Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Eltiltanád-e a 15 éves lányod...

Eltiltanád-e a 15 éves lányod a legjobb barátnőjétől, ha nem szimpatikus neked a lány? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves kitűnő tanuló, visszahúzódóbb, kicsit álmodozó gimis lány, aki összebarátkozott egy ugyanilyen korú, nem túl jó tanuló szakközepes lánnyal. Mindketten éretlenebbek a koruknál, a pasizás nem érdekli őket, csak szeretnek sétálni, néha gyerekes csínyeket követnek el (pl. telefonbetyárkodás). A szakközepes lány ellen az a kifogása a szülőknek, hogy néha használ csúnya szavakat (a szülők ugyanúgy beszélnek néha csúnyán), meg az, hogy nem tanul jól. De nem drogozik, nem iszik, nem pasizik ő sem.


A gimis lány tanulmányi eredménye nem romlik továbbra sem, néha segít a szakközepes lánynak a tanulásban, bár neki nem javul lényegesen a tanulmányi eredménye. Viszont a gimis lány kicsit talpraesettebb lett, kinyílik előtte az addigi burok-világ, szeretne nyári munkát vállalni a barátnőjével együtt, pl. újságkihordást, mert az nagy kaland, természetesen a szülők ezt nem engedik meg, mert milyen alja dolog az már (!).


Szülőként mit tennétek ebben a helyzetben? Mármint ha ennyire nem szimpatikus az új barátnő, és inkább egy hasonló habitusú, jó tanuló, visszafogottabb lányt szeretnétek a lányotok barátnőjének? Egyáltalán bele lehet még szólni ebben a korban a barátkozásba? Mások ilyen korban már pasiznak, de mondtam, hogy későn érő típusokról van szó.


Plusz adalék: a gimis lány szülei szerint a szakközepes lány leszbikus, mert karon fogva járnak, néha csikizik egymást poénból meg viháncolnak, és szerintük a szakközepes lány megfertőzi (sic!) a leszbikusságával a gimis csajt.



2010. aug. 9. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
51%

ENGEM PL AZ ITALTÓL SOHA NEM TILTOTTAK, MINDIG VOLT OTTHON NÉHÁNY ÜVEG, EBÉDHEZ ,MEGKÉRDEZTÉK MEGKÓSTOLOM E: MONDOM MI EZ? BOR: MEGKOSTOLTAM, NEM IZLETT, DE ÉRTÉKELTEM A KÜLÖNLEGESSÉGÉT: SOHA NEM SZOKTAM RÁ. NEM ISZOM.


ELLENBEN A CIGARETTÁZÁST GYILKOLTÁK. TILTOTTÁK. UGYANKKOR APÁM ANYÁM IS CIGARETTÁZOTT: AKKOR PERSZE, hogy AZ ELSŐ KONFLIKTUSNÁL CIGARETTÁRA GYUJTOTTAM.

HA NEM TILTJÁK, VAGY JÓ PÉLDÁT MUTATNAK ,SOHA NEM SZIVOK EGY SZÁLAT SE: SAJNOS A MAI NAPIG KÜZDÖK VELE:

DE HA GYEREKEM LESZ BIZTOS VAGYOK ABBAN ,hogy AZ Ő ÉRDEKÉBEN LETETESZEM.

IGY " NEM MÜKÖDIK" A TILTÁS.

2010. aug. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 A kérdező kommentje:

"A NÉHÁNY ÉV AZ? amikor bucsut vesz a meleg ,védő családi fészekből, és ennek a legjobb utja egy máshonnan jött barát, aki megmutatja neki, hogy a világ nem csak olyan, amilyennek ő látja."


Nagyon tetszik ez a gondolat, igen, azt hiszem, én is ilyesmire gondoltam, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni. Sajnos anno nem vállaltam munkát, mert min. 16-nak kellett lenni az újságkihordáshoz, és én még nem töltöttem be, így csak elkísértem a barátnőmet, mikor ő hordott ki, és nagyon tetszett.


Mikor anyám megtudta, reakció: hát az újságkihordás mennyire egy alja munka (!).


Összezavart, furán éreztem magam, nem értettem, hogy mi a baja. Mintha kicsúszott volna a lábam alól a talaj. Ezt nagyon sokszor éreztem egyébként, mikor a szüleim leszóltak valamit/valakit, és nem értettem, hogy mi a bajuk...

2010. aug. 16. 20:53
 53/85 anonim ***** válasza:
37%
Véletlen nem úgy hívnak Téged, hogy Via? :) (Lívia)
2010. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/85 A kérdező kommentje:
Nem. :)
2010. aug. 16. 23:16
 55/85 anonim ***** válasza:
37%
huh kb fél óra alatt olvastam el az egészeet xD
2010. aug. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sajnálom ami veled történt.


