Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennétek, ha 8 éves...

Mit tennétek, ha 8 éves fiatokat pofonnal, veréssel fenyegetné a tanítónő?

Figyelt kérdés

Nem egyszer és nem is kétszer fordult elő, már több szülő is jelezte nekem, hogy a gyereke otthon mondta, hogy a fiammal torka szakadtából üvöltött a tanítónő és fenyegette.

A gyerekem egy örökmozgó, állandóan nyerni akaró, dinamikus kiskölyök, aki kimondja amit gondol. Tudom, hogy rossz a magatartása, de ez szerintem túlzás.

Ti hogy gondoljátok, mit tennétek?


2016. dec. 26. 21:18
 11/92 anonim ***** válasza:
90%
Milyen szomorú, hogy csak azért le vagyok pontozva, mert nem mocskolom habzó szájjal a pedagógusokat!
2016. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 A kérdező kommentje:

Miket csinál? A legutóbbi eset, hogy a felmérőjében lett 1 hibája és sírt. Ez már többször előfordult, nagyon maximalista, mindig hibátlan akar lenni. Akkor is sírt, a tanítónő meg egyből leüvöltötte és azt mondta, ha nem hagyja abba akkor felpofozza.

Nevelési tanácsadóban már voltunk, ott nem állapítottak meg nála semmit. Hordom pszichológushoz, hogy jobban tudja kezelni az érzéseit, az indulatait. De ehhez idő kell.

2016. dec. 26. 21:49
 13/92 A kérdező kommentje:
A társait nem bántja, szinte mindenki a barátja.
2016. dec. 26. 21:51
 14/92 anonim ***** válasza:
70%
12, 13: Ebben az esetben azt hiszem, elbeszélgetnék a tanítónővel, mert ez nem indokolja a fenyegetőzést.
2016. dec. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 A kérdező kommentje:

Beszéltem már vele, megígérte, hogy türelmesebb lesz, ez 2 hétig így is volt. aztán beszéltem az osztályfőnőkével, Ő is beszélt vele, volt kb 3 nyugis hetünk, majd kezdődött újra.

Beneveztek tanulmányi versenyre, itthon meg mondta, hogy Ő nem akar mégsem menni, mert fél a tanítónőtől.

2016. dec. 26. 21:59
 16/92 anonim ***** válasza:
66%

Jó, most felhoztál EGYETLEN olyan példát, amikor valóban indokolatlan volt a tanítónő viselkedése.

Én azért nem vennék rá mérget, hogy ez lenne az általános. Szerintem a fiad végigdumálja/végighülyéskedni az órát, amivel meggátolja a többieket a tanulásban.

Megverni én se verném meg, egyszerűen csak átküldeném egy értelmi fogyatékosoknak fenntartott osztályba.

2016. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 A kérdező kommentje:
Igen, tény és való, hogy beszélget órán, mert unatkozik. Átlagon felüli az IQ-ja, már tudja a most tanultakat, de mégsem kaphat nehezebb feladatokat, mert akkor még előrébb lesz a többiekhez képest. A másik tanítónőnél nem ez van, ott kap a szintjének megfelelő feladatot, nála nem unatkozik, mert lefoglalják!
2016. dec. 26. 22:07
 18/92 anonim ***** válasza:
83%

"A gyerekem egy örökmozgó, állandóan nyerni akaró, dinamikus kiskölyök, aki kimondja amit gondol. Tudom, hogy rossz a magatartása, de ez szerintem túlzás."


Erre felsorolsz egyetlen példát. Ismerem az ilyen gyerekeket. Ha meg félne a fiad a tanárnőtől, meg se merne mukkani az órán, nem még "kimondani, amit gondol", meg "örökmozogni".

Én a fiammal beszélnék és büntetést is kilátásba helyeznék, ha nem változtat a magatartásán. Ezzel ugyanis nemcsak a tanárt zavarja, hanem a gyerekeket is. Erre nem gondolsz? Oké, hogy a gyereked, a mindened meg satöbbi, de ő sem szent, ahogy senki sem.

2016. dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
95%

Tök jó, hogy okosabb a fiad mint a korosztálya, ez klassz dolog. Ettől függetlenül az önuralmat/önkontrollt neki is meg kell tanulnia.


Mennyire korrekt szerinted az, hogy a többi 20 gyerek mind szenved a feladattal, próbálná megérteni a dolgokat, a tanítónéni pedig próbálna magyarázni, de nem tud, mert a szuperokos fiad folyamatosan pofázik?


Lehet itt most mindenért a tanítónénit hibáztatni, de mi van ha a fiad tényleg ennyire okos, és az iskolában folyamatosan minden órán unatkozni, és ebből következően dumálni fog?


Le kellene vele ülnöd és megértetni, hogy oké, hogy unatkozik, de akkor foglalja el magát, rajzoljon, olvasson, pihenjen, DE NE ZAVARJON MÁSOKAT!

2016. dec. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 A kérdező kommentje:

Az hogy fél, csak abban nyilvánulhat meg, hogy lapít, mint ... a fűben és kettő nem mer szólni?

Rengeteget beszélgetek a fiammal, tudja, hogy hogy kell viselkedni, tudja hogy a szabályokat be kell tartani, de valamiért ott, akkor ez nem megy neki. Itthon sem egy kisangyal, de nincsenek különösebb gondjaink vele. Bárhová elmehetünk, jól és illedelmesen viselkedik. Sokszor hívják meg a barátai is magukhoz, sehol nincs vele gond. Csak a suliban, csak ennél a tanítónőnél. Vele nem úgy viselkedik, neki nem fogad szót.

2016. dec. 26. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!