Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy tanárnak mibe fájt volna...

Egy tanárnak mibe fájt volna megadni a kitűnőt?

Figyelt kérdés
Neki azzal nem lesz kevesebb, így most az egyik 4,6-os átlagot lehúzta négyesre, minden egyéb ötös.
2019. jún. 22. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
32%

Ha megnézed a kerekítés szabályait akár egy boltban 8-9ft az 10 forint.

6-7 forint az 5 forint. Amikor én voltam alsós x,7 alatt nem adták meg a jobb jegyet, hiába volt 2,6 vagy 4,6, az bizony 4es. Minden bizonnyal a beadandója inkább a 4es felé hajlott, ezért nem kapta meg az 5ös jegyet. Ha megkapta volna, az kivételezés lett volna.

2019. jún. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
35%

4.6 az 4es

4.8 tól adják meg az 5, fiam iskolájában.

2019. jún. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
84%
Másrészt te esetleg azt látod, hogy van a gyereknek x 4-ese, meg y 5-öse. De a tanár azt is tudja, hogy az egyik esetleg nagy témazáró volt, a másik meg egy kis dolgozatocska, és ez alapján értékeli a gyereket.
2019. jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
53%

11es nem kapna 5öst matekból, az is biztos. A 7 forintot le lehet kerekíteni 5ftra, de 4.5ös jegyet nem lehet adni, csak 4est meg 5öst. Azok közül mihez van közelebb a 4.6? Szerinted a 4eshez?


Ahol csak 4.8ra adnak 5öst, az meg versenyistálló, nem iskola.

2019. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 A kérdező kommentje:
El sem olvasták, mèg most is ott lapul a tanár táskájában... Mindemellett természetesen büszke vagyok a gyerekemre, mert inkább egy erős jeles, mint egy gyenge kitűnő... (reál tárgyakból még dicséretet is kapott). Csak most elbukta önhibáján kívül az ingyenes cirkuszt meg az oklevelet. Leginkább az elvvel van a bajom, hogy nemcsak sokat, de jól! is teljesített a kisdiák és átverik. Ezt tették másokkal is, illetve azt baxxa a csőröm, hogy a pénzes hülyegyerekek meg villognak a színjeles bizivel. (A legtöbb csak “kegyelem” ötös, de hát kell a támogatás, szegény az állami szféra).
2019. jún. 22. 19:37
 16/71 anonim ***** válasza:
82%
Az sem mindegy, hogy miből áll a 4,6. Mert ha a fontosabb dolgozatok, témazárók négyesek voltak, és apró-cseprő dolgokból kapott ötöst, ami felvitte az átlagot, akkor nyilván négyes a 4.6.
2019. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
58%

Hát bakker vidd el cirkuszba.


Bár én nem vinném a gyerekem fizetett állatkínzásra ingyen se, de mindegy.

2019. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
73%
A mi sulinkban, keresztlányoméban és ahol apum tanít, mindhárom suliban 4,75-től adnak jelest.
2019. jún. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 A kérdező kommentje:
Mindegy is, amúgy is megvan a véleményem az ő pedagógiai érzékéről. Emellett szarul is tanított, nem magyarázott semmit, csak töltsétek waze.. Mi tanítottuk az apjával itthon. Köszönjük, Emese! 🤪
2019. jún. 22. 19:51
 20/71 anonim ***** válasza:
83%

Tanár vagyok. Már gondolom mindnehol elektronikus napló van, ahogy nálunk is. Az elektronikus naplóba a tanár úgy viszi fel a jegyet, hogy egyúttal azt is bejelöli, hogy az adott jegy témazáró, felelt, dolgozat vagy beadandó, stb., és azt is, hogy milyen százalékban számít be a félévi, évvégi jegybe (témazáró többnyire 200%, dolgozat, felelet 100%, órai munka, beadandó lehet esetleg kevesebb is)é. Az elektronikus napló eszerint számolja az átlagot, és onnantól viszont a matematikai kerekítés szabályai érvényesek a törvény szerint, tehát 4,5 ill. 4,51-től felfelé kerekítünk.


Én egyébként jegy.75-től adom meg automatikusan a jobb jegyet mindig, jegy.5-től vag yel tudom dönteni, vagy nem, utóbbi esetben lehet javítani, jegy.5 alatt lefelé kerekítek. De én szigorúnak (de kiszámíthatónak) számítok ebben, van, aki rugalmasabban kezeli a jegyeket.


Én azt tanultam meg az évek alatt, hogy nem év végén kell bűvészkedni a számokkal, hanem minden egyes jegynek megalapozottnak kell lennie, tehát ha nem tartom teljes értékűnek az órai munka jegyet, akkor vagy nem adok nyakra-főre ötösöket, vagy nem 100%-os értékkel írom be az elektronikus naplóba, de amikor eljön a jegylezárás ideje, akkor nincs vita, matematikai kerekítés, és pont. Soha nem is volt nézeteltérésem sem gyerekkel sem szülővel ilyesmi miatt:)

2019. jún. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!