Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Eltiltanád-e a 15 éves lányod...

Eltiltanád-e a 15 éves lányod a legjobb barátnőjétől, ha nem szimpatikus neked a lány? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves kitűnő tanuló, visszahúzódóbb, kicsit álmodozó gimis lány, aki összebarátkozott egy ugyanilyen korú, nem túl jó tanuló szakközepes lánnyal. Mindketten éretlenebbek a koruknál, a pasizás nem érdekli őket, csak szeretnek sétálni, néha gyerekes csínyeket követnek el (pl. telefonbetyárkodás). A szakközepes lány ellen az a kifogása a szülőknek, hogy néha használ csúnya szavakat (a szülők ugyanúgy beszélnek néha csúnyán), meg az, hogy nem tanul jól. De nem drogozik, nem iszik, nem pasizik ő sem.


A gimis lány tanulmányi eredménye nem romlik továbbra sem, néha segít a szakközepes lánynak a tanulásban, bár neki nem javul lényegesen a tanulmányi eredménye. Viszont a gimis lány kicsit talpraesettebb lett, kinyílik előtte az addigi burok-világ, szeretne nyári munkát vállalni a barátnőjével együtt, pl. újságkihordást, mert az nagy kaland, természetesen a szülők ezt nem engedik meg, mert milyen alja dolog az már (!).


Szülőként mit tennétek ebben a helyzetben? Mármint ha ennyire nem szimpatikus az új barátnő, és inkább egy hasonló habitusú, jó tanuló, visszafogottabb lányt szeretnétek a lányotok barátnőjének? Egyáltalán bele lehet még szólni ebben a korban a barátkozásba? Mások ilyen korban már pasiznak, de mondtam, hogy későn érő típusokról van szó.


Plusz adalék: a gimis lány szülei szerint a szakközepes lány leszbikus, mert karon fogva járnak, néha csikizik egymást poénból meg viháncolnak, és szerintük a szakközepes lány megfertőzi (sic!) a leszbikusságával a gimis csajt.



2010. aug. 9. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 A kérdező kommentje:

Befejezés -- Vissza a jelenbe


****


Sokáig tartottam még a kapcsolatot a barátnőmmel, aztán valahogy mégis szétváltak útjaink. Nem az eltiltás miatt, hanem mert mindketten sokat változtunk, más körökben forogtunk, új barátaink lettek, mások lettünk. De szeretettel gondolok vissza rá, azóta sem volt ilyen intenzív, rajongó barátságom senkivel. (Nyilván idősebb korban már másként alakulnak a barátságok.)


A barátnőm végül pár évvel érettségi után rájött, hogy mégis szeretne továbbtanulni, egyetemre ment, szereti a szak(má)ját, dolgozgat is mellette, építi a karrierjét. Pasizni csak huszonéves korában kezdett, voltak kapcsolatai, de még nem találta meg az igazit.


Én (az egykori gimis lány) itt vagyok 25 évesen, diplomát szereztem, doktori iskolát végeztem, szeretnék ledoktorálni a jövőben, és közben a másoddiplomámat csinálom. Futó kapcsolataim voltak, illetve hosszabb kapcsolatot csak olyanokkal tudtam kialakítani, akikről később kiderült, hogy valami nem stimmel velük lelkileg. "Jártam" például majdnem két évig egy nagyon zűrös pasival, akiről később kiderült, hogy valószínűleg homoszexuális.


Jómagam még mindig szűz vagyok, van ugyan némi tapasztalatom, de senkit nem mertem olyan közel engedni, hogy idáig eljussak vele. Társfüggő vagyok. Másfél éve pszichológushoz járok, azóta rohamosan fejlődöm. Nőiesebb lettem, nőiesen öltözködöm, ismerkedem, de még nem találkoztam az igazival.


A szüleimnek próbáltam megbocsátani egyetemista éveim elején, több-kevesebb sikerrel. Ezt a történetet soha senkinek nem meséltem el, az aktuális pasijaimnak sem, régi-új barátaimnak sem. Annyira szégyelltem, szégyellem, hogy engedtem, hogy ezt megtehessék velem. Volt időszak az életemben, amikor alig jártam haza, most már (hála a pszichológusnak) többet járok haza, és igyekszem jó kapcsolatot ápolni velük, és megérteni, hogy akkor, abban a helyzetben ők csak azt tették, amit jónak láttak. Vallom, hogy nincs értelme gyűlölködni, az nem visz előre.


