Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy tanárnak mibe fájt volna...

Egy tanárnak mibe fájt volna megadni a kitűnőt?

Figyelt kérdés
Neki azzal nem lesz kevesebb, így most az egyik 4,6-os átlagot lehúzta négyesre, minden egyéb ötös.
2019. jún. 22. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 A kérdező kommentje:
Nem csaltam, csak előtte írattam több beadandót is.
2019. jún. 22. 20:34
 32/71 anonim ***** válasza:
47%

Én magam is oktatok felnőtt!képzésen és csak jó osztályzatokat adtam. ... Ezt hívják pedagógiának


Utólag ne magyarázkodj, ugyanis korábban ezt írtad. Szívás és bukta.

2019. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
65%

Nem, de azt tényleg magyarázd meg, hogy tudsz jobb jegyet adni a megérdemeltnél (hogy felnőtteket motiválj, Úristen!). A technikai részén túl még az is érdekelne, hogy egy felnőtt embert miért a tanárnak kéne motiválni a tanulásra? Csak kérdezem.


Alsóban sem az motivál, hogy nem megérdemelt jegyet kap, ámbár amit leírtál, az alaapján megérdemelte volna az 5-öst a gyermeked.


Motiválni egész évben kell millió módon, azért, hogy a gyerek saját magából a legtöbbet legyen képes örömmel kihozni. Nem év végén a jegylezárásnál kell motiválni, ott a valós teljesítményt kell értékelni.

2019. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 A kérdező kommentje:
Kedves 77%-os! Végre egy hozzáértő válaszadó. 😊
2019. jún. 22. 20:42
 35/71 anonim ***** válasza:
79%

33, nesze, törvény:

(5) Az egyes tanulók év végi osztályzatát a nevelőtestület osztályozó értekezleten áttekinti, és a pedagógus, az osztályfőnök, gyakorlati képzés szervezője által megállapított osztályzatok alapján dönt a tanuló magasabb évfolyamba lépéséről.


(6) Abban az esetben, ha az év végi osztályzat a tanuló hátrányára lényegesen eltér a tanítási év közben adott érdemjegyek átlagától, a nevelőtestület felhívja az érdekelt pedagógust, hogy adjon tájékoztatást ennek okáról, és indokolt esetben változtassa meg döntését. Ha a pedagógus nem változtatja meg döntését, és a nevelőtestület ennek indokaival nem ért egyet, az osztályzatot az évközi érdemjegyek alapján a tanuló javára módosítja.


Ha indokolni tudja a tanár, akkor az átlagtól lényegesen eltérő jegyet is adhat.

2019. jún. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
92%

Persze. De mondj egy ilyen elfogadható indokot, ami nem a tanár addigi munkáját minősíti.


Rosszul állította össsze a dolgozatot, rosszul határozta meg, hogy melyik feladat hány pontot ért, ezért aki 5-öst kapott az nem tudja 5-ösre az anyagot? Össze-vissza adott motiváló ötösöket, és amikor meglátta az év végi átlagokat, akkor esett le, hogy teljesen irreálisan jó jegyek születnének így?


Kérlek, írj egy életszerű példát, amikor egy nevelőtestület elé állva egy tanár meg tudja magyarázni, hogy a matematikai átlagtól miért tér el jelentősen az év végi jegy?


Abban viszont igazad van, hogy a "jelentősen" szó elég komoly mozgásteret ad a tanárnak, csak szerintem ezzel nem kéne sem visszaélni,sem egyáltalán élni, és akkor nincs vita, nincs sértődés. Ismétlem: év közben kell minden jegynek reálisnak és megérdemeltnek lennie, ez mindenki számára sokkal jobb, mint a sok potya jó jegy, ami után meg a tanár mégsem akarja megadni a jobb jegyet.


Illetve ha nem potya jó jegyek vannak mögötte, akkor szerintem egyszerűen nem helyes 4,6 ára nem adni ötöst.

2019. jún. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarok példát írni, de ez elég erősen cáfolja azt, hogy előírás van a kerekítésre. Nincs.
2019. jún. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
38%

Szegény gyerek! Őszintén sajnálom, hogy ilyen anyja van..


Megkérdezted, hogy miért nem adta meg az ötöst? Lehet, hogy négyes a tudása valójában, csak a kisdolgozatokból írt ötöst. Egyébként most jobb, hogy kiírtad gyakorira, holott semmi értelme nem volt?

Ne haragudj, de egy négyes nem a világ vége. Ha emiatt te rosszul érzed magad, akkor sajnálom. Viszont azzal, hogy a tanár előtt is valószínűleg így hisztizel, azzal csak rontasz a helyzetén a gyerekednek. Ezek után majdnem biztos vagyok benne, hogy jövőre szigorúbban fogja értékelni a gyerekedet ez a tanár. Sajnálom, hogy ilyen anyák vannak..

2019. jún. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
58%

47-es: nem cáfolja, ellenkezőleg. Van előírás és van kiskapu. Van, aki él a kiskapuval, van, aki nem. Aki él vele, az számíthat szülői elégedetlenségre és arra a vádra, hogy a gazdag szülők gyerekei gyengébb átlagra kapják meg a jobb jegyet, míg az iskolát nem támogató szülők gyerekei meg nem. Amelyik kollégának ez jó, az haszanálja a kiskaput, amelyik meg semmilyen vitába nem akar beleszállni, és ezt a gyerekekkel (és akár a szülőkkel) is már az első tanórán tisztázza, annak ilyen jellegű problémája évek alatt sincs.


Hozzáteszem, sokkal nehezebb és nagyobb felelősség minden egyes dolgozatot úgy összeállítani, hogy az előre megadott százalékhatárt elérve biztosan reális jegyet kapjon mindenki, mint minden egyes dolgozatnál utólag módosítgatni a ponthatárokat ugyanezért, de megéri a befektetett pluszmunka, és tényleg az a tapasztalat, mhogy mind a szülők, mint a gyerekek inkább hálásak a következetességért és kiszámíthatóságért, és fel sme merül a kivételezés.

2019. jún. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 A kérdező kommentje:
A nagy dolgozatokkal köntörfalaztak nekem is meg egy másik anyukának is. Kijelentem, hogy az mindenkinek rossz lett, mert nem tanult dolgok voltak benne. Már akkor is segget csinált a szájából, hogy ezt nem fogja beírni és mit az isten, megtette! Efelett még szemet is hunytam, mondván jogában áll, majd év végén figyelembe veszi, de nem! Átvert sok mindenkit. 😔
2019. jún. 22. 21:08
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!