Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Eltiltanád-e a 15 éves lányod...

Eltiltanád-e a 15 éves lányod a legjobb barátnőjétől, ha nem szimpatikus neked a lány? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves kitűnő tanuló, visszahúzódóbb, kicsit álmodozó gimis lány, aki összebarátkozott egy ugyanilyen korú, nem túl jó tanuló szakközepes lánnyal. Mindketten éretlenebbek a koruknál, a pasizás nem érdekli őket, csak szeretnek sétálni, néha gyerekes csínyeket követnek el (pl. telefonbetyárkodás). A szakközepes lány ellen az a kifogása a szülőknek, hogy néha használ csúnya szavakat (a szülők ugyanúgy beszélnek néha csúnyán), meg az, hogy nem tanul jól. De nem drogozik, nem iszik, nem pasizik ő sem.


A gimis lány tanulmányi eredménye nem romlik továbbra sem, néha segít a szakközepes lánynak a tanulásban, bár neki nem javul lényegesen a tanulmányi eredménye. Viszont a gimis lány kicsit talpraesettebb lett, kinyílik előtte az addigi burok-világ, szeretne nyári munkát vállalni a barátnőjével együtt, pl. újságkihordást, mert az nagy kaland, természetesen a szülők ezt nem engedik meg, mert milyen alja dolog az már (!).


Szülőként mit tennétek ebben a helyzetben? Mármint ha ennyire nem szimpatikus az új barátnő, és inkább egy hasonló habitusú, jó tanuló, visszafogottabb lányt szeretnétek a lányotok barátnőjének? Egyáltalán bele lehet még szólni ebben a korban a barátkozásba? Mások ilyen korban már pasiznak, de mondtam, hogy későn érő típusokról van szó.


Plusz adalék: a gimis lány szülei szerint a szakközepes lány leszbikus, mert karon fogva járnak, néha csikizik egymást poénból meg viháncolnak, és szerintük a szakközepes lány megfertőzi (sic!) a leszbikusságával a gimis csajt.



2010. aug. 9. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:
28%
NE!
2010. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim válasza:
40%
Szerintem nem jó ötlet eltiltani őket egymástól. Lehetne sokkal rosszabb is pl. ha drogozik, iszik, cigizik a lány.
2010. aug. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
47%
12:24 vagyok (1.válaszoló vagyok) talán kissé vaskalapos és elvakult voltam. Szeretnék bocsánatot kérni a szülőktől és válaszolóktól is.
2010. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:
60%
Szia ! Nem haragszom. Én számodra a 12.56-os választ írtam. Sajnálom a veled történteket, de okulhatsz belőle és talán te nem követed el ugyanazt a hibát a gyermekeidnél. Túl élte a barátságunk , de ez rajtunk múlt. Apám máig sem értette meg és épp most hajítottam ki a házamból, mert súlyosan megsértette a 15 éves keresztlányomat. Szóval vannak szülők akik soha de soha nem változnak. Próbáld meg ezt feldolgozni, vedd úgy hogy tanulság az élettől, te akkor jól döntöttél, megvédted a barátnődet és az igazi vesztes az aki mindent egylapra feltett és elveszített téged és a testvéred a hülye makacssága miatt. Zárd magadban a múltat másként mindig fájni fog, nézd meg mi az ami végül is jó oldala a dolognak, hidd el tudom miről beszélek és ha nehezen is fel lehet dolgozni. Sok sikert. A történeted mindenképp tanúlságos. A gyermek is egy különálló személyiség, lehet nevelgetni, terelgetni, de a tiltott dolgoknak nincs értelme. Fel a fejjel:)" Ami nem öl meg, az megerősít!"
2010. aug. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:
80%

Sajnállak barátnőm ugyan ilyen helyzetben volt,csak tanulni tanulni barátai nem lehettek mert nincs szükség rájuk ,levegőt se vehetett engedély nélkül ő is egyetemre került és buli drog pia szex,minden tiltva volt neki addig hát mindent kiakart próbálni,élni akart végre,meglett az eredmény szülők hazarángatták bezárták pszichiátri beteggé tették a saját lányukat ,korházba került ott kigyógyitották nagy nehezen haza engedték de ő nem akjart haza menni oda ahonnen oda került elszökött vissza a kevés megmaradt barátjához,rendőrőket küldtek érte,de ő maradni akart ,a rebdőrok hagyták mert akkor már nagykorú volt,szülei nem zaklatták,fenyegették,megverették stb stb,a lány öngyilkossági kísérletet követett el,szerencsétre nem sikerült neki.Új címre költözött sokat kelett költözni sajnos ,nevet változtatot,stb. még most is szedi össze a romos életet 26 évesen,de vannak igaz kitartó barátai aki végig szenvedték vele ezt a tortúrát,és szerető párja.A szüleivel mgszakította minden kapcsolatot.Azt mondta hogy többé nem akarja látbni se azt a két embert akik elvettek ennyi évet az életéből.

Bocs ha hosszú lettem .

Kedves kérdező nem vagy egyedül.

2010. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 A kérdező kommentje:
Te jó ég... szegény lány... :( Én a szüleit küldeném inkább pszichiáterhez.
2010. aug. 11. 15:08
 37/85 anonim ***** válasza:
19%
No-no! Azért az nem baj ha megtiltsák, hogy drogozzon és részegre igya magát, bár jómagam is nagyon sajnálom a lányt.
2010. aug. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
66%
Ja és szülőket egy neves elmegyógyintézetbe küldeném kb. 20 évre.
2010. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:
64%
Szerinted miért drogozott mert kiakart mindent próbálni amitől eltiltották ,az életet.Ezért nem kell tiltani,hazugságra kényszerit ki tiltással nevel.
2010. aug. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 A kérdező kommentje:

Nem drogoztam. Egyszer kipróbáltam a füves cigit, már egyetemista koromban, mikor már kikerültem a szülői befolyás alól. És nem az eltiltott barátnőm vitt bele.


Azóta nem élek ilyen szerekkel, alkoholt is alig iszom. Rég vége már a vad, tombolós korszakomnak.

2010. aug. 12. 11:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!