De azon kívül, hogy iskolaváltást javasoltak, nem volt már reakció. Persze ez nehéz ügy, hiszen a legelmeroggyantabb tanerőt is van szülő, aki szereti (hasonló a hasonlónak örül, ugye). :)

Azért persze ha objektívebben tekintjük, elég sikamlós ügy volna engedni, hogy minden szülő felülvizsgálatot kérhessen egy tanár ellen, hiszen ahogy vannak zsarolós/fenyegetős szülők, úgy lennének „hobbifeljelentgetősek” is.

2017. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!