1. Az ilyen szülök, akik " csak aggódnak", hideg szülők, akik inkább félnek mindentől.És sajnos a rossz szülök, sosem lesznek jó szülök.Ezt el kell fogadni, és nem akarni a kedvükben járni. Felesleges.

3.A rokonait nem válogathatja meg az ember. A barátait igen és a szerelmét viszont igen.

4. Mit ér az ész, ha nincs sziv?


Próbálj meg változni, ahogy a pszihológus tanácsolja, mert minél később megy az idő, annál "nehezebb" lesz. Gondolj magadra az éveid számára, legyél ÖNZŐ, a TE BOLDOGSÁGOD! De ne legyen betegségtudatod. Tul sokat a pszihológus se adhat, azon tul amit már segitett. Már én is megjártam a kálváriát,engem a nővérem, apám rontott el, és ma is engem okol, ez csak igy kijött belőlem, nem azért mondom, hogy ,hogy okitsalak.Ma is a barátaim ,párom, nagyon- nagyon fontosak.

A párkapcsolataidat neked kell alakitanod, ehhez BÁTORSÁG kell.

2010. szept. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 A kérdező kommentje:
Úgy általánosságban kérdezem (szülőket főleg): szerintetek hány éves korig lehet beleszólni a gyerek barátkozásaiba? Tényleg érdekelne. Főleg, ha egyszer én is anyuka leszek, és pont ilyen helyzetbe kerülök.
2011. jan. 30. 15:50
 58/85 anonim ***** válasza:
80%

A kisfiam ovis és még most sem szólok bele.

Szerintem a szüleid magukban nem bíztak, ha benned nem bíztak. elvégre ők neveltek, ők adták neked az értékeket, tehát magukban nem bíztak, ha azt gondolták, hogy bárki eltéríthet (nyilván az ember kamasz korában csinál hülyeségeket, de ezek átmeneti időszakok, mulandóak).

Szerintem erre kellett apádnak a vallás is, hogy a bűntudatát enyhítse, na, meg a félelmét. kiváncsi vagyok, hogy milyen titkuk lehet a szüleidnek vagy mi lehetett a pontos szerepetek a tesóddal a családban. Vagy miért pont a barátnőd testesítette meg a "gonoszt"? Talán ez a családban amúgy is jelen volt és végig el kellett fojtani?


Bocs a sok asszociációért, lehet, hogy tévesek, de nekem ezek jutottak eszembe.

Szuper vagy, hogy eljöttél!

2012. febr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 anonim ***** válasza:
87%

Úgy általánosságban kérdezem (szülőket főleg): szerintetek hány éves korig lehet beleszólni a gyerek barátkozásaiba? Tényleg érdekelne. Főleg, ha egyszer én is anyuka leszek, és pont ilyen helyzetbe kerülök.


Van ahol még húsz,harminc negyven évesen is elnyomják a szülök a kicsi gyereküket,beszabályozzák,azt sírnak hogy se unoka se jövőkép,és csodálkoznak hogy az életképtelenné félrenevelt,ödipusz komplexusos agyon szabályzott tiltott gyerek húsz harminc évesen buszra nem száll egyedül,negyven évesen meg egyedül ül a szobában és antibogyón él a sivár élete miatt,és anyuka megrágja helyette a vacsorát,de ők nem értik miért.Miattuk.

Egy barátnőm 26 éves de az anyja megy be vele az orvoshoz is nem hagyja beszélni,semmibe veszi lehülyézi,elnyomja elhiteti vele hogy semmire való,a csaj pedig értelmes már párszor elindult az életbe de anyuci elgáncsálta,múltkor a dokinő kivágta az anyját hogy a lánya 26 éves felnőtt ember tud beszélni önnállóan is,hihetetlen volt.

2012. febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/85 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagyok ugyan szülő, de ez remélem nem baj.

Én lehet, hogy pont ezért, de semmi rosszat nem látok ebben. Sőt, inkább jót. A gimis lány segít a másiknak, nyári munkát akar, nem pedig otthon dögleni, és fizettetni a szüleivel a mindenféle dolgokat(bár 16 év alatt nem lehet dolgozni), és van végre egyy jó barátnője.

Karon fogva járnak, csikizik egymást, és vihognak? na, és? Nálunk ez elég általános szokás, ettől még senki sem leszbikus.

Nekem ez egy tök jó barátságnak tűnik, biztos nem tiltanám el tőle.

15/L

(és most elolvasom a folytatásokat)

2012. máj. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!