Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Eltiltanád-e a 15 éves lányod...

Eltiltanád-e a 15 éves lányod a legjobb barátnőjétől, ha nem szimpatikus neked a lány? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves kitűnő tanuló, visszahúzódóbb, kicsit álmodozó gimis lány, aki összebarátkozott egy ugyanilyen korú, nem túl jó tanuló szakközepes lánnyal. Mindketten éretlenebbek a koruknál, a pasizás nem érdekli őket, csak szeretnek sétálni, néha gyerekes csínyeket követnek el (pl. telefonbetyárkodás). A szakközepes lány ellen az a kifogása a szülőknek, hogy néha használ csúnya szavakat (a szülők ugyanúgy beszélnek néha csúnyán), meg az, hogy nem tanul jól. De nem drogozik, nem iszik, nem pasizik ő sem.


A gimis lány tanulmányi eredménye nem romlik továbbra sem, néha segít a szakközepes lánynak a tanulásban, bár neki nem javul lényegesen a tanulmányi eredménye. Viszont a gimis lány kicsit talpraesettebb lett, kinyílik előtte az addigi burok-világ, szeretne nyári munkát vállalni a barátnőjével együtt, pl. újságkihordást, mert az nagy kaland, természetesen a szülők ezt nem engedik meg, mert milyen alja dolog az már (!).


Szülőként mit tennétek ebben a helyzetben? Mármint ha ennyire nem szimpatikus az új barátnő, és inkább egy hasonló habitusú, jó tanuló, visszafogottabb lányt szeretnétek a lányotok barátnőjének? Egyáltalán bele lehet még szólni ebben a korban a barátkozásba? Mások ilyen korban már pasiznak, de mondtam, hogy későn érő típusokról van szó.


Plusz adalék: a gimis lány szülei szerint a szakközepes lány leszbikus, mert karon fogva járnak, néha csikizik egymást poénból meg viháncolnak, és szerintük a szakközepes lány megfertőzi (sic!) a leszbikusságával a gimis csajt.



2010. aug. 9. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 A kérdező kommentje:
Köszi a kérdést! :) Most végre pozitívan alakul az életem. A szüleimmel távolságtartó, de tulajdonképpen jó viszonyban vagyok. Nem beszélek nékik a maganeletemről, ritkán járok haza. A régi dolgokról nem beszélünk, mert csak felidegesitenek vele, ők még mindig azt hiszik, helyesen cselekedtek, de nem is célom, hogy meggyőzzem őket.
2016. ápr. 3. 18:19
 82/85 anonim válasza:
81%
Kedves kérdező! Azóta mi a helyzet veled? Barátok, munka párkapcsolat stb. ?!
2018. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 A kérdező kommentje:
Szia, kedves utolsó hozzászóló! Köszi a kérdésedet, jól alakult az életem. Férjhez mentem, szeretem a munkámat, voltak is barátaim, mondjuk az utóbbi időben éppen lemorzsolódás van (mindenki férjhez megy, gyereket szül stb., emiatt), de alapvetően én elégedett vagyok az életemmel. A szüleimmel kissé távolságtartó, de normális a viszonyom, nem beszélünk a régi dolgokról.
2018. júl. 5. 17:49
 84/85 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Mi a helyzet azóta veled?


Elsősorban arra gondolok, ami az alapkérdésed volt...


(Szülőként mit tennétek?) (Egyáltalán, bele lehet még szólni ebben a korban a barátkozásba?)


Stb.


Szóval: vannak-e azóta gyermekeitek..?

Tudud-e már a saját válaszaidat..?


Üdvözlettel: Egy "Öregember"

2023. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim ***** válasza:

...pontosabban:

Üdvözlettel:

egy "barátságos Öregember"

2023. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!