Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy tanárnak mibe fájt volna...

Egy tanárnak mibe fájt volna megadni a kitűnőt?

Figyelt kérdés
Neki azzal nem lesz kevesebb, így most az egyik 4,6-os átlagot lehúzta négyesre, minden egyéb ötös.
2019. jún. 22. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a lányom tanul tanárnak, és gondosan ügyelt arra, hogy a tanárnő értesüljön róla 😂 Kicsinyes dolog, tudjuk, de elégtétel sok volt diák nevében.
2019. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 A kérdező kommentje:
Mármint 24 évesen tanársegèdkent gondoltam. 😊
2019. jún. 23. 10:32
 63/71 A kérdező kommentje:
Bocs, 22 😂
2019. jún. 23. 10:32
 64/71 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nálunk szállóige lett a Vészhelyzet egyik mondata: édesem, egy töri négyessel még lehetsz a Legfelsőbb Bíróság elnöke :)
2019. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 A kérdező kommentje:
Akkor az enyémből tolmács lesz vagy diplomata. 😂 Igaz is, nekem meg sokan másoknak eszébe nem jutna azon morfondírozni, hogy Darák Péter hányasra érettségizett töriből. 😁
2019. jún. 23. 11:01
 66/71 anonim ***** válasza:
95%
Nem olvastam végig a kommenteket, de én tapasztalatból mondom, hogy igenis vannak szemét tanárok. A gyereket dicsérd meg nagyon, és ne idegesítsd magad ilyenen. Nem számít semmit.
2019. jún. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 A kérdező kommentje:
Igen, természetesen megdicsértem őt, sőt még az iskola is elismerte a kiemelkedő tanulmányi eredményét. Itt inkább a dolgok emberi oldala zavart, hogy meg lett ígérve, meg az átverések sorozata....
2019. jún. 29. 08:08
 68/71 anonim ***** válasza:
100%

Régen rossz, ha egy iskolában csak a jegyek átlaga alapján adják az évvégi osztályzatot. Ha egy gyerek év közben begyűjt egy-két egyest, mert pl. nem írt házi feladatot, vagy otthon hagyta a felszerelését, nagyon nehezen fogja 4,75 fölé tornászni az átlagát. 13 db ötös és 2db egyes még mindig csak 4,47 átlag. Ettől még lehet pl. zsenális matekos, megnyerheti az országos tanulmányi versenyt, és négyese lesz matekból? Normális dolog ez?

Vagy ha az első félévben súlyos beteg volt, és lassan tudta pótolni a mulasztottakat, iskolába már járhatott, de nem volt igazán jól terhelhető, szerzett néhány rosszabb jegyet, de pár hónap alatt összeszedte magát. Miért rontaná ez le az évvégi jegyét? Hiszen addigra megtanulta. Vagy válás, haláleset történt a családban. Normális, hogy ilyenkor visszaesik egy gyerek.

És az is nagy baj,ha az iskola csak a kitűnőket emeli piedesztálra, őket ajnározza, jutalomkönyv, strandbelépő, cirkuszjegy, minden csak nekik jár.

Mi vegyen rá egy átlagos vagy gyengébb képességű gyereket, hogy teljes erőbedobással küzdjön és elérje a tőle telhető legjobb eredményt? Persze a felnőtt életben nem az erőfeszítés, hanem a végeredmény számít. Igyekezhetek én, amennyire csak tudok, ha görbe a fal, amit raktam, ki fognak rúgni az építkezésről, és könyvelő se lehetek, ha két percig se tudok egy dologra odafigyelni.

De a gyerekeknek még fejlődni kellene, amihez nem a legjobb módszer, ha semmibe vesszük a gyengébb teljesítményt, és csak a legjobbakat dicsőítjük, cseppet sem figyelve arra, mi van az eredmények mögött. Sok kitűnőnek bőven elég elismerés egy vállonveregetés, hogy klassz vagy, ezt is vártam tőled, és tudok gyereket, akinek a közepeséről is ődákat kellene zengeni, olyan kitartó, szívós munkát fektetett bele.

2019. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy felfelé mindig lehet kerekíteni az olyan esetekben, mint amiket te is írtál, ezt sem a szülő, sem a gyerek, sem a kollégák nem fogják megkérdőjelezni, ahogy azt sem, hogy ahogy egy válaszoló nagyon helyesen rávilágított, akkor is jár a matematikai átlaghoz képest jobb jegy, ha a tendencia egyértelműen erősödő.


Viszont olyat nem szoktam csinálni, hogy a matematikai átlagnál rosszabbat adok gyengülő tendencia esetén, vagyis lefelé nem szoktam húzni jegyet soha nem kicsinyeskedem, ha pedig annyira irreális jegy születne matematikai átlag alapján, amit nem jó szívvel adnék, mert nem érdemelné meg, akkor teszek róla, hogy írásbeli felelettel vagy felelettel bizonyítsa, hogy valóban tudja-e úgy amit kell, mint ahogyan a jegyei alapján áll. És a feleltetés mindig az osztály előtt zajlik, nem titkos, nem csak én hallom sem a kérdést, sem a választ, az írásbeli feleletnek pedig előre megadott pontjai és ponthatárai vannak. Ha tudja az illető, amit kell, az a legjobb, akkor midnneki elérte a céljt, a tanár is, és örömmel fogja megadni a jobb jegyet, ha nem, akkor viszont az átlag is aszerint alakul ezek után már.

2019. júl. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
100%
4.6-ra mi is 4-est kaptunk. Nekem is rosszul esett...
2019. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!