Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnál ahhoz, ha a 16-18...

Mit szólnál ahhoz, ha a 16-18 éves lányod teljesen kopaszra vágatná a haját a fodrásznál?

Figyelt kérdés

Egy alkalommal ki szeretné próbálni, hogyan néz ki teljesen kopaszon. Utána hagyja visszanőni rendes méretre és nem lesz többet ilyen kicsi haja.


De nem mondta el neked előre hogy ilyen lesz a haja, hanem utána mondja amikor már látod te is a haja méretét.


Szülőként zavarna téged, hogy a lányod teljesen kopaszra vágatta a haját?



2023. jan. 6. 13:50
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
79%
Meglepődnék rendesen, aztán próbálnám visszafogni a röhögést. Fiatal, hadd csináljon hülyeségeket.
2023. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim válasza:
100%
Unokahúgom egyszer szintén levágatta a haját totál kopaszra, amúgy jól állt neki, illett hozzá, de mesélte, hogy volt hogy megszólták a buszon, hogy leszbikus meg hasonlók.
2023. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, mi közöm hozzá.

Eléggé képmutató lenne ezen kiakadni, ha közben meg Padödőt és Sinéad O’Connort hallgatok.

2023. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
13%
Az igazság valahol az 1. és 2. válaszoló között van. Nyakon ugyan nem verném, de azért nem is hagynám szó nélkül. Manapság olyan világot élünk, hogy kipróbálhatná egyszerűbben is, hogy hogyan nézne ki kopaszon. Elég kitanulni alapszinten egy képszerkesztőt (az is lehet, hogy valamilyen filter tudja már ezt), a hajat felkötni, és találni egy olyan képet a neten, ahol a fejforma felső része egyezik, és kopasz. Össze lehet klónozni pöpecül, aztán a kontrasztot, színeket is egyenesbe hozni, aztán láthatná magát kopaszon. Alul felöltözik úgy, ahogy akar, kisminkel úgy, ahogy akar, de ettől nem kell élesben lenyírni, mert évek munkája, mire visszanő, és akár meg is bánhatja, ami nagyon csúnyán visszaüthet, és végül is csak a legszebb éveit cseszte el ezzel. Még ha egy férfi akarná ezt, akinek amúgy sem volt valami hosszú haja előzőleg...Azt mondanám ok, de egy nőnek tényleg a nőiessége a szép hosszú haj. Lehet az a baj, hogy férfiként alkotok véleményt, kövezzetek meg, de ezt gondolom. Egy nőnek többek között a szép hangja, bőre, mosolya, és nem utolsó sorban a haja az ékszere. Az teljesen más téma, ha ő teszem fel nem nőnek véli, vagy érzi önmagát, akkor vedd úgy, hogy nem írtam semmit, azzal nincs bajom.
2023. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
15%
(Közben látom törölve lett az a kérdés, amire reagáltam az első mondattal).
2023. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
61%
#12 Basszus milyen tahó emberek vannak. Alapból senkinek semmi köze, hogyan hordja valaki a haját, de mi lett volna, ha betegség miatt hullott ki neki? Eszem megáll.
2023. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
30%
Én aggódnék, hogy valami baja van, mert azért ez kicsit öncsonkítás, szerintem. S elkezdenék gondolkodni, hogy milyen sérülés érhette kiskorában, s vajon ki lehet e terápiázni. Ezért is jó, hogy nincs gyerekem.
2023. jan. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
64%
A fiamnak se vágatom kopaszre, mert nem tetszik, így a lányomnak pláne nem tapsikolnék. Nem büntetném, vagy ilyesmi, de biztosan kicsúszna egy jóéghogynézelkitegyerek a számon...
2023. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
23%

#16:

Ne keverjük a dolgokat. Más az, ha valaki betegség miatt veszíti el (ezzel nincs gond), más az, ha nem érzi magát nőnek belül (ezzel sincs gond), és más az, ha valóban nőből van, de még fiatal és képtelen érett és megfontolt döntést hozni, és csak úgy találomra, a kamaszos láz közepette, meghozza ezt a döntést, ami nem olyan, mint egy ruha, vagy egy smink, amit kipróbálsz, és ledobod/letörlöd magadról, ha esetleg mégsem tetszik.

Majd meglátnám, ha lenne lányod, és utólag megbánná, és azt látod, hogy maga alá zuhan, meg depressziós lesz néhány évig emiatt (természetesen a legfontosabb éveiben ami a lelki fejlődésről szólna), meg majd nem fognak a srácok úgy foglalkozni vele, ahogy előtte (vagyis fognak, csak lehet nem olyanok, akikre ő vágyna), és akkor csak ennyit mondasz hogy "Ne foglalkozz senkivel, mindenki tahó, te így vagy nőies"? Persze lehet egy nő nőies kopaszon, nem erről van szó, de hozzon ilyen dönést mondjuk 25 évesen. Igen, akkor már érzett, megélt elég sok mindent ahhoz, hogy el tudja dönteni, hogy bevállalja -e.

Persze könnyű ezt a maszlagot nyomni, hogy mindenki tahó, akinek nem az a véleménye, hogy "Mindenki azt csináljon magával amit akar". A kérdés úgy szólt, hogy ha a lányod lenne, és nem úgy, hogyha egy haverod, rokonod, vagy vadidegen lenne. Én bizony nem hagynám szavak nélkül, ha lányomról lenne szó, és nem azért, mert én akarom megszabni, hogy ő milyen stílust viseljen magán. Csak megpróbálnám megkímélni egy esetleges hosszú depressziós időszaktól, mert nem idnulhatsz ki abból, hogy neki biztosan tetszeni fog a kopaszsága. Ha ezt tudnám előre, akkor nem szólnék semmit, de sajnos nem feltételezhetjük a legoptimálisabb végletet.

2023. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
17%
Magamba néznék, hogy milyen nevelésben részesítettem és milyen mintát adtam neki anyaként/nőként, ha ennyi idősen, ilyen módon utasítja el a nőiesség szimbólumát.
2023. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!