Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Eltiltanád-e a 15 éves lányod...

Eltiltanád-e a 15 éves lányod a legjobb barátnőjétől, ha nem szimpatikus neked a lány? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves kitűnő tanuló, visszahúzódóbb, kicsit álmodozó gimis lány, aki összebarátkozott egy ugyanilyen korú, nem túl jó tanuló szakközepes lánnyal. Mindketten éretlenebbek a koruknál, a pasizás nem érdekli őket, csak szeretnek sétálni, néha gyerekes csínyeket követnek el (pl. telefonbetyárkodás). A szakközepes lány ellen az a kifogása a szülőknek, hogy néha használ csúnya szavakat (a szülők ugyanúgy beszélnek néha csúnyán), meg az, hogy nem tanul jól. De nem drogozik, nem iszik, nem pasizik ő sem.


A gimis lány tanulmányi eredménye nem romlik továbbra sem, néha segít a szakközepes lánynak a tanulásban, bár neki nem javul lényegesen a tanulmányi eredménye. Viszont a gimis lány kicsit talpraesettebb lett, kinyílik előtte az addigi burok-világ, szeretne nyári munkát vállalni a barátnőjével együtt, pl. újságkihordást, mert az nagy kaland, természetesen a szülők ezt nem engedik meg, mert milyen alja dolog az már (!).


Szülőként mit tennétek ebben a helyzetben? Mármint ha ennyire nem szimpatikus az új barátnő, és inkább egy hasonló habitusú, jó tanuló, visszafogottabb lányt szeretnétek a lányotok barátnőjének? Egyáltalán bele lehet még szólni ebben a korban a barátkozásba? Mások ilyen korban már pasiznak, de mondtam, hogy későn érő típusokról van szó.


Plusz adalék: a gimis lány szülei szerint a szakközepes lány leszbikus, mert karon fogva járnak, néha csikizik egymást poénból meg viháncolnak, és szerintük a szakközepes lány megfertőzi (sic!) a leszbikusságával a gimis csajt.



2010. aug. 9. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
6%
bármikor eltiltanám. És talán egy hatalmas pofont kaphatna a kis szakközépes...
2010. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
89%

Úristen! Leszbikus. "Tuti". Még ilyet! Akkor most éretlen a pasizáshoz, de a csajozáshoz már elég nagy?!

Nem tiltanám el. Nem viszi bele a hülyeségbe, nincs rossz hatással rá, sőt, kinyílt.

Lehet, hogy a szülei egyszerűen csak meg akarják KISgyereknek tartani, nem lelkesednek az ötletért, hogy más is hatással legyen a lányukra. Ez persze halott dolog, mert előbb-utóbb úgyis felnő és el kell engedniük a lányukat.

2010. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
84%

Én semmit se tennék.Lehetnek olyan értékei a másik lánynak, amit én nem látok, megpróbálnám megismerni...

Ha rájönnék, hogy maga a sátán(a leszbikusság nem zavarna, mert nem fertőz), akkor ha MEGKÉRDEZI a lányom, elmondanám a véleményem.(Nekem is volt gimiben egy "rossz" barátnőm, még csókolóztunk is kíváncsságból... és lám, családom van és még mindig, már 23 éve egy majdnem testvérem.)


Két kislány anyukája

2010. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
82%

Nos azért mert szakközepes,mert egy kicsit rosszabbul tanul..Nos ..nem vagyunk egyformák..Amíg a gimis lány tanulmányi átlaga nem romlik ez nem lehet nálam kifogás..Azt,hogy "éretlenek" és nem a szex,meg a pia jár az eszükben ennek csak örülnék..Azt,hogy időnként csintalan dolgot teszek,meg csikizik egymást,és nevetgélnek...ez megint nem kifogás..(mi is voltunk fiatalok,és mi is csináltunk ilyeneket)

Azt,hogy időnként csúnyán beszél,nos ez nekem sem tetszene mert én sem beszélek csúnyán,de ez sem kifogásolni való dolog..Majd rájön,hogy csúnya szokás,és leszokik róla..(fiatal lányként én is káromkodtam mint egy kocsis::)

Azt,hogy lezbi?? NOs ez zavarna mint szülőt,de nem alapoznám találgatásokra..Mi van ha tévedek és nem az??

Inkább elbeszélgetnék vele,és megkérdezném tőle..Ha őszinte akkor úgyis elmondja,hogy az vagy sem..

De azért mert zavarna,az még nem jelenti az,hogy el is tiltanám....Engedném továbbra is barátkozni őket..Ebből akár egy szép hosszú barátság is lehet..

