Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy tanárnak mibe fájt volna...

Egy tanárnak mibe fájt volna megadni a kitűnőt?

Figyelt kérdés
Neki azzal nem lesz kevesebb, így most az egyik 4,6-os átlagot lehúzta négyesre, minden egyéb ötös.
2019. jún. 22. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
57%

Figy


Kaptam én csak magatartásra 4-est, hogy ne legyek kitűnő


( nálunk csak a színtiszta 5-ös volt az)



Sőt 1 évben irodalomból és énekből volt 4-esem

Egyik tanár azt mondta h azért nem kapom meg, mert a másik nem adta meg.. A másik tanár ugyanezt mondta....irodalom 4,7 lett 4-es!


Ez van

2019. jún. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 A kérdező kommentje:

Szomorú, na de energia sincs annyi, hogy most mindenből megugorja a 4,75-ös lécet.


Másik nagy kedvencem a 16-20 pontos témazáró(!) Óborzalom: 2-nél többet hibázik, máris bukik egy jegyet és nincs félpont....

2019. jún. 22. 23:20
 53/71 anonim ***** válasza:
77%

Én azt vetem ki a szavaidbol neked az fáj hogy nem kapott oklevelet és cirkuszi jegyet .ne Bánd gyereknek is mond azt hogy így is szuper az bizonyítvány mert az is

Mindig voltak rossz tanárok minden korban 80 évekbe magyar tanárom osztályfönök volt ilyen nem normális,

De mindig voltak lesznek normális tanárok

És nem minden iskolában adnak kitünö bizonyítvány melé cirkusz jegyet.

2019. jún. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, sok minden fáj, de már sokszor említettem, hogy az elvvel van a bajom meg az átveréssel. Ilyen tanárok mindig is vannak/ lesznek, akik azt hiszik, hogy majd nevelőszándékkal lehúznak mindenkit. Egy fenéket, gyerekkènt is megvolt a véleményem a túlzott karótnyeltségről.
2019. jún. 23. 09:06
 55/71 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem hibázott a tanár. Az átlag és a beadandó alapján is 5-öst érdemelt a gyerek. Egy kitűnő nagypn sokat számít ebben a korban.

Nekem egyetemistaként is megkeserítette a szám ízét, ha egy rosszabb osztályzat jött, plàne ha igazságtalanul.

2019. jún. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 A kérdező kommentje:
Mi még nem vettük át a bizonyítványt, de még az igazgatónál futok egy kört, hogy tudna-e még javítani vagy FairPlay-díj alapján tud-e adni egy elfekvőben levő könyvet, amit az iskola ad át.
2019. jún. 23. 09:53
 57/71 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


97-ben született a lányom, annyira nem mai már a történet. Úgy alakult, hogy felvették nyolcosztályosba (szó szt alakult, nem akartuk vinni, csak a barátnő egyedül nem volt hajlandó felvételit írni).

Végig kitűnő volt alsóban, nem is volt más jegye év közben sem. Utolsó héten mondja a tanító néni, hogy nagyon büszke rá, kitűnő lesz, tantestületi dicsérettel távozhat.

Másnap jön haza a gyerek, hogy x néni németből négyesre zárta le. Másnap rákérdeztem, teljesen normális hangnemben, hogyan jött ki ez nyolc ötösből. Hát úgy, hogy utolsó órán elkérte a füzetét a lányomnak, beírt 9 négyest órai munkára... De ha a gyerek utolsó órára megtanul valamit kívülről, ötöst ad. Mondtam a gyereknek, felesleges, de azt mondta, csakazértis, nehogy már boldoggá tegye a tanárnőt. Nincs nélkül felmondta, osztálytársak szt is elhangzott, hogy na, most boldog vagy, hogy ötös? Majd meghódította négyes lett.

Ismerem az igazgatót, ezért elmeséltem neki, azt mondta, szól neki, javítja a jegyet, de mondtam, felesleges. A gyerek helyén kezelte, közölte, hogy semmi jelentősége.

Később kiderült, hogy az ő gyereke annak idején nem jutott be ugyanabba a gimibe, hát gondolta, valakin bosszút áll. Azóta nem tanít ott, volt két nagy balhéja.


Most meg bosszút áll rajta a lányom, negyedéves volt matek-német tanárszakon. :)


Nagyon rossz úton haladsz azzal, ha a gyerekednek és neked csak az ötös a jó. Tudod, hogy tanul, tud, szorgalmas, akkor hagyd a fenébe az egészet és ne csinálj egy teljesítménykényszeres idegroncsot a gyerekből.

2019. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog ez a mobil, csak ne akarna helyettem dönteni, mikor írok 😂
2019. jún. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 A kérdező kommentje:

Jesszus, ha nem tapasztalnám a tanárok kavarásait, nem hinném el, de így igen. Ez már mindennek a határa.


Ha jól veszem ki az írásosból, akkor most a lányod tanítja őt az egyetemen?

2019. jún. 23. 10:28
 60/71 anonim ***** válasza:
87%

a kréta egy dolog. De a tanárnak lehetősége van más, az átlagnak nem megfelelő jegyet adni, ha azt az osztályozóértekezleten el tudja a többiekkel fogadtatni, tud megfelelően érvelni mellette. Lehet első félévben valaki csupa 5-ös, másodikban pedig jellemzően inkább 4-es, 1-1 becsúszott 3-assal. ha az első félévben sok jegy volt, akkor simán lehet 4,5 felett az átlag, na de a tendenciát is figyelni kell!


Nálunk a fiam (alsós) kapott így 4,4-re és 4,2-re is 5-öst, mert a 2. féléve szín 5-ös lett az első félév (jellemzően inkább szeptember-október) botlásai után.

2019. jún. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!