Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennétek, ha 8 éves...

Mit tennétek, ha 8 éves fiatokat pofonnal, veréssel fenyegetné a tanítónő?

Figyelt kérdés

Nem egyszer és nem is kétszer fordult elő, már több szülő is jelezte nekem, hogy a gyereke otthon mondta, hogy a fiammal torka szakadtából üvöltött a tanítónő és fenyegette.

A gyerekem egy örökmozgó, állandóan nyerni akaró, dinamikus kiskölyök, aki kimondja amit gondol. Tudom, hogy rossz a magatartása, de ez szerintem túlzás.

Ti hogy gondoljátok, mit tennétek?


2016. dec. 26. 21:18
 61/92 anonim ***** válasza:
64%

"Az órán nehezebb feladatot kap, de nem foglalkozik vele"

Ja, hogy már hirtelen feladatot is kap külön. Eddig erről nem volt szó. Kamu a kérdés szerintem.

De ha nem, akkor fogd már fel végre, hogy nem a te gyereked a világ közepe. Nem hozzá kell alkalmazkodni az egész iskolának. Nem foglalkozhat állandóan vele a tanár a többiek hátrányára. Ez nem speciális iskola. Egy 8 évesnek pedig igenis kell tudni viselkedni órákon. Ha unatkozik, ha nem. Nemhogy 8 évesen, de már 6 évestől is joggal elvárható. Kivéve, ha valamilyen agy betegsége van.

2016. dec. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
66%
Ha jól értettem a gyerek kap órán plussz feladatot, de cseszik vele foglalkozni. Ezek után miért a tanár a rossz még mindig ? Én is kiborulnék ettől a gyerektől.
2016. dec. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
41%

"A gyerekem egy örökmozgó, állandóan nyerni akaró, dinamikus kiskölyök, aki kimondja amit gondol. Tudom, hogy rossz a magatartása, de ez szerintem túlzás."


Kérdező, a te gyereked még rengeteg szenvedést fog okozni sok iskolatársának, ha nem neveled meg, ha már kisgyerekkorában így kell viselkedni vele... Ez nem szimplán örökmozgás, ne is keverd össze vele. Súlyos problémák lehetnek nála, és a legrosszabb, hogy az ordítás sem hat rá. A te dolgod, hogy megneveld, és ne egy szemétláda legyen belőle felnőtt korára, akitől mindenki csak szenved.


"de ez szerintem túlzás."


Szerintem meg nem az. Te is tudod, az ilyen gyerekekből milyen felnőttek lesznek. Mert nem, nem a kitűnő tanuló és a visszahúzódó gyerek fogja adni a társadalom bűnöző rétegét felnőttkorára. Neveld meg a gyereked, tisztességesen.

2016. dec. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim ***** válasza:
47%

"Átlagon felüli az IQ-ja, már tudja a most tanultakat, de mégsem kaphat nehezebb feladatokat, mert akkor még előrébb lesz a többiekhez képest."


Akkor minden világos. Menjen magántanulónak. Ha tényleg átlagon felüli IQ-val rendelkezik, akkor tanítsd otthon, így évekkel előbb befejezheti az iskolát.

2016. dec. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
26%
Annyira bírom, hogy olyanok osztogatnak "tanácsot", akiknek halvány fingjuk nincs például arról, hogy az iskolák 99%-ában integrált oktatás van, és a kiemelten tehetséges gyerekeknek nincs "speciális iskola", a többi gyerekkel együtt kell őket oktatni. És igen, a tisztelt pedagógusnak meg kell tudnia oldani, hogy a különböző képességű gyerekeket különböző eszközökkel tanítsa. De üvöltözni könnyebb...
2016. dec. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:
23%

"Akkor minden világos. Menjen magántanulónak. Ha tényleg átlagon felüli IQ-val rendelkezik, akkor tanítsd otthon, így évekkel előbb befejezheti az iskolát."


Na, neked is sok eszed lehet... Az fel sem merült benned, hogy a szülőknek van egy olyan hülye szokásuk, hogy öhm... izé... DOLGOZNAK? :D Napközben, munkaidőben. Hogy a viharba tanítsa otthon a gyerekét?

2016. dec. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:
19%

#66-os:

Teljesen igazad van!!!

2016. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 anonim ***** válasza:
0%
#66 Úgy, hogy átlagon felüli esze van, értelmesebb mint a társai (elméletileg). Értse meg, hogy ő neki is így jobb, és hogy szépen maradjon itthon tanulni. Meg fogja érteni, ha tényleg értelmesebb a társainál. Otthon is meg tudja tanulni ugyan azokat a dolgokat, mint a suliban. Most még nem haladnak nagyon az anyaggal, kb. egy hét alatt meg lehet tanítani neki azt, amit égész évben tanultak. Nem tanultak mást, mint egész számokat összeadni, kivonni, szorozni, osztani. Ennyi. Plusz tavaly végeztek az ábécével, most csak szavak írását tanulják. Úgy gondolom menni fog neki ez otthon is. Ha az anyuka nem hajlandó otthon sem nevelni, sem tanítani, akkor viszont ne csodálkozzon, hogy ordítani kell vele.Ezt fogja kapni. Tudja ő jól, hogy milyen a gyereke, és azt is, hogy emiatt majd másoknak is szenvedést fog okozni viselkedésével, és saját magának is. Mert még rengetegszer fognak vele ordibálni.
2016. dec. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/92 anonim ***** válasza:
32%
Jól van, már látom, hogy troll vagy, egy kimondottan ostoba troll ráadásul. 1. Az átlagon felüli intelligánciával rendelkező gyerekek nem automatikusan tartanak előrébb szociális készségek terén is, szóval az "értse meg", mert ő okosabb, nem áll meg a lábán, látszik, hogy gőzöd nincs arról, amiről beszélsz. 2. Anyuka nem "nem hajlandó", hanem bameg dolgozik, mert valamiből meg kell élni. Nem hajlandóság kérdése, hogy otthon marad-e. Apukának miért nem osztogatod az észt, hogy maradjon otthon ő? Nyilván mindkét szülőnek dolgozni kell, ez már csak így megy manapság. És nem, a szülőnek nem kell tudnia ezt megoldani, ha nem pedagógus. A pedagógusnak kell tudnia megoldani, mivel ez a szakmája.
2016. dec. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:
17%
Egyébként aki szerint nulla százalékban hasznos az a válaszom, ahol leírtam, hogy nincs "speciális iskola" a kiemelten tehetséges gyerekeknek, az tudná bármelyik állításomat cáfolni? Gondoltam mindjárt, hogy nem. Szerintem nektek kellett volna speciális iskola... Azt hívjátok ti kisegítőnek. Mai néven speciális. Úgyhogy óvatosan ezzel a kifejezéssel, mert tök mást jelent, mint amire ti gondoltok. Itt nyilvánul meg, hogy lövésetek nincs az oktatási rendszerről, az iskolák típusairól, az sni gyerekek oktatásáról (igen, a kiemelten tehetséges gyerek is sni, mielőtt valaki elkezd sipákolni). De azért ti majd megmondjátok a tutit.
2016. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!