)azért mert mondjuk tényleg lezbi ,attól még a másik lány nem biztos hogy az akar lenni...sőt tuti nem mert később a barátság látná a kárát..)Ezért semmilyen téren nem lenne kifogásom egy ilyen barátságnál..

38/N

2010. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! 1. válaszoló, megírnád, hogy miért tiltanád el?


A gimis lány 15 éves, kamaszodik, néha visszafelesel, és ezt az új barátnőnek tudják be a szülők, hogy az az ő rossz hatása. Holott nem, csak pont egybeesik a kettő.


Egyébként az eltiltás már megtörtént, először csak olyan formában, hogy tudatták a barátnővel, hogy nem kívánatos vendég. Egy péntek délután ott voltak a gimis lánynál (azért nála, mert a gimis lány nem mehetett el nagyon sehová), hazajött az anyuka, és hazaküldte a barátnőt, hogy a lányának most a középfokú nyelvvizsgára kell készülnie, és nem ér rá. Volt, hogy a telefonban is letagadták a lány, azt mondták a barátnőnek, hogy nincs otthon.


Aztán megkérték, hogy suliidőben a lány ne találkozzon a barátnővel. A gimis lány kompromisszumot próbált kötni a szüleivel, hogy akkor csak péntek délután találkoznak, ezt látszólag elfogadták, de továbbra sem nézték jó szemmel.


Folytatás később... Várom a válaszokat, és köszi előre is.

2010. aug. 9. 12:29
 6/85 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes, konzervatív szülők lehetnek akik nagyon féltik a gyereküket.

Ebben a korban már nem kellene tiltani őket, sőt itt konkrét ok sincs rá, hogy miért is történik mindez. Csupán mert a szülőknek nem tetszik. Na és? Amíg nem viszik egymást a rosszba, nem romlik a jó tanulmányi eredmény addig miért kellene tiltani?! Nem kicsi már, meg tudja válogatni a barátait. Mellé még segít is a másiknak..

Két éretlen tinilányról van szó, nem egy lezbikus kapcsolatról, bár ennek a belátásához némi gondolkodás szükségeltetne.

2010. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 A kérdező kommentje:

A történet úgy folytatódik tovább, hogy a gimis lány totál értelmetlennek érezte az eltiltást, nem volt hajlandó elfogadni. De elég bátorsága sem volt ahhoz, hogy fellázadjon, ezért titokban kezdett el találkozni a barátnőjével. Hazudozni is kezdett, de nem kell nagy hazugságokra gondolni, csak olyanokra pl., hogy bejelenti otthon, hogy elmegy könyvtárba (mindig is nagy könyvmoly volt), és tényleg el is megy, és ott találkozik a barátnőjével.


Sajnos sokszor lebuknak ilyen-olyan okokból, hogy találkoznak titokban. A gimis lány szülei pedig egyre többször ismétlik meg az eltiltást, de a lány sose hallgat rájuk, mert nem érti, miért ne barátkozhatnának, hiszen ő az első ember, akivel igazán fel tud oldódni (mondtam, hogy előtte elég visszahúzódó volt, és az osztályában -- bár voltak felületesebb kapcsolatai -- olyan igazi barátnőre nem akadt).

2010. aug. 9. 12:41
 8/85 A kérdező kommentje:
Arról, hogy a gimis lány segít a másiknak: az anyukája őt mindig úgy nevelte, hogy ne segítsen másoknak a tanulásban, ne adjon a tudásából, mert ez "kihasználás" (!). Már alsó tagozatban leszidta a lányát, hogy az segített az akkori barátnőjének a tanulásban, így ő is kitűnő lett.
2010. aug. 9. 12:45
 9/85 anonim ***** válasza:
17%

Gondolom te vagy a szakközepes lány! Ha leszbikus vagy, akkor mondd el nekik nyíltan, és azt is tedd hozzá, hogy te nem álmaid nőjét, szerelmedet látod a lányukban, hanem a legjobb barátnődet, és a barátságotokat nem tennéd tönkre ilyennel. Ha meg nem vagy leszbikus, azt mondd el, és kérdezd meg, hogy miért gondolják így?

Várom a folytatást!

2010. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 A kérdező kommentje:

Nem-nem, én a gimis lány vagyok, pontosabban ez egy régi történet, már sok év eltelt azóta, és majd folytatásokban írom le, hogy mi történt ezután. Csak várom közben a kommenteket, mert kíváncsi vagyok, hogy szülőként mit tennétek ebben a helyzetben.


Egyébként egyikük sem leszbikus, nem is volt soha, most sem azok. A szülők ki nem állhatják a melegeket egyébként (bár ez nem újdonság, gondolom).

2010. aug. 9. 12:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!