Plusz adalék: azt még nem írtam, hogy van egy egy évvel idősebb nővérem, akiről sokáig azt hittem, hogy szintén a szüleim véleményén van, előtte is titkolóztam. Évekkel később mertem neki beszélni erről. A nővérem még mindig tanul, másfél éve pszichológushoz jár, pasija soha sem volt, és másfél éve nem áll szóba a szüleinkkel.


****


Nem sajnáltatni akartam magam azzal, hogy elmondtam, csak kíváncsi vagyok, hogy mások hogy látják ezt az egészet, és szülőként mit tennének hasonló szituációban. Ha én egyszer szülő leszek, és nem lesznek szimpatikusak a gyerekem barátai, nem tudom, mit tennék. Szerintem ez fontos kérdés, ezért is írtam meg.


Köszönöm annak, aki végigolvasta ezt a hosszú történetet, és azoknak is, akik reagáltak rá.


25/L

2010. aug. 9. 19:02
 22/85 anonim ***** válasza:
82%

Sajnálom ami történt veled, és remélem most sok szülő, aki így viselkedik, viselkedne a gyermekével, az belátja, hogy ez nem túl szerencsés. Köszönöm, hogy megosztottad velünk a történeted. Soha nem bánnék így a kislányommal, mindig csak a jót szeretném neki, persze ésszerű határok közt.

Remélem meggyógyulsz és boldog leszel!

2010. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:
71%

szerintem kb szánalom az egész amit a szülők műveltek

-.-"

2010. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
54%
Válasz placebo 28-nak. Köszönöm jól vagyok.A barátnőm megmaradt, természetesen nem leszbikus, most már 20éves a barátságunk és jelenleg a munkahelyemen véletlenül a főnököm is, bár ezt nem használjuk ki egyik oldalról sem. Így most már férjem is ismeri, kedveli, ő viszont keresi még a párját.
2010. aug. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 A kérdező kommentje:
Kedves előző kommentelő: ezt miért írtad??? Ez a történet nekem nagyon fájó emlék, kérlek, ne űzz gúnyt belőle.
2010. aug. 10. 11:51
 26/85 anonim ***** válasza:
73%
Neked kedves kérdező, sok boldogságot és bölcsességet a gyermekeid neveléséhez. A tiltás mindig dacot szül, főképp ebbe a korban, aminek hazugság lesz a vége. A hugom pont 10 évvel fiatalabb, én voltam én voltam akiben megbízott. Mivel apám soha sehova nem engedte, hazudott, csak én tudtam az igazat.Mikor befejezte az egyetemet, közölte 24 évesen van barátja, hát kitört a botrány. Így elköltözött a barátjához.
2010. aug. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
75%
nem űzök gúnyt. egy előbb leírtam szintén hasonló történetem, mire placebó 28 megkérdezte, mi történt azóta velem. Válaszoltam.
2010. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
67%
Ez a szülő egy hülye,sznob,marha ember.Ő nem mondhatja meg kivel barátkozzon a 15 éves lánya.Sznob disznó.
2010. aug. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 A kérdező kommentje:
ma 11:51 Akkor ne haragudj, félreértettelek. Csak sokszor találkoztam már olyannal, hogy valakik azzal szórakoznak a GYK-n, hogy megpróbálnak a kérdező nevében baromságokat írni. Kicsit paranoid vagyok még mindig, bocsi, azt hittem, hogy velem is ezt csinálja valaki. :(
2010. aug. 10. 13:04
 30/85 A kérdező kommentje:

Nem volt egyértelmű, hogy kinek szól a kérdés, ezért nem kapcsoltam, hogy ez egy válasz a korábbi kérdésre.


Amúgy örülök, hogy Nektek megmaradt a barátságotok, és túlélte az eltiltásokat. A szüleitek egyébként mikor fogták fel, hogy hiába tiltanak, ti kitartotok egymás mellett?

2010. aug. 10. 13:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!