Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennétek, ha 8 éves...

Mit tennétek, ha 8 éves fiatokat pofonnal, veréssel fenyegetné a tanítónő?

Figyelt kérdés

Nem egyszer és nem is kétszer fordult elő, már több szülő is jelezte nekem, hogy a gyereke otthon mondta, hogy a fiammal torka szakadtából üvöltött a tanítónő és fenyegette.

A gyerekem egy örökmozgó, állandóan nyerni akaró, dinamikus kiskölyök, aki kimondja amit gondol. Tudom, hogy rossz a magatartása, de ez szerintem túlzás.

Ti hogy gondoljátok, mit tennétek?


2016. dec. 26. 21:18
 21/92 anonim ***** válasza:
69%

"tudja hogy a szabályokat be kell tartani, de valamiért ott, akkor ez nem megy neki."


Szerinted ezt a valamiértet kinek kellene megfejteni, Neked vagy a tanítónőnek?

2016. dec. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 A kérdező kommentje:
Járunk pszichológushoz, talán Ő is segít neki ebben, és én is rengeteget beszélgetek vele. Próbálkoztam, hogy kapjon megfelelő feladatokat, de nem ad a tanítónő. Mondtam ,hogy küldök én, azt sem engedi. Nem olvashat, nem tanulhat mást. Ha szóbeli válaszolós játék van, nem szólítja fel, mondja is előre, hogy Ő ne jelentkezzen, mert tudja hogy Ő tudja a választ.
2016. dec. 26. 22:19
 23/92 A kérdező kommentje:

21

Én próbálkozom megfejteni, mert mást nem érdekel a lelkivilága.

El akartuk vinni másik suliba, tiltakozott, zokogott, hogy nem akar, itt vannak a barátai.

2016. dec. 26. 22:22
 24/92 anonim ***** válasza:
73%

Nehéz ez a szituáció. Mindenképp légy együttműködő a tanítőnővel szerintem, közösen kellene valami megoldást találni a problémára.


Azt viszont ne haragudj, de nem hiszem el, hogy a gyermeked fél a tanítónőtől. Gondolj bele józan paraszti ésszel, Te hogy viselkednél egy tanár óráján, akitől félsz? Beszélgetnél akár egyetlen szót is?

Bevallom, én nehezen tudom értelmezni, hogy miben nyilvánul meg a gyermeked félelme. Hisz folyamatosan beszél, jelentkezik a játékban stb.

2016. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 A kérdező kommentje:
Ő mondja, hogy fél, fél attól, hogy megüti.
2016. dec. 26. 22:30
 26/92 anonim ***** válasza:
76%

Jó, nyilván megüti nem fogja, nem is tehetné.

Gondolom ezt fenyegetésnek szánja, hátha akkor a gyereked félni fog, és majd nem beszél többet az órán. Őszintén szólva még lenne is benne logika, csak hát a gyermeked elég furán reagál a dologra. :)


Tényleg neked kellene valahogy felfejteni ezt a dolgot, hogy miért csak itt nem tud viselkedni a fiad. Javasolnék egy hármas beszélgetést: Te, tanítónéni és a kisfiad, ahol mindenki elmondhatná a saját szemszögéből hogyan látja a dolgokat.

2016. dec. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 A kérdező kommentje:

Erre is tettem kísérletet, nem ment bele. Szerinte csak és kizárólag a gyerek a problémás, és mi, a szülei oldjuk ezt meg.

Pont ezért vittem el a ped. szakszolgálathoz, hogy mondják meg a szakemberek, hogy mi van. Nincs gond, nem figyelemzavaros, nem hiperaktív, nincsenek BTM problémái sem.

2016. dec. 26. 22:45
 28/92 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy nem hiperaktív meg hasonlók. Annyira szánalmas, hogy sok szülő erre fogja, pedig a gyereke egy neveletlen kis majom. Egy tanár nem mond ilyet ok nélkül. Nem jelentgetni kell és támadni, hanem az elvakult anyatigrisnek magába nézni és a fiát rendesen megnevelni. A tanár helyében én is szívesen felpofoznám az ilyet. Sajnos manapság nem lehet. Viszont minden áron azon lennék, hogy a fiút kislétszámúba tegyék át. Mivel rendes osztályban zavarja a tanár munkáját és a többieket nem hagyja tanulni.
2016. dec. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 anonim ***** válasza:
18%
Tegyél panaszt az igazgatónál. Ilyet tanár nem tehet. Nem fenyegetheti és alázhatja meg. Az egész családom szinte pedagógus, akármilyen problémás a gyerek ez nem megoldás.
2016. dec. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
34%

Bocs, de csak az első pár kommentet olvastam, és nálam is leszakadt a cérna.

Adva van egy anya, akinek nincs különösebb előképzettsége, mégis tudja kezelni a gyerekét.

Illetve adva van egy pedagógus, akinek az a szakmája, hogy hatni tud a gyerekekre, évekig tanulja, hogy kell a problémás gyerekekkel bánni, hogy lehet őket fegyelmezni, stb.

És mégsem bír a gyerekkel.


Szerintem itt igenis a pedagógussal vannak bajok!!!


A fiam ADHD-s, az, hogy örökmozgó és dinamikus, enyhe kifejezés. És mégsem volt ilyen gond az általános iskolában és a gimiben sem! Minden tanára tudja őt kezelni, elfogadják a helyzetet, és le tudják kötni annyira, hogy órán nem akadályozza a többieket a tanulásban.


Kérdező: egy kört fussatok a nevelési tanácsadóban, hogy hátha nálatok is van valami oka annak, ha a kisfiad ennyire pörgős.

Ettől még a tanár nem kap felmentést a viselkedése alól, de legalább te már tudod, hogy merre indulj tovább.


Ha a tanárral nem lehet dűlőre jutni, akkor érdemes lenne elgondolkodni iskolaváltáson is. Szerencsétlen gyerekkel egy életre megutáltatja a tanulást és az iskolát ez a "remek pedagógus", és ti fogtok miatta szívni a következő tíz évben.


Addig is: beszélj az igazgatóval, a legjobb esélyed akkor lenne, ha egy-két szülő vállalja, hogy ő is elmeséli, hogy otthon a gyerekek szóbahozzák, hogy a tanár ordít és veréssel fenyeget valakit. Hát talán hihetetlen, de egy csendes, visszahúzódó kisgyerek ezt azért hozza otthon szóba, mert számára ijesztő látvány a magából kikelve ordító, veréssel fenyegetőző tanár látványa!! Akkor is, ha (most) nem ő a célpont!

Nem véletlen, hogy más szülő is tud erről, az egész osztályt érinti, ha a tanár nem tudja a helyzetet kezelni, és így viselkedik. Szerencsére a legtöbb gyereknek ez a viselkedés nem megszokott, és ijesztő nekik szembesülni ezzel a tanórán!!

2016. dec. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!