Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy tanárnak mibe fájt volna...

Egy tanárnak mibe fájt volna megadni a kitűnőt?

Figyelt kérdés
Neki azzal nem lesz kevesebb, így most az egyik 4,6-os átlagot lehúzta négyesre, minden egyéb ötös.
2019. jún. 22. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
55%

Nekem az jött le, hogy a gyereknek beígérték a felfelé kerekítést, ha megírja a beadandót, nem?


Ezt mindenképp számon kérném, ugyanis hazudott neki a tanárja..


Ha azt mondták, hogy beadandó sikerétől függ a kerekítés, akkor tök jogos a tanártól a rosszabb jegy.


Viszont szerintem bunkóság nem előre tisztázni, hogy mennyit kell elérnie egy gyereknek a jobb jegyért.


Mi jegy.6ra mindig felfelé kerekítést kaptunk, hisz ez matekszabály, de az a minimum, hogy pluszmelót biztosítottak a szigorúbb tanárok, amiket elvégezve megdolgoztunk azért a jobb jegyért..


Ha mondjuk egy ez magyartanár és a beadandó valami rémesen hibás összecsapott fogalmazás lenne, na akkor adnék csak igazat neki.. de akkor is az a minimum, hogy megindokolja, ugyanis nem jónaklátásra osztályoznak az iskolákban!


Mutassa meg a hibákat, hogy mivel szúrta el a gyerek a beadandót, és indokolja meg, hogy az mennyire számít súlyos hibának(illetve évközben is annak számított e!)


Továbbá kérd nyugodtan a tisztázást, hogy mire mit kapnak, mi mennyire számít, mert olyan rendszerben nem lehet hajtani, ahol nem tudod, mi mit ér és mit kell tenned, hogy kijavítsd a hibát!


A beszámolód alapján a tanár egy szemét alak, vagy nem sikerült felfognod a mondandóját rendesen, bár utóbbi esetben papírra is vethetné a számítási módszereit és az év eleji elvárásait a tárgyával kapcsolatban..


Én nem hagynám annyiban, az osztályzás nem személyes szimpátia és jónaklátás alapon megy, hanem rendszere van, neked, meg a gyerekednek pedig jogod van ismerni a rendszert!


Gondolom, ha szépen levezette volna a dolgokat, mi mennyit számít, nem problémáznál.. nem a tanár jószívűsége miatt tepersz, hanem hogy jogosan járjon el a felépített rendszeréhez hűen a gyerekeddel szemben!


Én az első adandó alkalommal fogadóórára mennék, és leíratnék vele mindent, amit elvár, mit mennyinél kerekít, milyen lehetőséget ad a gyereknek javítani, azt jegyért teszi e, vagy csak elfogadási alapon..


Kerülj tisztába az elvárásokkal, csak úgy lehet nekik megfelelni!

2019. jún. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
39%

Hugh végigolvastam az összes kommentet, ez alapján amit maximálisan leszűrtem, az az, hogy piszkosul ellenszenves, kivagyi ember vagy, akit nem engednék oktatni, mert nem csak írni nem tudsz, de flegma vagy, szűklátókörű, és pokoli stílusos van.


SIMÁN kinézem hogy a tanár miattad húzta le a gyereket és tudod mit? Még csak el sem ítélem. Pedig undorító lenne, de el tudom képzelni hogy vele hogy kommunikáltál, felsőbbrendűen mint itt, hát kár volt.

2019. jún. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
50%
Hú, ritka egy szánalmas szülő vagy!
2019. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 A kérdező kommentje:
Ővele sehogy sem kommunikálok, hanem a kedvesebbel/emberségesebbel beszélek inkább. Nem tudok írni? Ezt hogyan szűrted le? Ellenszenves vagyok? Akkor miért vagy még mindig itt? Hm? Ha nem tetszik, el lehet távozni. 😊
2019. jún. 22. 21:36
 45/71 anonim ***** válasza:
70%
Miért szeditek szét a kérdezőt? Nagyon túl lett ez ragozva szerintem . Rosszul esett neki, mert látta a gyerekén, hogy csalódott, mert be lett neki ígérve a jobb jegy. Nálunk is volt ilyen én is sírtam alsó tagozatban az anyámnak, csak ő akkoriban nem netezett, hanem a szomszéddal beszélte meg. Értem én, hogy majd ha munkahelyet keres meg majd ha... De ez egy kissé távoli jövő. Lesz ideje megtanulni. Nem egy korrekt ez a tanár. Sajnos.
2019. jún. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 A kérdező kommentje:
Sajna tényleg nem korrekt, és nem tud magyarázni sem. Ezt tudják a kollégák, osztályfőnök, más szülők és az igazgató is. De létszámhiány van... igen, frusztrált vagyok, mert én tanítottam helyette is. (Ha azt vesszük, hogy laikusként akár a négyesre tanítás is tökéletes), de ezen felül átverés is történt. Nem kell szétszedni, én csak egy kérdést írtam ki. Erre jöttek olyan válaszok is, hogy nem baj, hadd szokja! Van nektek szívetek? Ő még csak egy kisgyerek!
2019. jún. 22. 21:58
 47/71 anonim ***** válasza:
34%
Veled van a baj. Bele neveled a gyerekbe a beteges teljesítmény kényszert. Alsó tagozatba normálus helyen nem is osztályoznak csak 4. végén egyébként. Ha meg szerinted nem jól tanítanak minek járatod oda.
2019. jún. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 A kérdező kommentje:
Csak ezzel az eggyel van probléma, de már ez is megoldódni látszik. Éppen ezért nem értem, ha úgyis elmegy, miért rúg még bele a gyerekbe?
2019. jún. 22. 22:44
 49/71 anonim ***** válasza:
27%

Irasd a gyereked át magánsuliba valami nemzetközi vonatkozásúba. Az allamiba minidg ilyenek voltak, nálunk az kapott 5 tornából gimiben aki nem tudott két kört futni. Csak a tanárnő kedvence volt.


En majd akkor szülők ha olyanok lesznek a körülményeim, hogy egy magániskola tandíja elérhető legyen.

A szegénységbe nem szülők.

2019. jún. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 A kérdező kommentje:
Ezen már mi is gondolkodtunk. Egy magánsuliban, hogyha az Alpokról tanulnak, akkor oda is utaznak. Csakhogy olyan jól még nem megy. Összességében nem rossz iskola ez, a tanárok többsége minőségi oktatást tart, néhány főt leszámítva.
2019. jún. 22. 23:03
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!