Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Eltiltanád-e a 15 éves lányod...

Eltiltanád-e a 15 éves lányod a legjobb barátnőjétől, ha nem szimpatikus neked a lány? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves kitűnő tanuló, visszahúzódóbb, kicsit álmodozó gimis lány, aki összebarátkozott egy ugyanilyen korú, nem túl jó tanuló szakközepes lánnyal. Mindketten éretlenebbek a koruknál, a pasizás nem érdekli őket, csak szeretnek sétálni, néha gyerekes csínyeket követnek el (pl. telefonbetyárkodás). A szakközepes lány ellen az a kifogása a szülőknek, hogy néha használ csúnya szavakat (a szülők ugyanúgy beszélnek néha csúnyán), meg az, hogy nem tanul jól. De nem drogozik, nem iszik, nem pasizik ő sem.


A gimis lány tanulmányi eredménye nem romlik továbbra sem, néha segít a szakközepes lánynak a tanulásban, bár neki nem javul lényegesen a tanulmányi eredménye. Viszont a gimis lány kicsit talpraesettebb lett, kinyílik előtte az addigi burok-világ, szeretne nyári munkát vállalni a barátnőjével együtt, pl. újságkihordást, mert az nagy kaland, természetesen a szülők ezt nem engedik meg, mert milyen alja dolog az már (!).


Szülőként mit tennétek ebben a helyzetben? Mármint ha ennyire nem szimpatikus az új barátnő, és inkább egy hasonló habitusú, jó tanuló, visszafogottabb lányt szeretnétek a lányotok barátnőjének? Egyáltalán bele lehet még szólni ebben a korban a barátkozásba? Mások ilyen korban már pasiznak, de mondtam, hogy későn érő típusokról van szó.


Plusz adalék: a gimis lány szülei szerint a szakközepes lány leszbikus, mert karon fogva járnak, néha csikizik egymást poénból meg viháncolnak, és szerintük a szakközepes lány megfertőzi (sic!) a leszbikusságával a gimis csajt.



2010. aug. 9. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:
15%

Egyszer 25, utána már 27 éves. Gyorsan öregszel.

Kamu a sztori.

2013. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 A kérdező kommentje:

Amikor először leírtam ide a történetet, 25 voltam. Amikor egyszer kommenteltem, az már 2 évvel később volt, amikor 27 voltam.


Sőt -- most kapaszkodj meg! -- most már 28 vagyok! Na, erre varrjál kabátgombot!


28/N

2013. máj. 6. 11:18
 73/85 anonim ***** válasza:
73%
és most mi a helyzet?:)
2013. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 anonim ***** válasza:
87%

2010-ben írta h 25,

2012-ben hogy 27,

és idén, h 28...

Mi a gond?


Az elején (1-3. oldal) megfordult a fejemben, hogy a kérdező gimis, csak sokat olvas, mint mondta, és jó a fantáziája...

2013. júl. 22. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 A kérdező kommentje:

Mert az elején úgy írtam, hogy kicsit visszamentem az időben, mintha tényleg most lennék gimis.


De miért olyan hihetetlen ez a történet, hogy képzelődő gimisnek hisznek? :D Tényleg megtörtént.


Egyébként hogy most mi a helyzet: mint írtam, az említett lánnyal elsodort bennünket az élet, de ennek ellenére életem egyik fontos személyeként tekintek rá. Egyéb téren meg (párkapcsolat) nem sok jó.

2013. aug. 9. 12:51
 76/85 anonim válasza:
54%
De szeretem mikor valaki állítja hogy kamu sztori és nem bírja a dátumot megnézni legalább hogy ne nézesse magát hülyének. :) De mindegy.. Apukád nyilván nem jó vallásban volt (újjászületés nincs ) hisz van rengeteg és van egy igaz vallás is, ezt meg kell találni mindenkinek akit arra indít a szíve. :) Ezt azért mondom mert hidd el Kedves Kérdező hogy Isten rengeteget tud segíteni. Ha jobban akarok fogalmazni Ő az egyetlen aki igazán segíteni tud. :) Én 20 éves vagyok eddig nem vettem ezt észre de már én is látom és tapasztalom nap mint nap. :) Biztosan párt is fogsz találni magadnak minél előbb és rendbe fog jönni teljesen az életed, csak higgy és ismerj meg egy valakit aki lényegesen hiányzik az életedből! :) Ha van kedved akár erről a témáról is beszélni írhatsz üzit. :)
2014. jan. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 anonim ***** válasza:
60%
De ostoba voltam én e 2-3 éve.
2014. máj. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 anonim válasza:
Szia! Azóta mi van veled?
2015. júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim válasza:
73%
Már jó régi a kérdés, azért válaszolok. Nem tudom hogy vagy a melóddal, de az, hogy a nyári meló alja munka azért elég erős kijelentés. Valakinek még az sincs, mellesleg lehet jókat találni. Mindenki odavan a címerezésért 40 fokban a napon, mert az mennyit hoz a konyhára. Nos én a Tescoban diákmunkásként bruttó 804-et kerestem óránként, egy hónap alatt nettó 120-130at. Kérdem én, mi ebben az alja munka ? Hogy dolgoztam, mert kell a pénz a fősulira ? Mert légkondis helyiségben pakolásztam 8 órát, mert inkább vagyok ott napi 4300 forintért (nettó), minthogy otthon üljek, vagy telefonbetyárkodjak. Kicsit el kéne gondolkodni ezen. A leszbikus dologgal meg nincs gond. Csak akkor tudja megfertőzni, ha ő is nyitott a dologban. Ez csak az én véleményem, én nem tiltanám el. Mellesleg a tiltás úgyis csak azt okozná, hogy többet találkoznának de már csak titokban
2015. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:
56%
Tudom hogy régi a kérdés,de azóta sikerült tisztázni a dolgokat a szülőkkel kedves kérdező? Hogy alakul az életed? :)
2016. ápr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!